bugün

öğretmenlere "seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım" olayının çıkış noktasıdır.

ya arkadaş alan var alamayan var. mesela ben türkçe ve beden eğitimi dışında hiç adam gibi bir not alamazdım. böyle ne güzel cıvıl cıvıl hoca sorduğunda "90" deyip "aferin evladım 95" cevabını alamadım. hep "hocam söyleyin işte, gak guk, eh işte orta" falan derdim ve 40-50 alırdım. ayıp lan. ibneler sizi.
hocalarla aranız iyi olmayınca bunu ya pek sormazlar ya da manidar zafer kazanmış "ahaha tipe bak..XD" tarzı bir ifadeyle sorarlar ki diploması olmasa kalkıp sınav kağıtlarını da kitabını da defterini de yemek borusundan aşağı göndermek istersiniz.ben hocalarıyla arası iyi olmayanlardandım..
öğrencinin doldurduğu soruları sallayarak mı yoksa bilerek mi doldurduğunu anlamak için öğretmenin geliştirdiği basit bir taktiktir. birde zamanında bir kimyacımız vardı, adam karne notlarını açıklarken bile kaç bekliyorsun diye sormuştu. * * *
öğrenciyi mor etmenin yollarından biridir.
öğretmenin kendini bir an için bile olsa tanrı gibi hissetmesine neden olan olaydır.
vicdansızlıktır. tek atışta 12'yi vurmaya çalışmak gibidir. heleki karavana yaparsanız vay halinize.