bugün

nokia lumia 920 ve onun çift yumurta ikizi kardeşi lumia 820'den sonra piyasaya çıkacak olan yeni küçük kardeştir. her iki lumiada olduğu gibi bu telefon da windows phone'dur.

http://www.phonearena.com...es/Nokia-Lumia-620_id7593

yeni 5800 vakası olabilir çünkü 250 dolar gibi makul fiyat konuşuluyor kulislerde.
türkiyede 28 ocakta 749 liraya satılmaya başlanacak olan orta segmentteki f/p açısından en iyi telefonlardan biri olmaya aday telefondur.
almayı düşündüğüm telefon. piyasadaki rakibi olan htc 8s e göre 5 adım ilerdedir. ha derseniz ki dış görünüm bana göre daha iyi 8s alabilirsiniz.

özelliklerini sayacak olursak 1 GHz çift çekirdekli SnapDragon S4 işlemcisi bulunmakta ki ağabeyleri olan lumia 820 ve 920'ye göre bi tık aşağıda ama yeterli seviyede. 512 mb ram bulunmakta. ekranı ise 3,8 inç olmasına rağmen ağabeyi 820^ye göre pixel yoğunluğu daha fazla. görüntülü konuşma mevcut(!) bunu niye belirttim çünkü rakibi 8s te bu özellik bulunmamakta. nfc özelliği var. 8ste bu da yok. nokianın kendine has uygulamaları da 8s e göre 2 adım ileride. kaldı ki en büyük etken fiyat. bu telefon 749 lirayla turkcell'le piyasaya giriş yaptı.* 8s ise 1000 liradan giriş yapmıştı.

fiyat performans açısından piyasadaki telefonların 1 tık üstünde. 1 2 ay sonra 650-700 lira arasında bulunabilir.

hadi bakalım.
http://magaza.turkcell.co...a-Lumia-620/1005783/.html
htc 8s ten 3-5 adım önde olduğuna dair: http://www.phonearena.com...umia-620/phones/7222,7593
"giriş seviyesi akıllı telefon nasıl olmalıdır" sorusunun cevabı. ortalama 700 tl gibi bir fiyattan piyasayı sallamaya hazırlanıyor.

http://www.engadget.com/2...7/nokia-lumia-620-review/
20.02.2013 saat 20.00 itibariyle gold.com sitesinden 739 türk lirasına siparşini verdiğim telefon. bugün itibarıyle elime geçmesini umuyorum olmasa da yarın geçer artık. deneyimlerimi en kısa zamanda paylaşacağım.

nokia'nın donanım olarak piyasadaki telefonları yakaladığı fiyat olarak geçtiği telefon.
outlook ve skydrive ile uyumu, hızı, basit office programları ile gönlümü hoş eden akıllı. windows phone marketplace te elle tutulur program yok. olsa da bug çok. ama zamanla aşılacağını umut ediyorum. turkcellin tarife kampanyasıyla dötünüze kaçabilir; 750 TL/12 ay iyi bence.
Yerine xperia u alınabilecek telefondur.
dün elime geçti, gerçekten çok kullanışlı. ilerleyen zamanlarda tecrübelerimi paylaşacağım.
fiyatına göre teknolojik olarak en iyi telefon.
Android ve iosun arasinda ezilmis olan nokianin, diger telefonlara göre tercih edilmesi güc olan ve telefona cok yakismayan windows isletim sistemli telefonu.
android'i her kulvarda katlayıp çöpe atacak olan windows phone 8 işletim sistemli telefon. çin malı görünümlü ucuz android telefonlara para verip günde 2 defa resetlenen cihazla kafayı yemektense, aynı fiyata kaliteli ve stabil bir işletim sistemi isteyenlerin tercihi bu olacaktır...
fiyat performans olarak en uygun telefon.
iki haftadır kullandığım, almak için kıyaslamadığım telefon kalmamasına rağmen en iyisinin bu olduğuna karar verdiğim, çok kaliteli cihaz.
yerildiği birçok konuda aslında diğer modellerden aşağı kalır yanı olmayan telefon. bataryası 1300 mah diyorlar; iphone 4s'in bataryası 1450 mah. onu da sabah şarj etseniz akşam yeniden şarja takarsınız, bir başka telefonu da, bunu da. kaldı ki bunun tasarruf modu, 2g'ye geçme olayları var. 512 mb ram'i var diye burun kıvırıyorlar, e iphone da, iphone 5 öncesi 512 mb ram kullandı. android için kimi zaman 1gb bile sorun, yeni bayrak modellerde bu arttırılacak muhabbetleri yapıldı hep. kaldı ki bir süre sonra telefondaki uygulama sayısı arttığında beyin amcıklaması geçiriyor çoğu 1 gb'lık android'ler. ekranı 3.8 inç diyorlar; iphone 4s'inki 3.5 inç. samsung mini s3'ünkü 4 inç olsa ne yazar, pazardan alınan oyuncak telefon ağırlığındaki telefona telefon demem ben. ne demiş bıçak boris: ağır olan iyidir, ağır olan güvenilirdir(bu ağırlık mevzusunu kızları dışarıda tutarak söylüyorum tabii).

şimdi iphone ile kıyasladım diye ikisini aynı ayarda görüyorum sanmayın. ancak wp8'in gayet stabil, gayet az ram yiyen bir sistem olduğunu herkes biliyor. kaldı ki dünyayı kurtarmayacaksanız veya bir dünya oyun yüklemeyecekseniz, ıvır zıvır uygulamayla telefonu doldurmayacaksanız her türlü işinizi görür.

güncellemeler de peşi sıra geliyor zaten. sosyal platform manyakları için tivit ve instagram olaylarına el attılar sanırım, yakında radyo, vb güncellemeler de gelecektir.

yine de android'in piyasa ve kişiler üzerindeki etkisi, satış yetkililerin "wp8 yarım yamalak piyasaya sunuldu yea" demesi nedeniyle hak ettiği piyasayı bulamayacak muhtemelen.
bir aydır kullanmakta olduğum telefon... Değişebilir kapaklar ile bir nokia nostaljisi yaşanıyor...

Batarya süresi diyorsanız, galaxy SIII'e göre başarılı bile sayılabilir. her iki telefonda da aynı uygulama açıkken S3'ün bataryası bittiğinde Nokia Lumia 620 henüz %14 seviyesindeydi... Ama evet, her akıllı telefon gibi burada da pek pek ertesi gün şarja takmak zorundasınız.

işletim sistemi kesinlikle gayet başarılı. TElefon oldukça hızlı. Verdiği tepkiler yerinde. RAM oldukça yeterli. Mağaza her geçen ün zenginleşiyor ama zaten ota püsüre yazılan uygulamalar da beni hiç ilgilendirmiyor. Kabaca b,ir yüzde hesabıyla andrıoid market'teki uygulamaların %99'u ile ilgilenmeyen biri olarak buradaki uygulamaların daha dişe dokunur olduğunu da söyleyebilirim.

Kamera başarılı. Ağabeyleri 820 ya da 920 kadar olmasa da 5MP'lik kamera oldukça iyi...

Bilen göz uygulaması da hayatı kolaylaştırıyor gerçekten...

Dokunmatik çok başarılı, şimdiye dek tek bir sorun ya da "bu ne lan" tepkisi yaratacak tek bir vukuatıyla karşılaşmadım.

Kısacası saman alevi gibi parlayarak piyasada 3-4 yıldır hakim olan rakiplerdense nokia ayağını sağlam basmayı bildi...
Trend takip edeceğim diye 2000 lira vermenize gerek yok. 620 öyle "giriş seviyesi" diye küçümsenmeyi haketmeyen bir cihaz.
an itibarıyla servise yolladığım cihazdır...
Kendisinden ana hatlarıyla memnun olmama karşın servise gitme nedenleri şu şekilde:
1- Tuş kilidi butonu çalışmıyor, tuş kilidini deklanşöre uzun süre basarak fotoğraf makinesini açmak suretiyle ekarte ederek kullanmaya devam edemeyeceğimi anladım.
2- Nadiren de olsa donuyor. Böyle bir durumda arka kapağı açıp pili çıkarmak isterken kameranın kenarındaki plastik parça düştü. Kullanıma engel olmamakla birlikte bu çağda bu zorlu rekabet koşullarında plastiğin kalitesinden ödün vermeyeceksin sevgili Nokia...
Dün itibarıyla servisten sorunsuz olarak gelen telefondur...
1. Maddeyi "kapağın yanlış oturtulması neticesinde anten yuvasının kırılması" olarak açıklayıp parça parası aldılar.
2. madde için de yazılım güncellemesi yapmışlar, iyi gidiyor şimdilik...
almaya karar verdiğim sevimli telefon. fakatbir konuda siz sevgili sözlüktaşlarımın yardımına ihtiyacım var,

şimdi arkadaşlar sorun şu; malum telefon vatan mağazasında 699 lira, internette n11.com' da 620 lira. n11.com' da satılan ürün kvk garantili. bugün vatan bilgisayarda ki görevliye, burda şu fiyat sizde ise 80 lira daha fazla.neden sizi tercih edeyim? diye sordum. görevli bana "gray garanti" adında bir garantiden, ürün arızalandığında muhattap bulamayabileceğim gibi konulardan bahsetti, fakat tatmin olmadım. gerçekten internet üzerinden bu tarz elektronik alışverişlerde sorun yaşanabiliyor mu?

konu hakkında bilgisi olan mesaj kutumu yakarsa çok sevinirim.
520 başlığı yok nedense ama 620de 520 de güzel telefonlardır, wp8 oldukça hızlı diğerlerine kıyasla oyun falan fazla olmasa da kullanıyorum ve zevkli 520 .
alacaklar 820 öneriyorum 1gb ram var fifa falan oynayalım derseniz . Ha ben sözlüğe girer, twit, face akarım dersen al 520 .
henüz bitmemiş olan telefondur. birçok saçma sapan sorunu var, uzak durmanızı öneririm.
dandik telefondur. almayın aldırtmayın ben aldım almaz olaydım androidden şaşmayın akıllı olun.
her olumsuzluğa rağmen sevdiğim telefondur. bazı videoları açmıyor olması en büyük sorunudur. ama sanırım bunun için flash player yüklenebiliyormuş. bunun dışında, mağazasındaki uygulamalar yetersiz gelebilir. kullanım ve menüler yönünden oldukça şıktır. kamerası da gayet iyidir.
Hala Black güncellemesini bekleyen mağdur telefondur.

edit: güncelleme şimdilik Finlandiya ve Hollanda'da sunulmuştur.

edit2: güncelleme sonunda bitmiş bulunuyor.