bugün

isa abinin doğum günüdür.
dostlarla uzun sohbet edilen sofralarda buluşmak için aracı gün.
görsel
görsel
avrupa maçlarında türk futbolcunun hakeme topun eline çarpmadığını söylemek için kullandığı söz öbeği...
adventistler kutlamazlar ve ilk hristiyanlar da kutlamazdı hiç...
bu dönem geldiğinde sunum yapardım slaytlı falan ekranda... bir de paskalya zamanı.
Yaklaşmakta olandır.

görsel
çakma müslümanların her yıl sonunda yılbaşını kutladıkları dalgadır. kafayı çeker kapıdan veya bacadan girecek noel babalarını beklerler. yazık..
25 aralık gecesi kutlanır. tekrar ediyorum 25 aralık gecesi akşam yemeğinde kutlanır.

hristiyanlar için çok önemlidir, onlarda çomar olduğu için bana her yıl "ne yapacaksın kırismista, ailen geliyor mu, sen gidicen mi" diye sorarlar, ben de her seferinde ben ve ailem kırismis kutlamıyoruz derim, aaaa niye ki diye devam ederler.
ve bittikten sonra gene aynı adamlar "nasıl geçti kırismıs" diye sorarlar, rutine bağladık.

bilinenin aksine yılbaşını pek takmazlar ama tabi ki içki içme fırsatı olan her şeye evet derler.
45 gün kalmıştır.
Lapa lapa kar yağarsa tadından yenmez.
Yahudilerin HanukaSını kaçırdım ama bu olmaz.

Sevgili dini bütün hristiyan dostlarım, isa’nın kutsal ışığı üzerinizde olsun. Nice noelde benim yerime de mum yakın.
Hristiyanlarin bayrami kutlu olsun. Happy birthday Jesus.
Uyuma bayramı.ewed
Hristiyanların kutladığı en önemli dini günlerden biri.

Happy Christmas
Yarın çılgın gibi kutlanacaktır.
Noel, 1836 yılına kadar Antik Pagan Tatili olarak kabul edildiği için ABD'de yasaklanmıştır.
Hıristiyan inancına göre, hz isa' nın doğum günüdür.
Kutsaldır.

Dünyanın en renkli, eğlenceli, ışıl ışıl, şıkır şıkır, hediyeler, aile yemekleri..vs gibi sempatik ritüellerle kutlanır.

Hem Isa' ya olan sevgilerinden dem vururken, öte yandan yeni bir yılın gelişini kutlayarak, güzel temennilerde bulunurlar.

Bizler olayın salt ikinci kısmıyla ilgilenerek, yeni yılın gelişini kutlarız.
Lakin tabii ki, Isa'ya da saygı duyarız, her kutsala duyduğumuz gibi.

Sözlükteki tüm hırıstiyan yazarların noelleri kutlu olsun!
Yılbaşı agacimi kurdum noel babayı bekliyorum hediyemi yarın bırakmış olur inşallah.
bence en renkli ve sevimli bayram. hıristiyanları sevmiyoruz diye noeli kötülemek saçmalık, beni çok gibi etkiliyor noel ikonları, hediyelikleri, ağaçları..
Bugündür. Çok da Numarası yok. Evet.
Noel kelimesi Latin dilindeki Natalis'den (Doğum) gelmektedir. isa Mesih'in doğumunu müjdeleyen bir bayramdır. Katolik, Rum Ortodoks ve Süryani Kiliseleri; Kutsal Doğuş'u 25 Aralık'ta kutlarlar. Batı ülkelerinde Noel (kutsal doğuş) ve yılbaşı tatilleri birleştirildiği için, Hristiyan olmayan toplumlarda 31 Aralık kutlamaları dini bir bayram sanılmakta ve yanlış yorumlanmaktadır.
hristiyanlarin en önemli bayrami olmamasina rağmen en cafcafli geçen bayramidir. en büyük bayramlari aslında paskalya çünkü isa'nin o zaman dirildigine inanılır, Noel ise isa'nin doğumunu anlatır. Noel'de aileler kesinlikle bir araya gelir. Öyle ki sadece yılda bir kez noelde bir araya gelen aileler var. kanımca Noel geleneklesmis bir bayramdir. en inancsiz hrisrtiyan bile evinin içini dişini heyecanla süsler, sıcak şarap eşliğinde Noel kurabiyelerinden atistirir film izler vs vs.
Kutlama anlamına gelir. Evet.
eşi dostu alladım pulladım.

size de merry christmas kançolar.
kutsal doğuş. saatler kalmıştır.

şimdiden mutlu noeller.