bugün

akçay'da bir gece kulübü.
altınoluk'ta iseniz uğramanız tavsiye edilir.
gecedir ispanyolca da.. *
ankara ekibinin düzenledeği zirveye ev sahipliği yapan dekoru hakkaten cok ıyi olan tunalı hilmi caddesinde ki ankaranın yeni gözde mekanı.
(bkz: yemekler ve ortam müthiş azizim görmek lazım)
bir içmimar gözüyle, 10 üzerinden 10 verdiğim mekandır. tas kaplama duvarlar, rengarenk duvar kağıtları, tuvalette kadife desenli duvarlar, koltukların rengi, tasarımı her şey mükemmel. tunalının 1 numaralı mekanı olmaya şimdiden aday.

(bkz: adamlar yapmış)
son ankara zirvesinin * gerçekleştiği mekandır. güleryüzlü ve sevimli garsonlarıyla, mükemmel iç dizaynıyla bana hayallerimde işletmek istediğim mekanı canlı canlı gösteren harika mekan. ayrıca o çatal bıçakları ve yemek takımı da fazlasıyla mestetmiş çalıp götürmek isteği uyandırmıştır adeta. akşamımızın güzel geçmesi için olanca sabrı ve güleryüzlülüğüyle çalışanlarına teşekkür ederim buralardan.
artık moda oldu heralde iyi olan ve yapılan seylere bok atmak. atın kardesım bok aman ustunuzde kalmasın, aman yakınından gecmeyın sizede bulaşmasın o bok. hadı bi git evine mekan bize kalsın dediğim bir kısmın zaten giremeyeceği güzel mekan.
çok güzel bir mekan olduğu test edilip onaylanmıştır bu akşam.
ankaranın nezih ve kaliteli insanlarını bir arada toplayan, özellikle iç mimari bakımından üst düzeyde, cafe bar restourant.
gidilesi ve görülesi gereken yerlerin başında.
ispanyolca da gece demek olup la ile birlikte kullanılır.
(bkz: buenas noches)
(bkz: iyi geceler)
efendim o nasıl bir servistir dediğim mekan.
iftarda, o kadar kalabalık bir gruba,o kadar hızlı bir servis yapılmış mıdır acaba.
çorba bitiyor tak yemek geliyor, yemek bitiyor anında tatlın önünde. güleryüzleri desen yemekten daha güzel. **
çatal kaşıkları çantaya atmak aklımdan geçti, kendimi çok zor tuttum, itiraf ediyorum.
(bkz: 23 eylül 2007 ankara iftar zirvesi)
son 29 yılını ankara tunalı hilmi'de geçiren fırtına kişisinin o son 29 yıl içinde orada gördüğü en geniş en ferah en güzel en kaliteli cafe , kısa süre sonra oturacak yer bulunamayacak mekan çünkü fiyat politikası pazarlama stratejileri müşteri memnuniyeti önceliği yönetim kadrosu perfect mekan .
yok böyle bir mekan dediğim mekan. bundan sonra yatağımı önüne sericem demek istedim ahan da dedim. *
tanım: tunalıya yol düşünce mutlaka uğranılacak mekan.
ankaranın en gözde mekanları arasında yerini alacak olan, iç mimarisi ile beni hayran bırakmış nezih ortamı ve çalışanlarıyla kalitesini belirtmiş olan mekan.
içerisinde herhangi bir teknoloji standında bile göremeyeceğiniz kadar fazla plazma bulunan ankara'da bir mekan. *
gidilmiştir, görülmüştür...
mekan güzeldir, alt katta olmasına rağmen fazla boğmamaktadır. koltuğuydu, yastığıydı, çatalıydı, bıçağıydı, kaşıydı, gözüydü... güzeldir. onda bir problem yoktur. amma velakin servis basbayağı kötüdür. siparişiniz unutulabilir, uzun süre yemeğiniz gelmemekte ısrarcı davranabilir (o sırada yemek ve aşçı arasında tartışma vardır mutfakta, "gideceksin!" "gitmiycem" "gideceksin" "hayıvvv" "bak aç müşteri, seni bekliyor" *...). garsonlarım laflamakla meşgul olması, "bakarmısınız"larınızın görmezden gelinmesi, bi de pabuç kıvamında dilleri ile size eğlenceli bir gece vadeden bir mekan. ayrıca 500 kişi kapasiteli mekanda sadece iki adet pos makinası bulunması ve bunların da çalışmamakdaki ısrarcılığı size mekanda ekstradan yarım saat daha geçirme imkanı verir ki, bu da duvarkağıtları, tabak, çanak ve tavanın rengini daha iyi inceleme imkanı sağlar.
ispanyolcadaki en güzel ikinci kelimedir..
izmir'de -aldığım bilgiye göre sahibi askerde olduğundan kapalı- bir gece kulübü.