bugün

yeni bir bakış açısı getirebilme ihtimali olan iştir.

şimdi ilk yazdığım cümle bana göre yeterli ve niteliklidir fakat sözlük daha fazlasını bekler ve sütun sütun yazı döşenmesini ister. evet bazen bu gerekli olsa da sözlük aslında bunu hep ister.

benim anladığım:

başlık " kalem"

entry "yazı yazmak için kullanılan şey "

bakın bu çok basit oldu ama bence çoğu yerde olması gereken bu.

ha sen kalemin tarihini yazarsan o da olur. amenna, yeterki bilgi versin.
bir çok yazar kardeşimiz için çok zor olandır.
kendim için söylüyorum, eğer bir entry
yazdıysam, yazdım ekledim bitti gitti yapmam. ekledikten sonra okur,
döner döner kontrol ederim. bunu bir
sorumluluk gibi görürüm. fikirlerimi
doğru kelimelerle anlatıp
anlatmadığımdan emin olmak isterim.
yanlış anlaşılmak istemem.
yetişkinler neyse de, küçük
arkadaşlarıma, kardeşlerime kendimce
doğru bilgiler vermek, doğru fikirler
beyan etmek isterim. bir nevi
misyonluk görevi gibi.
zira sözlükte küçük bir nesil dolaşıyor.

telefon ekranından yazdığım için
metnin tamamını göremediğim için
cümlelerim de bozukluk olabiliyor.
bundan da ayrıca özür dilerim.
imlalarım için de.
sürekli yapmak için uğraştığım ancak sonuçlarını görünce vazgeçip arada sırada tek tük yapmak zorunda kaldığım mevzudur.

yazıyorsun güzelce içerisinde her şey var. bilgi var laf sokma var gönderme var ironi var anlatılmak istenilen şeyi gayet güzel anlatıyorsun derliyorsun topluyorsun ve olabilecek en sade kelimeleri seçerek yapıyorsun bunu ve "kaydet" tuşuna basıyorsun gidiyor.

aradan az bir zaman geçiyor oylanıyor vs sonra mesaj falan geliyor burada ne yazdın neyi amaçladın diye.. anlatıyorsun sıkılmadan kızmadan yok anlamıyor. sonra dönüp tekrar okuyorsun o başlıktaki altında ve üstündeki entirilere bakıyorsun gerçekten ama saçma sapan şeyler ancak senin aldığın övgünün ( artı oy buradaki ve diğer sözlüklerdeki karşılığı ) 3 katı övgü aldığını görüyorsun canın sıkılıyor ister istemez. senin amacın insanlara bir şeyler anlatabilmek onun için vakit harcıyorsun ama değeri olmadığını görünce sıkılıyorsun ve vazgeçiyorsun ufaktan ufaktan..

sözlüğü ve diğer sözlükleri de amacına uygun kullansa insanlar çok daha güzel olurdu. diğer sözlük eskiden böyleydi insanlar bir şeyler öğrenme amacı ile okur bir şeyleri paylaşma amacı ile yazardı. kutsal bilgi kaynağı ismi de oradan gelmekteydi zaten..
nitelikli entry girmek için nitelikli bilgiye sahip olmak gerekli ayrıca yaş ortalaması çok düşük olduğundan genelde gençler trolleme çabası içerisinde. işi ya cinselliğe vuruyorlar yada şahsa saldırıya.