bugün

bursa'nın bir ilçesidir. her ne hikmetse ben kadıköy'e çok benzetirim. yapılanmasını, insanlarının görüşünü falan.
orhan gazi'nin eşinin adıdır. Bursa'da bulunan nilüfer ilçesinin adı buradan gelir.
harika sesli sanatçı.
Bir tür çiçek.
şu an hayatımdaki en önemli insanlardan birinin ismidir. aynı zamanda su üzerinde bir kuğu gibi süzülen, insana huzur veren naif bir çiçektir. arkadaşıma nilüfer demekle ne kadar doğru bir şey yaptıklarını şimdi bu tanımı yapınca bir kez daha anladım.
Nilüfer'den "Erkekler Ağlamaz"dan sonra, "Kadınlar Osurmaz" diye bir şarkı da bekliyoruz.
her dönem beni dersinden bırakan gözümün yaşına bakmadan tatilimi heder eden hocamın ismi. bu ismi sevmek ne kadar mümkün olabilir ki sözlük ?
ne güzel bir kadın ismidir.
herşeyi al,bana beni geri ver.

ne kadar basit,ne kadar doğru bir söz. belki de müslüm gürses söyleyince tribe giriyorum orasını tam bilmiyorum *
(bkz: tarkan şıkıdım)
(bkz: serdar ortaç poşet)
(bkz: athena çatal yürek)

tanım: müslüm gürses'in nilüfer soyadlı biriyle evlenmesiyle oluşan yeni ismi.
insana huzur ve hüznü bi arada yaşatan ender şarkılardan biri. (bkz: ender gelişen osasuna atakları)
mavilim şarkısı hala dillerdedir. yılların eskitemediği hoş bir sestir.
45 yaş üstü aile babalarının; arabalarında bi albümünün mutlaka bulunduğu eskimeyen sesli hatun.
- baba cdye başka hangi sanatçı istiyorsun?
+ nilüfer var mı nilüfer. onun albümlerinden mutlaka olsun.

böyledir. iyidir. mecburen de olsa severek dinliyoruz. *
bazı şarkıları arabeskin can damarı niteliğindedir.
orjinal bir sanatçıdır. herkes "best of" çıkarırken, yaptığı düetlerle eski şarkılarını yeni bir tarzla yine okuması türkiye'deki diğer sanatçılara göre gayet orjinaldir. nilüfer'i pek sevmeyen ben bile deli gibi dinlemeye başladım. *
muslum gurses'i sevdiren sarki. bi kosu bakayim konseri var mi hem jilet olaylari da kalkmis diyolla.
bursa nın tası tarağı toplayıp taşınmaya çalıştığı ilçesi. zengini, fakiri hepsi orada ikamet etmek istemekte. bunda şehir merkezinde çözülemeyen yapılanma sorunları ve kirlenen havanın etkisi büyük. ayrıca yönetiminde chp de olsa akp de olsa bu saatten sonra genel olarak vakıf olduğu planlı yapısından birşey kaybetmeyecek gibidir. fsm hariç hantallaşmaya el verişlidir caddeleri ve sokakları. kültürpark tan gece yürüyüşüne çıkıp yeşil de bitirebilme gibi imkanınız yoktur yine yollar ve siteler yapılanması açısından. sakin yaşamın ve özel sektör insanlarının küçük sanayi ve organize sanayi ye ulaşabilmesi içinde tercih edilmektedir.
mükemmel ötesi insanı alıp başka diyarlara götüren bir müslüm gürses parçası. dinledikçe duygulandırır dinledikçe içirtir.
4 saattir aralıksız dinlediğim ve sigara üstüne sigara yaktığım şarkı. "nilüfer hmmm, güzel bir şarkı ismine benziyor, bakalım neymiş" demez olaydım. bu zamana kadar sevdiğim, "benim" dediğim tüm şarkıların değerini azalttı gözümde. murathan mungan yazmış, müslüm gürses söylemiş. iki duygu adamı, insanın yumuşak dokularına bıçak değdiren bir şahasere imza atmışlar. yok bu tanım hafif kalır, şöyle söyleyeyim, bu şarkıyı dinledikten sonra yarın sabah uyanıp hayatıma nasıl devam edeceğimi bilmiyorum.
aralıkta çıkacak olan 22 sanatçının orhan gencebay şarkılarını seslendireceği albümde, gencebay'ın dertler benim olsun eserini seslendirecek olan sanatçı.
güzel ses, mütevazi insan. ailemden biri meme kanserine yakalanmış gibi hissettim duyunca, acil şifalar diliyorum.
profesyonel müzik yaşamına 1972 yılında başlayan, unicef in iyi niyet elçisi olan, hayko cepkin ile düet yaparak hayran kitlesini arrtıran, meme kanserine yakalanarak hayranlarını üzen sanatçıdır.
hastalığı ile ilgili endişeli olmadığını söylemiş sanatçı.
(bkz: ta uzak yollardan)
bugün ameliyat olacakmış. seni seviyorum nilüfer. yine yeni yeniden sesini duyur.