bugün

dostlar biliyorsunuz zam kapıdan ce-e yapıyor. artık bırakmalı ve fakat bunun için takviye ürün peşindeyim. hangisi? deneyenler deneyimlerini yazsın bi bakalım.
Başladık bakalım. Bu sabah uyandığımda hiç sigara yakmamaya canım istedikçe nikotin sakızı çiğnemeye niyetlendim. Gün rutininde ilerlerken ilk sigara istediğimde çıkarıp bir tane çiğnemeye başladım. Tam olarak sigara keyfi yaşatmıyor ama sigara isteğini de geçiriyor. Normal şartlarda saçını başını yolacağın, sağa sola sataşacağın bu süreç çok rahat geçti. Deneyimlerimi aktarmaya devam edeceğim.
Edit: dün eczaneden nicorette naneli sakızı (4 mglık 30 sakız) 95-100 arası bir fiyata aldım. internete göre eczane daha uygun.
Nikotin sakızı sigarayı bırakmaya bire bir dir. Yapmanız gereken şey ilk önce sigarayı bırakmaya niyetiniz olmalı. Bugün içeyim yarın devam ederim dediniz mi sıçtınız. Aklınıza sigarayı getirmiyeceksiniz, sigara içen insanlardan ve sigara kokan ortamdan sigarayı bırakana kadar uzak duracaksınız. Her sabah uyandığında bugün kesinlikle sigara içmeyecem diyip beyine komut göndereceksin. Eşin dostun sana yardımcı olup ara sıra sigara içme diyerek destek vermeleri lazım. Bir kaç deneme yanılma ve tecrübeden sonra sigaradan kurtulabilirsin. Sadece biraz inanç, azim, destek ve acıya katlanma gücü. Hadi geçmiş olsun Nasrettin Hoca.
bu nikotin bandı denilen dümen işe yarıyormu abi?
-yarıyor melet, fena bişey miş...
ee iyi işte bırakırsın artık sende.
-yok yok baktım harbiden bıraktıracak ben de bantı bıraktım.