bugün

karma derecesi bir günde uyuyan dev olan yazarın, ertesi gün 1 saatlik süre içinde düştüğü rezil karma düzeyi.
eylemi seovilerin yaptığı biliniyor tabii ki.
ivan sergenyeviç turgenyev in babalar ve oğullar romanın da yevgeniy vasilyiç bazarov adlı kahramının tam bir nihilist olması. her şeyi yok saymasıdır.
sevimli insandır. karar veremesem de, ne olduğunu tam olarak bilemesem de içinde olduğum gruptur sanırım. bu tiplerle şöyle diyaloglara girmeniz muhtemeldir,

- niye yatıyorsun abi?
+ ne yapayım?
- gel çarşıya çıkalım gezelim birşeyler yeriz
+ yiyince ne olacak?
- sen dürüm seversin abi dürüm alırız bak
+ hadi yedin, ne oldu?
- tamam abi yemeyelim sen bilirsin
+ yat uyu. nedir yani?
napıyosun sorusuna hiç diye cevap veren kişidir.
sosyal gelenek ve göreneklere karsı eleştirici tavır takınan kimseler için kullanılan kelime.
nihilizm felsefesine inanan insan.

hiçlik yokluk arası yaşayıp giden, her söylemi ''nayır nolamaz'' nidalarıyla karşılayan, kendiyle savaşan insan..
hiçbir şeyi kabul etmezler. ne öz vardır ne töz ne de varlık. diğer bir deyişle hiççilik.
yarılmama sebep olmuş güruhtur. 5-6 tanesinin bir hafta boyunca fakülte merdivenlerinde, sabah 8, akşam 16 mesaisi yaparak sessizce oturduklarını görünce, içlerinden samimi olduğum ve antepli* olanına neden böyle davranıyorsunuz dediğimde aldığım cevap dumur deryasına itti beni birden. konuşma aynı şu şekildeydi:

- biz eylemsizliği eylem ediyk*, tama* biz nihilistik* bilmiyn mi?*
an itibariyle -5 karmayla ulaştığım noktadır.

(bkz: recep abi nirvanaya ne kaldı)
Sürekli korumaya çalıştığım sözlük karmam.
Yazıyorum içimden geldiği gibi karmam -10 oluyor.Sonra yazıyorum istediğiniz gibi -5 oluyor.
Mutluyum..
Mesudum..
imza :
irvin yalom un nietzsche ağladığında kitabının güzel türkçemize çevrilmesiyle ülkemizde hayli artış gösteren yeni pop felsefe.gerçekden felsefi birikimi olanlara lafım yok tabii ki.
ayrıca pozitif ve negatif nihilizm diye ikiye ayrılır.tercihinizi pozitifden yana kullanmanız hem ruh sağlığınızı korumak hem de hayattan zevk almak için tercih sebebidir.hem nihilist hemde olumsuzlayansanız işiniz var.ayrıca (bkz: intihar)
kesinlikle ben. ki nihilizm nietche den cok oncede vardi. niye nihilizm denir bu akima anlamak zor. nihilizm idealizm zitti gibi birseydir koyu vermisliktir.
nihilizimin nietche nin olusturdugu bir akim degildir .her ne kadar adini o koyduysada akimi cook eslilere dayanir hemde cok.
bu akimin olusturan nietche degil kurt cobain olmaliydi aslinda. nietche 3 kez intihara kalkistigi halde basaramamis bir filozoftur. keza nihilistlerin ne derece normal olduklari bir soru isareti. ama su gercek ki herseyin tesaduf oldugunu kavramis freud un dedigi temel teorimi cozmuslerdir. bilincaltinda yatan karanlik amacsizlik ne dinler yenebildi ne de olusturlan masallar.

gereksiz bir sinir harbi yasamistir. kendisiyle sac basa girmisligim yoktur cevaplarim gayet relaxtir kendisine . biraz heyecanli sanirim nietche yardim etsin ne deyim . *
-naber nihilist?
+hiiiç
-çok tutarlısın yahu..
tabu oyununda her boku bilen kuzenim tarafından "bunlar dejenere oldular" şeklinde tanımlanan bireyler. sıramız geçti, şoku atlattık, nihayet "bu böyle anlatılır mı, manyak mısın?" falan dedik. o ulu insan ise şöyle savundu kendini: "oğlum, var böyle birşey..."
karma : nihilist = o da ne, sen gel benim dünyama girde gör kim nihilist kim degil hedesi.
nijeryanın başkenti abujadaki müzik kanalının poplist tarzı şarkı listesi.
alıngan suser. '' ay ben avukatım ayol'' hadi gülümseyelim copyle paste
ha avukat olunca ne oluyor? hani meslek babında ben senden üstünüm demek mi? çekil ezik gözüm görmesin seni mi. şimdi ben sana desem ben senin o övündüğün mesleğinden daha üstün bir mertebedeyim. ne olacak?
demek ki copy pasteler avukatlar için de geçerli bilmem ne müdürleri için de. * görüyorum etiket yapmıssın profile. herkes görsün bak yazdım gitti.
kendisini feci kıskandığım yazardır. zira anladığım kadarıyla kendisi bir leica m6 sahibidir.
stavrogin inanırsa inandığına inanmaz, inanmazsa inanmadığına inanmaz.
diğer yazarlara yön göstermeye çalışmasından çok kendisini yola sokmasının kendisine daha hayırlı olacağına inandığım, sanırım iyi niyetli yazar.
edit: trabzonluyum 61 takıntı oldu.
şahsımı birazcık da olsa sözlük formatından haberdar eden yazardır... varolsundur.
gammazlık olayında aşmış yazar. bir haftada 310 adet başarılı gammazlama yapmış kendisi. moderatörlüğe oynuyor zannımca. azmini takdir ediyoruz.
sayemde ay ışığında saklıdır filmini düzgün bir kalitede* izleyebilecek olan yazardır..