bugün

BU MiLLET PKK iLE iTTiFAK YAPANI DENiZE DÖKER diyerek sözü bitirmiştir. .
mankurt kamalistlere fena çakan solcu yazar.

chp'nin bir anda ortaya çıkan ekrem imamoğlu'nu aday göstermesinden sonra seçim süresince ak partiye muhalifet yapmamış vatan sever solcudur kendisi. pkk'ya perde arkasından destek veren embesilleri fena topa tutuyor. kalemine kuvvet reis!
Siyasi konularda söyledikleri doğru veya yanlış bu entryde bununla ilgilenmiyorum.

Bu adam konuşmak için konuşuyor.
Her zaman satasiyor.
Şimdiki dünyayı tahlil etmekten çok uzak.
Ekşi sözlük e yön verebilirdi o savaşmayı seçti.
Yerine yenisini koyamadı.
Hep küçümsedi.
Biz de insandık nihat abi.
Etimizle kanımızla insan.
Ve seni ne kadar sevsem de
Bu dünyayı anlamakta güçlük çektiğini biliyorum.
Ama istersen anlarsın.
Oldukça sivri ve hürriyetperver bir kalemi vardır. Hakettiği değerin çok çok altında olan birisi.
En son ankarada karanfil ikiyle olgunların kesiştiği köşedeki kahvede okey oynuyodu yıl 2011 filandı o zamandır görmüyorum.
Adam sanırım Almanya'da erkek nüfusunun kalmadığından haberi yok sanırım. Şehirlerinin düm düz olduğundan. Bunlar nasıl toparlanmışlar.
Nihat Genç uzun zamandır severek takip ettiğim bir gazeteciydi. Son 3 youtube videosunda ve son yazısında "ayaklanma, başkaldırı, devrim, yakmak/yıkmak" gibi yıkıcı eylemleri "çözüm" olarak gösteriyor ve Türkiye'nin teknolojik devleşme alanı olan savunma sanayiine laf ediyor.

Son 20 yılda yaşanan hangi eylem hangi ayaklanma halka fayda göstermiş? Bu ayaklanmalar ya iç savaşa dönüştü ya da abd'nin ağzını sulandırdı ve elini kolaylaştırarak kendisi yönetti o ayaklanan ülkeleri. Bunu mu istiyorsunuz Sayın Genç? Bunun devamı sizin art niyetli ve halkı galeyana getirmeye çalışan yabancı destekli birisi olduğunuzu gösterir.

Savunma Sanayii ile ilgili hiçbir bilgisi olmadığı aşikar ama ben ona şimdiden 5 ülkenin talep ve ilgi gösterdiği ve ingiltere'nin, Rusya'nın, Ukrayna'nın, Pakistan'ın teknoloji transfer edeceği TF-X'i, dünyaya ihraç edilen S/iha'ları, zırhlı personel taşıyıcı ve zırhlı muharebe araçlarını, yüzlerce kilometre menzile sahip ve muadillerinden kat kat daha kaliteli ve ucuz olan yerli füzeleri göstermek istiyorum.

"Silahlar istemiyoruz, huzur istiyoruz" diyor. Ülkenin savunması ve caydırıcı gücü olmasa insanları sıçıp bokunu yiyecek haberi yok.
Ya analiz kabiliyeti çok yüksek ya haber kaynakları çok sağlam. Bu ne arkadaş?(Tarihe dikkat)
görsel
Lisedeki resim öğretmenim ile aynı kahveye uğrar.
Ekonominin bu halinden de chp ve kemal kılıçdaroğlu'nu sorumlu tutacaktır.
Yukarıda gördüğüm veya söylenilen bazı eksiklere cevap vereyim .

1- Babacan ailesinin iş yeri , Ankara'da Akın ipek'in işyerinin tam yanındaydı , Akın ipek yurt dışına kaçıp malları hazineye geçene kadar yan yanaydılar. Aralarından su sızmazdı. Babacan her zaman cemaate yakın oldu , en azından fikri anlamda uzakta değildi . 15 Temmuz sonrası muhtemelen olanları tasvip etmiyordur. Ama ağzından Fetö'yü lanetleyen bir söz yada Balyoz , Ergenekon süreçleri ile ilgili bir pişmanlık ifadesi çıkmıyor en azından şu ana kadar ben rastlamadım. Geçenlerde, HaberTürk'te katıldığı bir TV programda , Ahmet Altan için son derece olumlu konuşurken, Müyesser Yıldız için boş ve soğuk ifadeler kullandı . Organik bağı yoktur muhakkak ama ideolojik olarak Gülen cemaatine çok uzak olmadığını düşünüyorum. Nihat Abi bu konuda haklı !!!

2- CHP'nin yeni genel başkan yardımcılarından biri eski taraf yazarı, cemaati öven ifadeleri olan Türk ordusuna işgalci diyen bildiriye imza atmış birisi, bir diğeri Sezgin Tanrıkulu (Apo'nun avukatı) zaten 10 senedir partide yönetici.... Şimdi bu CHP'nin yanında HDP'nin olmasını anlarım da Atatürkçü birinin olmasını gaflet ve delalet ile açıklarım. Nihat Abi bunları tabi daha edebi ve sert bir şekilde ifade ediyor.

3- Nihat abi gibi yurtsever birisi , altı boş neoliberal sözde özgürlükçü ve/veya etnik ayrıştırma yapan ifadeleri sürekli kullanan kişileri sevmez , icabında hakaret eder. Bu angut kafalılar da , dünyayı anladıklarını sanıp , büyük büyük laflar ederler.
bugün yayınladığı "AKP-CHP-PKK-FETÖ-LiBERALLERiN ORTAK DÜŞMANI: VATANSEVERLER" başlıklı videosuyla yine hem nalına hem mıhına vuran açık sözlü mert insan, gerçek bir vatansever.

ne belediyeleri tarikatlara peşkeş çeken nepotizmin içinde yüzen akp'ye eyvallahı var; ne de hdp'yle yıllardır sevişen, atatürk'ü bırakıp kürtçü bölücü teröristlerin yardakçılığını yapan, canan kaftancıoğlu gibi ermeni tehcirini 'soykırım' olarak niteleyen, sezgin tanrıkulu gibi teröristlerin gözdeleriyle dolu chp'ye eyvallahı var.

bu ülkede her iki tarafa da çakan kimse yok maalesef. herkes takım tutar gibi parti destekliyor. chp cexap'a dönüşmüş, akp'ye üye olmayan iş bulamıyor ama iki tarafın da kendi partilerine sesi çıkmıyor. işte burada devreye nihat genç gibi vatansever, milliyetçi, cumhuriyetçi biri giriyor. ha ne yazık ki bu leş siyaset içerisinde kendi görüşleri kök bulamıyor, filizlenemiyor ancak biz buradayız nihat ağabey. milyonda bir de olsak çizgimizi bozmayız, taviz vermeyiz vatanımızdan.
duruşunu çok sevdiğim vatansever insan. akp'ye falan da yanlamıyor ayrıca. neyse onu söylüyor.
kendisini yaklaşık olarak 15 yıldır dinleyen biri olarak türkiyenin gerçek aydınlarındandır. affınıza sığınarak göte göt diyen ülkedeki ender yazarlardandır. bugün bile konuştuğu şeyleri birçok insan rahat rahat söyleyebilmiş değil.

yaklaşık 30 kanaldan kovuluyorsan hatta bunlar çoğu zaman mahkemelik olaraksa sen bu medya işini başarıyla yapıyorsundur. akp,chp,pkk, fetö, liberal kesiminin tek tek bütün bilgilerini kendisinde bulabilirsiniz. kim neymiş ne yapmış. okumuyorsanız bari açın dinleyin derim.
tipik bir ulusalcı olarak, akp'ye yanlamış kişidir.

bir ara çarpışma ve ezel dizilerinde fetö izi arıyordu. *
(bkz: Trabzon Rize ukalalığı)

Malın tekiydi ve hep öyle kalacak.
bir zamanlar takdir ettiğim ancak yavaş yavaş kafayı yemeye başladığını düşündüğüm gazeteci.
Baya severdim ama maalesef kafayı yedi.

Kendi içinde bile tutarsız konuşuyor.
Tek kişilik Nusret Mayın Gemisidir Nihat Genç ....
Bir zamanlar Atatürkçülerin ikinci tanrısıydı, ta ki CHP'nin HDP'nin don lastiği olmasına karşı çıkana kadar.
popülistleşmiş bir muhaliftir. parlak dönemlerini hatırlarım. sky türk'te çıkardı.
iktidarı muhalefetten daha çok seven yazar. hiçbir sanatçıyı beğenmemesi ile de bilinir.
Edit: muhalefet iktidardan beter. Burda haklı bence sayın genç.
Başladı mı bir saat arasız konuştuğuna bakmayın; çok bilen az konuşandır.
Kendisiyle aynı düşünmesemde gördüğüm kadarıyla yozlaşmaya karşıdır. Onurlu, dürüst, ahlaklı bir toplumdan yanadır. Pespayeleşen hayata karşı tepkilidir. Evet.
mahallenin delisi. ancak akıllı ve vatansever olanından.

pkk'lı değilim ama'cılar, liboşlar ve utangaç yobazlar tarafından faşistlikle suçlandığına göre doğru yoldadır.