bugün

inanilmaz bir yazı yazmış.Ne denir ki bence sonuna kadar haklı.
chp hakkında gerçekleri söyleyen atatürkçü milliyetçi adam.

nihat genç olmasa chp'deki örgütçü hareket hakkında kimse konuşmayacak.
yuh aq ne yazmış yazarı. Çocukken okuduğum ömer seyfettin hikayeleri kadar etkileyiciydi bugünkü yazısı.
chp tespitleri aşırı doğru. fakat türkiye'nin genel durumu hakkındaki saptamaları fazla duygusal.
2-3 Haftadır TV'ye çıkmıyor aman diyim Nihat abi arayı açma özlettin ....
10-15 sene evvel şu adamı bilge olarak bilirdim, sayardım. Şimdi fark ediyorum ki 5 kuruş etmez bu adam.
https://youtu.be/1tL5Vuw9nqg

mükemmel bir konuşma.
Fikirlerine katılırsınız katılmazsınız... Fakat Türkiye'nin şu karanlık devrinde insanlara ufuk açan ve umut veren aydınlık bir düşünür.

https://www.youtube.com/watch?v=x0TYI3HrgFE
2004 2009 arası üniversite dönemimde kitaplarını okuduğum, tv programlarını izlediğim yazardı. daha sonrasında denk gelirse moduna geçmiştik ki son açıklamalarını okuyunca kendisi için baya üzüldüm. bu adamı kaybettiği nokta bir türlü kahraman olamadı. balbay, tuncay özkan, ilker başbuğ, teğmen çelebi ve bir çok kişi haksız yere hapse atılırken bu adam dışarıda bırakıldı. tutuklanan herkes bir şekil yolunu buldu. yalçın küçük bile devreleri yaktığı dönemde içeri alınıp kahraman olmuştu. bu adamın talihsizliği bir türlü kahraman olamadı. çevresindeki herkes bir şekil köşeyi döndü rahat bir hayat sürüyor ama tahminimce nihat abi hep ekonomik zorluk yaşadı. 2018 yılı itibari ile de ya gerçekten tozuttu, ya da erol mütercimler de yolunu buldu ben de komplo teorilerini koşayım dedi. bir şekilde buraları okursun nihat abi, eski haline dön boşver biz seni kitaplarınla, tv'de ağlamaklı sesinle karadenizdeki işçileri savunmanla sevdik.
Ezel ve Çarpışma ile ilgili tespitleri çok yerinde ve mantıklı. Gerçekten Fetö'nün nasıl bir yapı olduğunu bu diziler üzerinden verdiği mesajlar ile anlıyoruz. FETÖ ülkede tabanını %90 - %95 kaybetti. Kamuda kalanların çoğu bence korktu seslerini kestiler. Ama siyaset ve medyada ki elemanları yine aktif çalışıp algı çalışması yapıyorlar.

Nihat abiye saldırını altında da bunlar var...
Veryansın ismi ile Youtube kanalı açtı veryansın ediyor alayına . ilgi ile izliyoruz Nihat abi...
her söylediğine katılmamakla beraber böyle konuşmacıların mutlaka olmasını düşündüğüm kişiliktir.
kemal köpeklerinin saldırısı altındaki yiğit kalem. hoşt.

tayyip'in kuklası kemal babanıza laf edildi diye mi coştunuz lan bu kadar? gerçekleri acıdır yavrum.

kendisi veryansın tv'de çok güzel bir serüvene başlamış. yolu açık olsun.

https://www.youtube.com/w...h?v=5PjcEgxW25w&t=72s
Kendisini aydın diye tanımlayan, meme ile işi olmayan kişi. Aç kalmış olmalı ki popülist hareketlere başlamıştır. Klasik türk aydınının yaptığı gibi rüzgar nerden estiyse sırtını oraya vermiştir.
kendisinden ilk olarak 2013 yılında haberdar olduğum ünlü karadenizli ve belki sol milliyetçisi olarak görülebilecek gazeteci. uzun bir dönemdir ise görmüyorum. zira evde tvde ulusal kanalda sıkıntı çıktı, arızayı giderme gereği de duymadık.
zannımca biraz fazla fevri ve gelgitleri, çıkışları olan bir insan ve muhalif görüntüsü altında tam olarak nere lehine çalıştığını bilemiyorum.
Vicdanını yitirdi.
Bazen toplumsal gerçekliği göremediğini ve bazı konularda değerlendirme yapamadığını yanıldığını düşünüyorum.

Konuyu örnekleyelim de daha iyi anlaşılacaktır.
CHP pancar fındık buğday üreticisi veya şeker pancarı fabrikaların bulunduğu il ve ilçe insanlarına ne anlatabilir?
Onlardan nasıl oy alabilir?
Siyaseten ve ekonomik olarak insan aklı algısı alabileceği anlayabileceği her şeyi CHP propaganda sırasında demiş örneklerle olacakları ispatlamış.
Buna rağmen halk gidip yine üretici işçi mağdur olacak politikayı uygulayan ve uygulayacak olana oy atmış.

Diyebilirsiniz ki konu ideoloji sağ sol vs bunun için CHP oy alamadı.

Tamam da iyi parti başta olmak üzere diğer sağ milliyetçi partilere veya din söylemi içinde olan saadet partisine neden oy atmadı?
Tarlada çiftçi, bu ürünleri işleyen fabrikalarda işçi kendini ülkeyi mağdur eden insana neden oy attı?
Allah kitap derdi olsa saadet,
Vatan millet derdi olsa iyi parti
işçi emekli üretim demokrasi hukuk derdi olsa CHP'ye oy atardı.

Bunun nedenini herkes biliyor.
Gidin sorun oy atıp mağdur olan insanlara anlarsınız.

Bunun için bu ülke de herhangi bir parti ideoloji inanç lider yasa hukuk eleştirmek en basit tabir ile salaklık olmalı.
Siyasetçiler toplumun aynasıdır.
Ne kadar çok eleştiri hoşnutsuzluk varsa o kadar da bu sistemi yaratan isteyen oyu ile destek olan seçmen vardır.

Dünya siyaset insanlık ideoloji tarihinde ilk defa iktidarın başarısızlığı için muhalefeti eleştirmek bizde ortaya çıktı ve bunu yapan insanlara...

Neyse, boş ver.
binali bey'in anayasa ihlali hakkında "keşke yaşanmasaydı" gibi yumuşak bir yorum getirmiştir.

(hiç sevmem) kk'nin aday açıkladıktan sonraki yorumlarında ise felaket sert.

fesli kadir'in ziyaretine ise halen daha yorum getirmesi bekleniyor.(çok bekleriz ama )

ülkedeki tüm felaketleri chp'ye yıkması da cabası.(ki y-chp'ye ben de ayarım ama bu kadarı pes yahu ! )

Ne olur Özüne dön nihat ağabey !
Memesizlikten bu hale geldiğini söylemiştir

https://twitter.com/Pesne...tatus/1140291918280241153
Türkiye'nin tartışmamız yaşayan en büyük hikayecisi , katıksız bir vatansever, ama ne hikmetse bir tane kanal ya da gazete bu adama hak ettiği değeri göstermez. Medya gerçekten milli olmadığı sürece , Nihat abi gibiler kenara köşeye atılır durur. Sonrada herkes ah vah biz niye böyle olduk diye söyler durur ...

Not: Youtube kanalını izliyoruz destekliyoruz ...
Neyin kafasını yaşadığını anlamadığım bir abi ispark pkklılara verilecek filan diyordu en son.
Eskilerden bi abimiz. Eskilerde kaldı o ama. Kafasının çalıştığı bi dönem vardı. O aralar iyiydi. Bi kaç senedir gülünç fikirler sergiliyor. Yazık etti bu abi kendine.
iktidar düşmanlığından gözü kararan çoğunluğun söylediklerini anlamadığı aydınımızdır. Anadolu değerleri ve ülkemizin bekası onun için RTE düşmanlığından daha önemlidir. RTE düşmanları "RTE gitsin de kim gelirse gelsin, ne olursa olsun" der. Nihat Genç ise Fetö, A.Gül, Babacan, Davutoglu tehlikesine dikkat çeker. Onu anlamayanlar 15 temmuzda şehitlerini anmaz, o ise fetö'ye karşı çanakkale ruhunu savunur. Kısacası bu ülke muhalefetine bir gömlek büyüktür usta.
Soner Yalçın ve Yılmaz Özdil'i eleştireyim derken şirazeyi kaçırmış. Ölmüş analarını yazı konusu yapmış.Tamam Soner Yalçın ve Yılmaz Özdil'in pozisyonlarını sevmiyor olabilirsin. Ölmüş annelerini ne karıştırıyorsun?
Kemalistler icindeki tek adam bu.nede olsa trabzon'lu.adamlık hamurunda var.