bugün

az biraz önce tayyip erdogan için allah boy vermi$ akıl vermemi$ diyen güzel insan.
sürekli sağa sola saldırarak para kazanan insan. sağa sola saldırmasa adam yerine konmayacak ve aç kalacak.
bok atılması çok kolay insan, $öyle bak; ehehe aldığı tüm besinleri kıl üretmeye harcayan adam, çarpı$an oto gibi her yere sata$ıyor eki eki..

lan hayır gelip iki üç konu$masını dinlediniz mi bu adamın, evet farklı bi' adam ki bunun karadenizli olmasıyla yakınen alakası var da gelip adam gibi ele$tiri yapın anasını satayım. ehe ehe tü kaka bu demekle olmuyor.

git oku adamın yazdıklarını bak bi tart kafanda yanlı$ gelen yer varsa oradan yola çıkarak yorum yap, böyle böyle yazmı$ ama bence böyle böyle olması gereken yazar falan de, bu ne ki $imdi.

i$in parasında da olmayan adam zaten bu, kahvelerde konu$an gayet sade bi' adam, ah tabi canım biraz okusaydın da çok zor i$ biliyorum.
sırf fethullah gülen'i eleştirdi diye ergenekon opersayonu kapsamı gözaltına alınacağı söylenen yazar. ulan sırf bir adamı ve cemaatini eleştirdi diye alakası olmadığı bir durumla nasıl gözaltına alınma durumu olabilir, ne cemaatmiş ve ne cemaat yalakası bir hükümet var ki sırf bu yüzden bir insanı gözaltına almakla burun buruna bırakıyor.
http://www.youtube.com/watch?v=A2mhNv--QZw +
yukarıdaki videoda söylediği herşeyin altına imzamı atacağım eski karikatürist.
sürekli yerli düşünce savunuculugu yaptıgı iddiasın da ama, yerli ne kadar konu varsa hepsine karşı, çelişik bünye.
sürekli sağa sola saldıran adam.. saldıracak, bağıracak çok şey var, ondandır belki.. atıp tutmaktan başka kitap yazar bir de.. sözlükteki gibi bir mahlasın arkasına sığınarak değil, kendi adı ve soyadıyla haykırırcasına yazar.. düzene çomak sokar.. rahatsız eder..

sandalyede götünüzün üzerine oturup da sağa sola bok atmak en kolayı değil mi? deseler ki; "hadi ulan göreyim bakalım seni, nihat genç'e bok atıyorsun ama, bi program yapalım canlı, çıkın tartışın.." ne yaparsınız acaba? evet, bildiniz, göt gibi kalırsınız öyle..

hala anlamakta zorluk çekenler için;

(bkz: aydın)
16 nisan çarşamba günü sakarya üniversitesinde bir konuşma yapacak olan yazar.
nesli tükenmekte olan aydınlardan biridir. ağabeydir, candır.
o kendi çelişkileri içinde yol gösterendir. ***
http://www.ensonhaber.com...gulene-allahsiz-dedi.html
bundan birkaç ay önce bir sözlüğün kendisiyle yaptığı röportajı izlemiştim, sanırım itü sözlüğün bir röportajıydı. ve o röportajdan şunu rahatlıkla anlayabiliyorsunuz ki evet bu adam doğru bir şeyler söylüyor, mert, delikanlı, lafını kimseden esirgemiyor lakin yine o röportajda kendini belli eden çok önemli bir husus var ki o da bu yazarın, aynı ziya doğan'da olduğu gibi fakir, vakur, gururlu ama megolaman kişilik belirtileri gösterdiğidir. zira röportaj sırasında ben şöyleyim, ben böyleyim şeklinde kurduğu cümleleri bir yerden sonra saymayı bıraktım. tamam kardeşim iyi güzelsin de senin o röportajda insanlara direk ben böyleyim beni çekemiyorlar, ben onlar için tehdidim gibi ya da buna benzer cümleler sarfetmen yerine daha direk olmayan sosyal tespitler ve analizler içerisinde dolaylı olarak bir cevap vermeni beklerdik. aksi takdirde nihat genç'in nihat doğan'dan ne farkı kalır?
ulusalcının ayar yemiş hali, açıkca darbe taraftırlıgı yapamıyor ama, yerli ne kadar deger varsa, açıkca küfredebiliyor, kendisine inanan kimse kalmışsa onların gözünden bu degerleri düşürmeye çalışıyor.

not: kıl üretimi proteini heba ediyor bünyede.
darbe taraftarlığıyla alakası olmayan yazardır. keza 27 nisanda genelkurmayın yayımladığı bildiriyi sert bir şekilde eleştirmiştir. keza andıç skandalında asker karşıtıcı yazarlardanbiri gösterilirken nasıl darbe taraftarı olabilirki.
16 nisanda sakarya üniversitesinde yapmış olduğu söyleşide söyleşi yapılan salonu doldurmuş, ayrıca bir diğer salonda da merdivenlerde bile insanların oturarak vizyondan izlediği yazar.
gerçekleri yalınsız, isyankar tavırla haykıran yazar.
21 Nisan 2008 günü 13. izmir TÜYAP fuarındaki söyleşisine elleri cebinde, kasıntı biçimde girmesi ile, tv ile popülerliğini katladığına kanaat getirdiğim, kanaatsizlik önderi.

Söyleşisinde sadece sevdiğimiz kişiler için "bu şu milliyetten" demek yerine "seni yaradana kurban olayı" deriz, ifadesi dışında, tarihsel, politik ve de sosyolojik olarak tek dorğu dürüst düşünce üretemeyen kişidir.

Şimdi lafımızın altını doldurmak gerekir.

Herşeyden önce kötülüklerin kaynağı olarak şu an var olan sisteme (bu sistemi tanımlamadan tabii) gönderme yaparken; aynı sistemin iyi yönetebileceğini ve de bunun yollarını göstermeye çalışır.

Kendisini don kişot sanmakla birlikte, don kişot kadar olamaz. şöyle ki, don kişot yel değirmenlerini halisinasyon biçiminde canavar olarak görürken; nihat genç canavarları yel değirmeni olarak gösterdiğinin farkında bile değildir.

Küfür ederek eleştiri yaptığını; küfür edip mahkeme mahkeme dolaşmayı delikanlılık ötesi politik eylem olarak sunması da ayrı bir tartışma konusudur. En azından F tipi cezaevlerinde yatan devrimcilerin varlığını bilip, kendini mahkeme önlerinde sürünen "devrimci önder" gibi sunmasa daha iyi olacaktır kanaatindeyim.
hani hep başbanımız der ya biz her türlü özgürlüklerin yanındayız diye neden kendisi eleştirildiğinde özgürlüğün yanında olmadığını çok merak etmekteyim. nihat genç doğru veya yanlış bir şekilde hükümeti eleştiriyor ve bu yüzden mensubu olduğu kurulumun sahibi baskı altına alınıyor ve özgürlükten bahsediliyor hadi ordan canım. nihat genç kendisine yakışır, onurlu bir şekilde kendisi yüzünden patronunun zarar görmemesi için programı sonlandırmışlardır.
ama her özgürlüğün tarafında olan başbakanımız eleştiriye tahammülü olmadığını bir kez daha göstermiştir helal olsun.
bu adama aydın diyebilmek için hakikaten ortaokul seviyesinde eğitime sahip olmak gerekir herelde,

'...böcekvari insanlardan aldığınız oy demek ne demek yahu!bu nasıl bir rahatsızlık

siz sanatçıdan edipten oy alın diyor yahu türkiye aristokrasi ile mi yönetiliyor bu nasıl bir yaklasım,
bunlara böcekler oy verir makarna ver oy al yarım ekmek ver oy al,

onlar düşünmüyor ki....!'

neden senin fikirlerini paylaşmaması düşünmediği anlamına mı geliyor.aydın kavramının içini nasıl dolduracağız büyle bir zihniyet bırakın aydın olmayı gazeteci,televizyoncu bile olamaz.

düşünmüyor,değerlendirmiyor kusuyor adam zehrini kinini kusuyor istediği tahayyül ettiği elitist oluşumdan yoksun olmanın serzenişinde.
suan sky turk teki programda konusuyor. tv si yakinda olanlar seyretsinler. eger objektif seyrederseniz soyledikleri hic te zorunuza gitmeyecektir.
sky türk kanalında türk demokrasisinden bahsederken verdiği örnekle yarmış insandır.

--spoiler--
- efendim orospuya sormuşlar niye çocuğun yok diye kadıncağız cevap vermiş. demişki; napalım yahu biri yapıyo biri bozuyo... bizde demokraside böyle işte...
--spoiler--
sky türk'te serdar akın ile yaptığı programı bitiren kişi.
bitirme sebebi olarakta, ben konuşuyorum patronum kaybediyor, ticari yönden zarar ediyor dedi.
Patronum dediği kişi de mehmet emin karamehmet!

e nihat genç, lisede bile okula jaguarla giden, 4,3 milyar dolarlık servetiyle türkiye'nin en zenginleri arasında yer alan, yapı kredi, turkcell gibi devasa kurumların sahibi olan mehmet emin karamehmet'i nasıl oluyorda zarara uğratabileceğeni düşünüyorsun, ateş olsan düştüğün yeri yakarsın demezler mi adama?
an itibariyle programının bittiğini öğrendiğim, üzüldüğüm, zamanında kendisiyle çok aydınlandığım kişidir. kararını değiştirir, keyifle izler keyifle aydınlanırız.
mit e eleman yetiştirecek fakülte açılmasını önererek yarmıştır kırmıştır geçirmiştir.
kendi deyimiyle nihada. nihada aslında bir kız ismi. (karanlığa okunan ezanlar kitabında)
programını bırakması çok kötü oldu, onu hiç sevmeyenler bile söylediklerine hak veriyor sonuçta, bu ve bunun gibi insanların konuşması gerek. konuşsunlar ki bilinmeyenler ortaya çıksın.vay benim demokratik ülkeme.