bugün

bu herife uyuz olmak için bir sebep daha. koskoca herif survivor adasına gitmiş halkımı özledim, metroda ki vatandaşımı özledim diye hitap ediyor. nerden senin vatandaşın oluyoruz biri açıklasın allah aşkına.
ben onun halkıysam bu durumdan istifa etmek istiyorum demek isterim kendisine.
(bkz: kendini nimetten sayan nihat)
halkım dedikleri de koyunlar oluyor zaar. yoksa ben onun halkından biri filan değilim.
sinir bozucudur öncelikle. bence nihat doğan'ın ciddi psikolojik problemleri var. hani bunu geyik yapmak için falan söylemiyorum. kendini başbakan falan sanıyor olabilir.

insanların kendisiyle dalga geçtiği düpedüz bir gerçekken, alenen ortadayken sinirlense, eyvallah derim, derim ki adam haklı. ama yok kardeşim, adamla taşşak geçildikçe daha bir yüreklenerek geliyor, çıkıyor ekrana.
ilerde parti kuracağının delaletidir.
adamın ülkemizi bu kadar sahiplenip, özlemesi bazı insanların zoruna gitmiş anlaşılan. nedir yavrum sizin derdiniz? adam benim halkım dedi diye bi yeriniz mi eksildi, marjinalliğinizden ödün mü verdiniz, nihat doğan gibimi oldunuz, ne bu g*tümden kıl aldırmam havaları.
renkdaş, vatandaş, adaş, gibi unsurlarda olduğu üzere vatandaş aynı vatandan olan anlamına gelmektedir. uzatmıyorum. 158 gün şafak sayıcam daha.
dangalakların edeceği laftır. sen kimsin oğlum derler, adamı göt ederler sonra benden söylemesi.
bu adamın sözlerini bi haltmış gibi feysbuk da ve sözlük de görmekten fenalık geldi. bırakın yaşasın kendi kendine.
nerede yaşıyor bu nihat doğan? bizden bahsetmediği kesin.
dominikten millet vekilliğine aday olacak gibi konuşması durumudur.
(bkz: dominik cumhuriyeti 1 sıra milletvekili adayı)
hitap etmesinde sorun yok. bu ifadeler sahiplenme ifadeleri de benim anlamadığım şu:
evini, varsa işini, varsa aileni özlersin, memleketini vatan toprağını kesin özlersin de metrodaki vatandaşı niye özlersin?
(bkz: nihat doğan/#11398532)
(bkz: rte)

uyuz olduğum insanlarının her daim benzer noktaları olduğunu bana kanıtlayan hitap şekli.
akp'den milletvekili olmak için doktorasını vermiştir.
--spoiler--

"nihat-doğanya'da milyonlarca küçük küçük nihat-doğan yaşardı, hepsinin birer kırmızı bandanası vardı. çok duygusal ve naif insanlardı. kocaman yürekli, şair ruhluydular. bok yerine aforizma sıçtıkları bile rivayet edilir. nihat-doğanya'nın kralı 1. nihat doğan idi. halkına hep "benim halkım" diye seslenir, koyununa bile "benim koyunum" derdi. böyle de sahiplenirdi memleketini."

--spoiler--