bugün

özlenen.
29 ekim törenlerinde anıtkabire yürümüştür

görsel
1938'de kırşehir'de başlayan yolculuğu 25 eylül 2012'de izmir'de sona eren büyük sanatçı.

seni ilk tanıdığımda henüz ilk okuldaydım. müzik dersi için bana verilmiş olan araştırma ödevimin konusuydu ''neşet ertaş''. flüt falan çalamadığımdan notlarım düşük gelirdi bu dersten. bu sebeple böyle büyük bir insanı erken yaşta tanıma fırsatı bulmuştum seni hala tanıyamayanlara inat.

türlü olumsuzlukların hayatında yer aldığını öğrenmemle birlikte sayfalar dolusu eserlerin altında imzanın olduğunu da öğrenmiştim.

zülüf dökülmüş yüze,
zahidem,
neredesin sen,
kendim ettim kendim buldum...

o günden beri flüt çalamamamın seni erken tanımama fırsat verdiği için büyük mutluluk duyarım.

ve sana bir haber vermek istedim bugün. geçenlerde kitap ve müzik cdlerinin satışının yapıldığı bir mağazaya girmiştim. göz atarken sağa sola sürekli olarak albümlerinin ön planda olduğunu fark ettim. aklıma sunay akın'ın son kıtasıyla vuruşunu yaptığı ticaret adlı şiiri geldi.

okumak istemez misin ?

Çocuk hastanesinin
karşısındaki oyuncakçı
gün geçtikçe artan
kazancı için
şükreder Tanrı'ya

Yem satan ihtiyarın
yıllar önce kanatlarına
taş attığını bilmeden
her sabah aynı meydanda
toplanır güvercinler

Ve kitapçı tezgahının
en önüne sıralanır
bir şairin
öldükten sonra
bütün kitapları

hoşça kal yürekli insan.. hoşça kal..
Ntv tarih'in bu ayki sayısında, ''gönül dağı''cd.sini hediye ettiği ozan.

http://www.ntvtarih.com.tr/
(bkz: erol parlak ın neşet ertaş için yazdığı ağıt)
Onun gibi bir üstat dahada gelir mi bu ülkeye bilmiyorum gerçi bizim gençliğimiz anlayamadı üstadı, sevmedi, hor gördü... Öldüğünde de değeri anlaşılmadı. Garipti kendi deyimiyle, Garip olarak da öldü. Hemşehrim olduğu için bende ki yerini zaten tartışamazsınız ama böyle insanlara aç bizim insanımız. Hal böyleyken bile hala geri kalmış zihniyetin, kendi değerlerini hor görüp emperyalizmin tatlı kucağından kalkmayan bir gençliğin bu ülkede yetişmesi içimi acıtan bir durum yazık diyebiliyorum sadece o insanlara Neşet Ertaş gibi daha nicelerini anlayamadıkları içinde onlara acıyorum.
usta be.. biliyor musun senin hakka vuslat olduğun gün ben sevgilimden ayrıldım. ama senin acın onun acısını unutturdu.. usta, türkülerin dert ortağımdı benim.. o vefasızın dili var ama yarama merhem olacak söz söylemez.
mekanın cennet olsun ustam...
neşet ertaş pakette kalan son sigaramızdı.
http://www.youtube.com/watch?v=udW6hrn-AyE
http://www.youtube.com/wa...mp;v=CQZnRbu22SQ&NR=1

saygıyla yad ediyoruz. unutulmadın üstad...
itibar dergisinin kasım sayısında zeki bulduk tarafından güzel bir yazı yazılmıştır. Neşet ertaş ı anlamak adına okunabilir.
yıldız teknik üniversite'sinde kendisi adına bir saygı gecesi düzenlenmiş büyük halk sanatçısıdır.

http://goo.gl/Mfxkm
''ne zaman bir köy türküsü duysam şairliğimden utanırım'' bedri rahmi'yi bolca utandıran güzel insan, büyük ozan.
Özledik!

Sen ağladın canım ben ise yandım
Dünyayı gönlümce olacak sandım
Boş yere aldandım, boş yere kandım
irengi gözümde solan dünyada
Ah yalan dünyada yalan dünyada
Gönlümüz hep seni arıyor baba , neredesın sen?
30 kasım cuma günü saat 20:00'de kendisi için ankara nazım hikmet kültür merkezinde bir anma düzenlenecek.

ankaralı sevenlerinin bilgisine sunulur.
David gueatta, tiesto, trance, electro, house.. görsen ne kafalar yaşıyorum, ne triplere giriyorum bunlar ile.
Ama sensiz olmuyor biliyor musun. Sen gönül dağı diyorsun yine en sonunda, yalan dünya, kendim ettim kendim buldum...
Göynüm hep seni arıyor be usta.
zahidem.
Ben dahil Türkiye'deki birçok kişiye türkü dinlemeyi sevdiren ''adam''.Mekanı cennet olsun...
aşık veysel'den sonra en büyük 2. saz ve söz üstadımızdır. vefatına rağmen bıraktığı eserler onu gelecek yüzyıllarda da unutturmayacaktır
bu gece itü de anma gecesi yapılmakta büyük ozan, büyük filozof. nur içinde yat ustam.
sadece kırşehirliler bilir ki; nerelisin sorusuna 'kırşehirliyim' cevabını düşünmeden vermenin tek nedenidir.
nur içinde yat baba. küllüğü dolmuş, dumanaltı olmuş her odada yavaştan yavaştan gelen sesinle unutturuyosun her şeyi, hatırlatıyosun ya da işte. onun gibi bi şey.
neşet ertas adamdır adam.
(bkz: goonğlüm hep seni arıyor neredesin sen)
tevazu ile şöhretin aynı bünyede yaşayabilirliğini göstermiş üstün insan. nur içinde yat baba.