bugün

ufakken ufacıkken, içim dolu turşucukken mühürlü kaderim ile tanışılan, belki bebe yaşlarımda sigaraya başlatan; daha sonra benmişim diyen, susma diyen, zor diyen, sen gibi diyen; yaklaşık son yıldır da aslan sütüyle edi ile büdü gibi olan, türk sanat müziği coverlarından oluşan, tepeden tırnağa her parçası istisnasız şahane bir nev i alaturka ile beni benden komple alandır.
"mühürlü kaderim" gibi mükemmel bir parça yapmış,adam gibi sanatçı.
asıl adının nevzat olduğunu duyduğum, herşeye rağmen ve sen gibi isminde iki albümü bulunan, üniversite yıllarında -ki işletme bölümünde okuyormuş yanlış hatırlamıyorsam- aldığı bir gitar ile müziğe başlayan ve şarkılarının hepsini kendi yapan müzisyen.
son haliyle edward norton'un sihirbaz filmindeki haline benzeyen adam. ya da bana öyle geliyor ne bileyim.

bu nev:

görsel

bu da edward norton:

görsel
dem ve muhurlu kaderim ile beni derinden etkilemiş kendi yazıp kendi soyleyen ender sanatçılarımızdandır kendileri
Sükut-u hayal şarkısı halen en sevdigim şarkıdır şarkıları çok anlamlı.
otoriteler tarafından türkiyenin son 10 yılda kazandıgı en iyi seslerden biris olarak gosterilen kaliteli sarkıcı.
Sesi çok güzeldir.
"zor" adında mükemmel bir parçaya imza atmış müzisyen.
asıl adı "nevzat doğansoy" dur.
şarkının sözleri de şöyledir:

biliyorum duymak istediklerin bunlar değildi
o yüzden zafer saymıştın zamansız gidişini
öyle ya sen on dokuzunda koca bir kadındın
oysa ben seni tüm yalanlardan daha çok seviyordum

zor zor kadere emanet ettim seni
sen benim kördüğümüm tutamadığım gözyaşım
zor zor bir daha daha da güvenmek
bana düşen kabullenmek zor da olsa dönüp gitmek

bir gün gelir de bir an çokca zamanlardan sonra
geri dönüp baktığında bilmem anlar mısın
o senin bir anının benim ömrüm olduğunu
ne çok sevildiğini artık çok geç olduğunu
şarkılarının içinde sıkça arabi- farsi kelimeler kullanması ile, kendini özetlerken "gönül yanmadan dil söylemiyor" demesi ile, her sahnesi fotoğraf karesi güzelliğindeki klipleri ile insanı alıp götüren "kaliteliyim" demeden kaliteli olmayı gösteren kişi.

sessiz ve derinden ilerlemesi de cabası.
sen gibi şarkısına bayılırdım.

--spoiler--
suya yazı yazmak gibi seni sevmek,
yorgunum, üşüyorum.
yanındayım ama yalnız ne çare
suskunum, huzursuzum.
--spoiler-- *
türk sanat müziği eserlerini muhteşem yorumlamış müzisyen. (bkz: bir nev-i alaturka)
ben çok beğendim, sesi de çok yakışmış tsm eserlerine. seviyoruz, dinliyoruz.

ama klibinde gördüğüm kadarıyla; o saç sakal ne iş?? tarz mı, imaj mı, albüm konsepti mi? ama çok kötü olmuş be. nev olduğunu bilmesem tanıyamazdım. hatta klibi izlerken bir an tereddüt etmedim değil; adam resmen 50 yaşında bir hacı amca olmuş!
Sukut-u hayal sarkisiyla unutamadıgım sanatcı. Efsane sarkidir. Ah bu ask iflah etmez beni, onunsa umrunda degil.
son albümündeki "kimseye etmem şikayet" adlı parçayı seslendirmesiyle ortalığı darma duman etmiştir. Candır nev.
25 mayıs 2006 saat 22.00'de maramara üniversitesi bahar şenlikleri 2006'da sahne alacak kalite şarkıcı. sahne karardıktan sonra "öyle bir dem ki ruhum" diyeceği an sabırsızlıkla beklenmektedir şimdiden.