bugün

ülkemiz adına belkide ilk post rock/metal temelli grup. ülkemiz adına tarz olarak belkide tek grup. ayrıca 30 yıllık bir grup.
debutları başyapıt mi kubbesi 'yle müzik camiasında kendisine ayrıksı bir yer edinen canlı performanslarıyla saygının büyüğünü hak eden güzide grup.

4. albümleri aralık 2012'den itibaren her ay için hazırlanmış kayıtlardan seçki sunar. ve özelllikle aralık şarkısıyla almanya'da doğan müzik akımı krautrocktan fazlaca beslenildiğini görmek mümkün. zira neu!, faust ve can gibi grupların zamanında hayli iyi işler çıkardığını söylemek gerek. nekropsi daha ziyade neu'ya daha yakın bu gruplardan.
bugün 22:30 da salon iksv'de konseri olan gruptur.
yaptiklari şarkıları bir kere dinlemek bu insan grubunun başka ikamesinin olmadığının en buyuk ispati. ben bugun bunu* dinledim. nöronlarim hala saglam.
ülkemizde bazı müzik tür ve alt türlerinin tek temsilcisi olur. nekropsi de neredeyse ikinci bir grubun olmadığı bir türde müzik yapmakta. haliyle, kendini ve albümlerini dinleten, sürekli yeni albüm beklentisi içine sokan bir grup. albümlerini 10 yılda bir çıkarmaya devam ederlerse hasretten toprağın altına girmeden yeni albüm dinlememizin zor olduğu aşikar.
bu akşam babylon'da güzel bir konser verecek olan grup. arayı fazla uzatmayın babalar.
yeni albüm için, hala bi türlü toplanamayan grup.
10 yılda 1 albüm çıkaran on numara bir grup.
bugün yaptığım kokusu iğrenç inceleme. kedi vardı nekropside midesini açtım bi siyahlık var. elimle incelemeye başladım yem değil. katlanmış bi yabancı cisim gibi. katları açtım bi baktım fare. vay amk dedim. çok yemekten ölmüş pezevenk. 3 tane fare çıktı mideden.

her kedi keşke garfield gibi olsa.
erciyeste 4 nala çalan grup.

(bkz: hipodrom konseri)
2010 çıkışlı yeni albümde apayrı yardırmış nadide türk grubumuzdur. kerem tüzün burada da yardırmıştır.
uzun zamandır ankaraya gelmemiş grup.
7. nesil yazardır hoş gelmiştir. Sefalar getirmiştir.
Göç şarkısıyla beni benden almış gruptur.
oldukça hiperaktif bir gruptur. en iyi yerli gruplar arasındadır. ikinci albümlerinde "mi kubbesi"ne göre tarz değişikliğine gitmiş olmalarına rağmen kalitelerinden bir şey kaybetmemişler.
yakın zamanda konserlerine gidip "die neue papa ist deutsch" diye bağırmak istiyorum.
(bkz: Psychedelic)
ilk dinleyenin "kapat şu deli müziğini" dediği grup. sonraları "hacı nekropsi açsana" dediklerine de şahit olmuşluğum vardır.
tarzlarına yakın bir kişi bulamazsınız türkiyede. "neyden bahsediyor lan bu" dersiniz şarkıları dinlerken. cezbeden de budur.
14 kasım 2008' de istanbul Babylon' da sahne alacak grup.*
adamı deli eden sanattan ve sanatcıdan sogutan web sitesi olan grup.
10 yılda bir albüm cıkaran grup.hatta öyle ki ikinci albümlerinin adı sayı 2 dir ve albüm kapagının üzerinde 10 yılda 1 yazmaktadır.
iki albümleri bulunmakta ;

(bkz: mi kubbesi)
(bkz: sayı iki) (on yılda bir)
canlı performansları muhteşem grup. o ufacık babylon da devasa bir müzik keyfi yaşatmışlardı. piyasa degil müzik yaparlar ve bu yüzden çogu insan bilmez.
erciyes şoktanın sözleri:
erciyes şokta, altı bebek öldü
hurda eşyadan dört kalaşnikof
devrim patenti müsrif oğulda
iki endeks de eksiye düştü.

erciyes üniversitesi gevher nesibe hastahanesi yenidoğan servisinde ki altı prematüre bebek peş peşe öldü. enfeksiyondan şüpheleniliyor.

ırak büyük elçiliğinin sattığı eşya arasında bulunan iki çelik kasadan dört adet kalaşnikof marka silah çıktı. silahlar polise teslim edildi.

ukrayna lideri yuşçenko'nun oğlu andrey'in servetinin kaynağı ortaya çıktı; turuncu devrimin patenti.

temmuzda tüfe yüzde 0.57, üfe yüzde 0.74 geriledi. yıllık enflasyon tüketicide yüzde 7.82, üretici fiyatlarında yüzde 4.26 olarak gerçekleşti.
yavaş yavaş yavaş yavaş sevdiren grup. ağır şarkılar.
(bkz: erciyes şokta)
my space adresı: http://www.myspace.com/nekropsinekropsi seklınde olan dınlenılesı grup.