bugün

Kendini reyis zannedip ortalıkta gezen insanlardan.

Şey kategorisine girermi bilmem.
bayanların bana tip tip bakması. tamam yakışıklı değilim belki ama o bakışları hak etcek bi durumum da sevgili bayan bayanlar.
samimiyetsizlik.
hizmet adıyla ticaret yapılması.
böyle haklı olduğun halde haksız duruma düşersin ya, kanıtlayamazsın haksız oldugunu işte o durum beni mahvediyor, birde bekletilmek,beklemekten nefret ederim.
Bir işin savsaklanması. Bir şey yapılacaksa hemen yapılacak alınacaksa alınacak öyle yarın öteki gün falan olmayacak. Bir de beklemek. Evet.
Umursamaz, gamsız ve vurdumduymaz olunması.
karşındakinin kendini akıllı sanıp seni kazıklamaya çalışması..
götüne şişe sokasım geliyor böyle anlarda karşımdakinin..
emir verilmesi.
içinde yaşadığımız bozuk lanet düzenden başka bir şey değildir.
sözlük konusunda diyorsanız durduk yere Salça olan tipler. bor şey yazarsın ona girip çıkan yoktur. kuyruğuna basılmış köpek gibi çemkirir.
genel olarak konusursak rn nefret ettiğim şey çalışmak.
Yolda giderken hapşırmak ya da öksürmek.

Yürüyüş şeklim değişiyor ve hiç hoş değil.
dürüstlük.

beni en çok ziken en çok üzen en çok yaralayan şey o dur.
Sevilen kişinin başka biriyle konuşurken size ona atacağını atması.
çok konuşan insan , iki yüzlülük.

sonradan gelen edit : yalan insan niye sürekli yalan söyleme gereği duyar amk ya.
Misafir üstüne misafir gelmesi . Cok boktan..
1. Genelleme
2. Sıralamak
3. Listeler
4. ironi
Bir insanın yalanını yakalamak. Yemin edıyorum yıldım.
Yalancı köpekler!
yapmacıklık ve gösteriş merakı.
Şunların oluşturduğu volvox: Yobazlar, liboşlar, faşistler.
emrivaki. ölme dese intihara giderim o kadar nefret ediyorum.
Sevgili Generalim Cevdet Bey! Pardon, Cevat Bey ve kadirşinas yalakaları!
Şunu iyi bilin ki; gösteriş budalası insanlardan, gösterişli laflardan, gösterişin kendisinden hiç hoşlanmam! Bu, bir… Kibirden, kendini beğenmişlikten, “Bütün bu dağları ben yarattım” havalarından, süslü kişiliklerden nefret ederim! Bu, iki… Yalakalardan, yalakalıktan, yalakaca edilmiş laflardan ve davranışlardan da nefret ederim! Bu, üç…
Dördüncüsü… Gerçeği, içtenliği ve samimiyeti çok severim. Ve Dostoyevski’nin dediği gibi; gerçeğin, her şeyin üstünde, zavallı egoların bile üstünde tutulmasını isterim. Arkadaşlığın, karşılıklı, açık sözlü ve yalansız olanı için canımı veririm! Evet buna bayılırım Sayın Generalim! Arkadaşlık, hassaslık ve incelik isteyen bir iştir; öyle kabalığa, özensizliğe, alaycılığa gelmez!
Daha ne söyleyecektim… Neyse, niye uzatıyorum ki? Yine de şerefinize Sayın Generalim! Güle güle gidin istanbul’a. O kahpe Bizans’ı bizim için fethedin! Oradan da sürün atınızı batıya, Viyana’ya. Nobel’di, Oscar’dı ne bulursanız getirin Ankara’ya! Şerefinize Sayın Generalim! Şerefinize!

-yeraltı
Şöyle bi alıntı yapasım geldi maruz görün.
Bugün farklı birseyden nefret ettiğimi farkettim. Vicdan azabı. Hic birsey bu kadar ezmiyormus insanın içini. Bir insana yaptığınız kötülük ona zarar vermemiş olsa bile sizi yiyip bitirir ben ilk defa bunu yaşıyorum hemde hiç ugruna. Ama hakettim.
kendim. kendimden nefret ediyorum. acınasıyım.
Kibirlii ve kendini bir şey sanan insanlık yoksunu boş insanlar.