bugün

hiç öyle bağa yaşamak olsun.
Belkı ugrası kalmamıs ınsandır bıkmıstır.
Yaşamak isteyen insanları mutlu etmekmek için yaşıyorum.
Ölmek için başka açıklamalar kabul edilemez.
Çünkü yaşayabiliyoruz. Doğal seleksiyona sokayım.
Cunku essegin zikinden oturu diye cevap verilebilecek sorudur.

Hayat bulmussun killisini ariyon bilader.
bir kez doğmuş olduğumuz ve ölmekten tırstığımız için.
ölmek için.

Hadi bakalım. Ben sözümü söyledim. Çıkın bakalım işin içinden.
Yaşamak isteyen insanlara daha iyi bir hayat sağlamak için.
Arkamdan aglamasinlar diye.
(bkz: çünkü eşeğin zikinden dolayı)
cevabı bilinemeyen soru.

neden yaşıyorum? hiç bir açıklaması yok. çalışıyorum, çabalıyorum, bir şeyler yapıyorum. mesela okul okuyorum, ev sahibi oluyorum, dünyayı öğrenmeye ve nasıl yaşanır anlamaya çalışıyorum. fakat biri geliyor ve diyor ki bir gün öleceksin ve burada yaptığın hiç bir şeyi hatırlamayacaksın. neden yaşıyorum o zaman? bir gün öleceğimi bile bile sevdiklerimden, ailemden ayrılacağımı bile bile nasıl birini sevebilirim? birine aşık olup aynı anda ayrılığa nasıl kendimi hazırlayabilirim? ya da senelerce saçma bir üniversite davası için çalışıp, çabalayıp ona gidemedikten sonra neden bu kadar uğraşıyorum? her şey o kadar anlamsız ki. şuanda yaşadığım zaman dilimi bile. 1 dk sonra ne olacağımız belli bile değilken nasıl yaşanılabilir? ölmekten korkuyorum. birinin ölmesinden de. nereye gideceğini bilmeden bu hayatta nasıl kalınır? hiç kimse bana dinlerden bahsetmesin. bende bir dine inanıyorum ama onda da yaratıcı ne derse o olur. o şuan beni öldürebilir ve ben bundan da korkuyorum. açık uçlu yazılmış bir kitap var karşımızda. nereye çekersen anlamı oraya gidebiliyor. söylenen çoğu şey bir yorum, öngörü. bundan önce ne oldu, bundan sonra ne olacak hiç bir fikrim yok. sonsuz bir yaşamda beni korkutuyor. hiç bir anlamı olamayan şu hayattan çekip gitmek, yada yalnız bırakılmak hepsine saniyeler kadar yakınız. anlamak istiyorum. neden var olduğumu, neden yaşadığımı, nereye gideceğimi, içinde bulunduğum zamanın gerçek mi olduğunu. sadece anlamak tek isteğim bu.
Çalışmak için yoksa ölürüz...
insanların zaman zaman beninse bugün kendi kendime sorduğum sıkıcı soru. Yok yok hayatın bir amacı olmayınca olmuyor. Mutlu ama eksik.
Bir baltaya sap olmadığımı hissettiğimde kendime sorduğum soru.

Neden yaşıyoruz ?

-Müziğe yeteneği olan biri müzik yapmak için diyebilir.
-Doktor olan biri insanları iyileştirmekten için diyebilir.
-Resim yapmaya aşık olan biri resim yapmak için diyebilir.

Lan bende bir yetenekte yok ki arkadaş acaba varda ben mi farkında değilim.
Hiçbir alana ilgimde yok doğru dürüst. Bazen diyorum en fazla intihar ederim yaşa gitsin.
ölmek için yaşıyoruz, garip.
allah a iyi bir kul olabilmek için.
... üstünde ... ... için.
Ölmek için.
anneniz ve babanız yaklaşık yaşınız +1 yıl kadar önce korunmasız seks yaptığı ve sonrasında kürtaj düşünmediği için şeklinde cevaplanabilecek soru.
defalarca kendime sorduğum soru. neden ?
amacımız ne bizim. neden üç kuruşluk zevklerimiz için inanılmaz enerjiler harcıyoruz. nedir yani ?
meselemiz derdimiz amacımız gayemiz ne ola ?
elli bin tane şey düşündüm. dünya boş ama bu kimsenin umru değil. hayat boş, hastalık var sağlık var hiçbir şeye değmez ama para ya para ?
kimse vazgeçmez.

hakikat için yaşıyoruz. inanmayan inanmasın. tercihtir. iki gün adam gibi insan gibi yaşayıp iyi bir karne ile mahşere çıkmak için yaşıyoruz.
ha dünya ? mücadele ?
kendini kaptırdığın an sıçtın.
kaptırmazsan hayat zor
kira geçim derdi
o yüzden sabır.
mutlu olmak ve Allah'a ibadet etmek için sayın yazar.
Valla ben meraktan arkadaşlar.
Cevabı basittir aslında tek bir gerçek için yaşıyoruz, ölmek! Bu bizlere dehşet veriyor olsa da böyle... insan ölmek için doğar, yaşar sonunda da ölür gider. Bu değişmeyen tek kaidedir hayatta...
bence herhangi bir neden olmak zorunda değil..
"random" zaten herşey ve çok önemli varlıklar olmamakla beraber "anlam" olayını abartıyoruz..