bugün

Kendi kendine bütün ömrün boyunca hep bu soruyu sorarsın. Bir neden bulamazsın. kabullenirsin. Mutsuz olmazsın artık.
ya çirkinlikten ya parasızlıktan. başka bir nedeni olmayan durum.
konuşmayı bilmemekten yada yapmacık olmaktan. diye öneride buluna bilecek bir soru öbeğidir.
neden yalnız olduğunu bu kadar umursamaktan,beklentiye girmekten.
neden mi ?

neden mi ?

bu bir kin kuna belki asla yenemeyeceğim bir nefret, bundan yıllar yıllar önce büyük büyük dedem komutan kubar'ın başına gelen olaylar beni öylesine etkilemişti ki, hıncımı alamıyorum.
aslinda yapmacik olanlar yalniz olan insanlar degil. yalniz olanlar, yalnizlar cunku diger insanlarin samimiyetsizliginden bikmis durumdalar. insanlar bos konulardan konusurken onlar her kelimenin bir anlami olsun istiyorlar. onlari anlamayacak bos kafali, iyi gun dostu insanlara dert anlatmak yerine kafa dengi olan, onlari gercekten anlayabilecek insanlarla dertlesmek istiyorlar. cok mu sozluk cok muu !?!?
kişinin kendini hesaba çekmesidir. üç ana sebep var.
1) parasızlık. üç gündür cebimde sadece 20 tele var.
2) seçicilik. geçen gün okulda her hatuna kusur buldum. arkadaş en son kazanova mısın siktiğim dedi.
3) o beni terketti. o varsa yalnıZ değilim. o yoksa yalnızım.
(bkz: çünkü bunu ben istedim)
mükemmeliyetçilik ego ile birleşince böyle oluyor işte napalım.
yalnızlığa alışmaktandır belki de... bir daha hayatında deprem yaşamak istemiyordur. belki de gerçekten sevilmeyi bekliyordur.
yalnızım;
çünkü kendimle olmayı seviyorum.
yalnızım;
çünkü mutluluğu ve huzuru başkalarının kalabalık yalanlarında değil kendi salt yalnızlığımda buluyorum.
yalnızım;
çünkü içimdeki ses herkesten daha güzel herkesten daha anlamlı, riyakar değil bir kere.
yalnızım;
evet. yalnızım. bu benim seçimim. ben istemedikçe kimse bulamaz beni saklanırım kendi içime. yalnızım. bu benim seçimim. nedeni açık.
Yalnizligi kisi kendinden hissettiginde son olarak eli yuzunde bunu dusunur. Sonra yalniz olmadigi zamanlari sonra ise neden yalniz kaldigina kanaat getirebilir. Oldugunuz gibiyseniz, net konusmalar yapip sivri dilliligi elden birakmiyorsaniz, gercek olanin gercek oldugunu ispatlamak icin ugraslariniz varsa ve adil davranip gizli bir durum yaratmiyor ve o bicimiyle dumduz yasiyorsaniz yalnizsiniz demektir. En dogru tesellisi ise -bosversene diye baslayan cumlelerdir. Yalnzlik guzeldir.
çünkü özgürlüğü arayan bir insanım diye cevaplanası cümle.
Çünkü kızlar vermiyor.
Çünkü insanların çoğu güvenilir değil.
çünkü herşeyin içine sıçıp batırıyorum gibi bir cevaba sahip olabilesi sorgulama cümlesi.
çünkü kısmetim kapalı.
eşegın zikinden dolayı.
Üşengeçlikten girişken olmamaktan yeteneksiz olduğunu düşünmekten.
bazen etrafınız için fazla iyisinizdir.
Çünkü karşımdakini insan olarak görüyorum,saygı duyuyorum sex yapmak için değil onu sevdiğim için onunla olmak istiyorum,iyi niyetliyim insanlar hakkında kötü düşünmüyorum,hayvanseverim haksızlıklara susmuyorum,yinede şu fani dünyada yanlızız.
Kendim öyle olsun istiyorum.
Belkide seçimlerimizdedir,korkularımızın ve önyargıların yüzünden bu haldeyiz.
insanları ilgiden boğduğum için, fazla değer verdiğim için.
gerçekleri görmeyi bir türlü öğrenemediği için yalnızdır insan. çünkü siz pembe bakıyorsunuz. insanlar kahpe, orospu çocuğu, kankasına pandik atmaya çalışıyor. dünya bu.