bugün

bir adnan şenses klasiği.

neden saçların beyazlamış arkadaş
sana da benim gibi çektiren mi var
görüyorum ki hergün meyhanedesin
yasamaya küstürüp içtiren mi var

bir zamanlar ben de deli gibi sevdim
o bana dert, ben ona mutluluk verdim
yıllardır soruyorum bu soruyu kendime
bilmem ki bu dünyaya ben niye geldim

yıllardır soruyorum bu soruyu kendime
allah'ım bu dünyaya ben niye geldim
Adnan Şenses'in yanı sıra Tanju Okan ile anılması gerektiğini düşündüğüm, derinden etkileyen bir şarkı...yalnız söz dizimi şu şekilde olmalıydı:

"o bana dert verirken, ben ona mutluluk verdim"

çünkü "o bana dert ben ona mutluluk verdim" demek, "o bana dert verdim, ben ona mutluluk verdim" demektir, anlatım bozukluğu var biraz.
ne yani dokulse dahami iyiydi.
olm hem beyazlayan sac dokulmezmis diolar.
seklinde cevaplar verilen sarkimsi soru.
efendim evvele sorunun hissettirdikleri gereği böyle bir suali soran arkadaş olmaz olsun. ayrıca hadi sordun dinle bari be adam di mi? yok ama görüyoruz ki suali soran arkadaşın zerre umrunda değil onun derdi kendine büyük zaten "sana da benim gibi çektiren mi var" diye sualine devam eden bu arkadaş aslında sizin derdinizle zerre ilgilenmemekte kendi derdini anlatmaya yer aramaktadır. keza şarkının gerisinde de saçları neden beyazlaştığı anlaşılmayan arkadaş hakkında hiç bir bilgiye sahip olunamamaktadır. hele ki ikinci dörtlükte soruyu soran arkadaşın amacına en kesin şekilde ulaştığı der sorup derdini anlattığı gözükmektedir.
-neden saçların beyazlamış arkadaş
-un taşıdım fırına ondandır

-peki sen söyle neden annen bi adamla şurdaki hotele girdi

-what ? what are you saying ?
-hastir, turist çıktı lan kadın. şimdi senin saç var olmak beyaz. neden olmak beyaz. anlıyon mu beni bacım? * *
gece 2 de mezarlıkta dinlenilmesi gereken bir şarkı. ama ibrahim tatlıses ten dinlenilmeli. kulaklıkta müzik sonuna kadar açılmalı. varoluş sorgulanmalı. stop.
(bkz: ben malım)
adnan şenses'in mükemmel yorumladığı şarkı.
(bkz: doldur be meyhaneci)
-neden saçların beyazlamış arkadaş?
+ya bi tane beyaz tel çıkmıştı kopardım onu
- eyvah eyvah naaptın abi yaa.
+cahillik ühü.
- neden saclarin beyazlamis arkadas?
+ hep senin yuzunden a.q.**
adnan şenses bu şarkıyı tayyip erdoğan'ın konuk olduğu bir davette söylerken "görüyorum ki hergün meyhanedesin/yasamaya küstürüp içtiren mi var" bölümünü "görüyorum ki hergün işte güçtesin/yaşamaya küstürüp seni üzen mi var" olarak söylemiştir.
yıllardır saçımdaki çok olmamakla birlikte kendini belli eden beyazlar nedeniyle maruz kaldığım soru. kendi çapımda bir kadir inanır gençliği olsun, bir george clooney olsun yapmaya çalışıyoruz birşeyler ama bu soruyla nereye oluyorsun george clooney. bir de arkadaş diyor samimi ortam yaratacak bak.
umut kuzey adlı şarkıcımsının tüm rock tarihinin, hatta ileri gidiyorum insanlık tarihinin en kötü coverlarından birini yaptığı şarkı.
bir defa da tanju okandan dinlenilesi şarkı.
görüyorum ki her gün meyhanedesin yaşamaya küstürüp içtiren mi var, dizesinin hayatlarımızda önem kazandığı bir dönemdeyiz sanırım. * final haftasında bile içtiren dert nedir dersten başka.
dert aramaya gör istersen binlerce bulunur bir anda.
saçlarınız beyazlamasında bir sorun mu var? beyazlamada sorun yok da beyazlatanın kim olduğu büyük bir problem.
tanım: adnan şenses'in bir şarkısıdır. ayrıca neden saclarin beyazlamis arkadas başlığının taşınması gereken yerdir.

- neden saçların beyazlamış arkadaş.
+ kepek şampuanı kullanmıyorum kaç zamandır ondandır.
- ...
luxus coverı için;

http://www.youtube.com/watch?v=5hp0W8JKKEI
anılarımla dolu şarkıdır. her kötü sınav sonrası ya da her üzüntülü olduğumda yanıma gelir ve bu şarkıyı aynen şöyle yorumlardı:
neden saçların kıvır kıvıııır arkadaş?
sana da benim gibiiii çektireeen mi vaaar.
ondan sonra kendime gelirdim. bu şarkı aslında o kadar da karamsar bir şarkı değildir yani. zaman zaman.
(bkz: sana da benim gibi çektiren mi var)
(bkz: akademik kariyer)
rast bir rifat şanlıel bestesidir.
adnan şenses'in denildiğinde aklıma gelen şarkıdır hem o söylediği için hemde kendisinin saçlarından dolayı:...

son günlerde kendime sık sık sorduğum sorudur. ulan saçlarım beyazlıyor bu gencecik yaşımda ...
tanju okan'dan dinlendiğinde insana bir kadeh rakı içirten şarkıdır.
- neden saçların beyazlamış arkadaş ?
+ ırsi abi bizim pederinde böyle.
arabesk kültürün içinde büyütülmüş, yaşlanmış, duymaktan gına gelmiş, modası da geçmiş, artık yeter denilesi kelimeler topluluğu.
görüntü itibariyle 17 daş çatlasa 18 gösteren,yaşadıklarıyla 27sini yaşadıgına inanan yorgun;normalde 21'ini bitiren bi genç bünyenin aynada karşılaştıgı görüntü karşısında kendine sordugu soru."neden saçların beyazlamış arkadaş..."