bugün

siyasi içerikli entrylerin kötülendiğini anlayabiliyorum ama bazı entryler gerçekten anlamsız şekilde eksileniyor. bunun en büyük nedeninin "benim söylediğimin tersi" mantığından ortaya çıktığını düşünüyorum.

örnek verecektim ama vazgeçtim. sonuçta ne kadar tartışsak bir yere varamayacağız, eksileyen gene eksileyecek.
vardır böyle entryler. düşünseniz bile bulamazsınız sebebini. neyse sağlık olsun denir.
gerçekten çok samimiyim oysa. yazık ya. burdada mı fanatizm?

(bkz: #15275270)
(bkz: #15342514)

sen nasıl bir adamsın?

kurtarılmayı bile haketmemişsin demek ki...
(#15350151) emek denen bir şey var yahu. neyse eyvallah diyoruz yine her zamanki gibi.

edit: 3 eksi arka arkaya. eyvallah.
şahsımın yazmış olduğu hemen hemen her entiriyi buraya yazmak mümkün. örneğin;
(bkz: bekarete önem vermeyenlerdeki aile yapısı/@zortlak)
mesela bu da onlardan bir tanesi (#6698487).
(#15362100).

abi yok bir takım hakkında doğru da olsa olumsuz bir şey söylemeyeceksin. bilgi verme amaçlı da olsa, bu nasıl bir olaydır ya.
(bkz: #15376598)

neden herkes gibi düşünüp, aynı doğrultuda yorum yapmak zorundayım ki?
(#12455019) ben kötü bir şey dedim mi şimdi?
"nesini eksiledin" vakalarına sebep olurlar.

(bkz: nesini eksiledin)
(bkz: survivor nihat ın yarışmayı terketmesi/#15650828) anladıysam arap olayım.
kıskançlık.
kendi düşüncelerini üstün görüp başkalarının düşüncelerini kötü olarak değerlendiren yazarların yapacağı eylemdir.
(#11381077)

bilgi verdiydim lan.
(#15668973) sadece bilgi vermiştim halbusem.*
soğuğun zararları/#15733048
#15772760 üzülüyorum lan. buna eksi oy veren kızsada erkeksede anlamıyorum.

edit: karmanın amına kodunuz.daha çok eksi geldi *
(bkz: evde kadın varken çamaşır makinesi alan adam/#15440277)
(#15766180) artık bilgi içerikli entry yazanın amına koyum.
herkesin düşüncesi,zevki,bakış açısı farklıdır. yazdığımız bir şeyi beğenmeyenlere de saygı göstermek lazım.
-kötü bir şey mi söyledim?
-kimse benimle aynı fikirde değil mi?
sorularını sordurup ciddi öz eleştiriye neden olan entrylerdir. (bkz: kimse beni anlamıyor)
(#16284255)

bence eksileyen arkadaş entry'i yanlış anladı. yoksa o zihniyeti onayladığına inanmıyorum.
bir anlık hayal kırıklığı yaşatırlar. heves kırarlar.
neredeyse tüm sözlüklerde yazarların akıllarını kurcalayan sorundur. mevcut başlığın altına sayfalar dolusu entry numarası verilir de, aslında anladıkları gerekçeleri sunmaya yanaşmaz kimse.

-kötülenir çünkü, yazar sadece yazmakla meşguldür. okumanın ardından anlamak gerektiğini idrak edemez. idrak edebildiği tek doğru vardır, ona da sarılmıştır sıkı sıkı. o doğrunun karşısında duran her fikir, yanlıştır ona göre. diğerlerinin doğrusu bu demez, diğerlerinin yanlışları der.

-kötüler çünkü, hazımsızdır bazen. zihnindekileri klavyeye yansıtmak beceri ister çoğu zaman. tek cümlelik tanımlarına gizlediği fikri, yetersizdir ona göre. bu eylemi ifa edebilene karşı öfkesini her daim taze tutar.

-kötüler çünkü, amaçsızdır bazen de. canı öyle ister, tuhaf bir haz alır iki parmağıyla yaptığı bu anlamsız eylemden. kifayetsizliğini o iki parmağına yükler, aczine aldırmadan.

-kötüler çünkü, haklıdır bazen. okudukları o kadar anlamdan yoksun, o kadar kötülük barındırır ki, laf anlatmaya bile değmeyecek kelamlar dikilir karşısına. basar eksi butonuna.