bugün

bi eşcinsel kadar değil.

(adamlar çırılçıplak gezdi ya la istiklalde. ben gezsem önce bi linç girişimi olur sonra tutuklarlar 20 sene içine atarlar. götüm yemez açıkcası)
susma hakkınıza saygı gösterildiği kadar.
(bkz: konuşmama hakkına sahipsiniz)
(bkz: düşünmeme hakkına sahipsiniz)
(bkz: sana ne kadar lazım)
sevmedigi kadar ozgurdur insan. birini veya birseyi. sevmek prangadir. yalnizca sevilene degil toplumun sevme modelinin tum carklarina da bagimliliktir.

sevmeyin. ancak o vakit ozgursunuz.
Özgürlük; kaybedecek hiç bir şeyinin kalmamasıdır.

Hiçbir şeyim kalmadığına göre baya baya özgürüm.
.(#28794214)
''Bazen Hayat Nefsinin Kölesi Olan insanın Ben Özgürüm Demesi Kadar Saçmaydı.'' *Mustafa ESER*

Özgürlük dediğin : ''Herhangi bir kısıtlamaya, zorlamaya bağlı olmaksızın düşünme veya davranma, herhangi bir şarta bağlı olmama durumuna denir.'' fakat biz insanlar, Nefsimizin kölesi olmuşuz, hangimiz acıkınca yemek yemeye mani oluyor hangimiz nefsimizin isteklerine ne kadar direniyor ? direnenler ne kadar süre direnebiliyoryorlar ? Sonra çıkıpta: ben özgürüm, ben kimseye bağlı değilim demeyin, Sen en başta kendi nefsinin kölesi olmuşsun, bana özgürlükten bahsetme !!
özgürlük ne demek? neye göre özgür?
ülkemize gelen kuzey kore halkından, biri tarafından söylenmişse eğer; itibar edilmemelidir.
Bu kadar.
Entry'lerin hepsini okuyacak kadar özgürüm.
şu an kalkıp kaş'a gidemeyecek kadar özgürüm. mecbur akşamı bekleyeceğiz.
paran kadar ozgursun bu devirde.
özgür olmak, değil; özgür kalmak önemli diyeceğim, cevabı çok zor soru.
Paranız olduğu kadar özgürsünüzdür..yapmasanız bile yapabileceğiniz çok şey vardır.
cumartesi söz konusu ise; sınırsızdan, biraz az.
Yüreğim kadar.
dün olmadığım kadar.
aklım kadardır.
amerikalıdan avrupalıdan az, bir köleden hallice.
kendimi yıllarca başkaları üzerinden tanımlayabildiğim için hiç özgür değilmişim, ama şimdi kendimi kendimle barıştırdım yaşasın özgürlük .
Ne kadar bilmem ama yavuz çetin kadar olmak isterdim..
pantolonum kicimda duruyor oldugu surece ozgurum. uste birseye gerek yok.
ayakkabı bağcıklarını, hiçbir korkuya kapılmadan paralel bağlayıp ulu orta gezecek kadar.
babam yaşında adamların yolda vücuduma attığı iğrenç ve sapkın bakışlar kadar özgürüm.