bugün

ne de çabuk unutuyoruz dim?

aslında başlık açma amacım unutlan 1 şeye dikkat çekmek. ama herşeyi unutuyoruz aslında, çişini yapmayı unutan varsa yapsın gelsin mesela. ya da uzun okumayı unutan varsa okusun sonuna kadar, kulak versin söylediklerime..

ne de çabuk, yazma amacımı bile unutuyordum..

ille de heaven ablamızın bugün doğum günü. aramızda olan yazarlardan.. geçen hafta dikakt çeken entrylerine baktım da bomboş.. nickaltı, doğum günü olmasa çoktan unutulmuş..

damdaki deli hakan abim benim.. geçen hafta hiç okunmamış, şukela entrylerinde adı geçmesinden mütevellit 24 saatte 1 biz binlerce sözlük yazarının aklına düşüyor o kadar.. cennette amma da ihtiyacı vardır ya bize..

air20 ve hodan, iki arkadaş.. aramızdalar, çoklarının gönlündeler. bugün air20 nin güzel fotolarına bakma fırsatım oldu, sevgilisiyle, (affola hala sevgilisi diyorum ama hala seviyorlar birbirlerini) ne de tatlılar, ne de ışıl ışıl bakıyormuş.. hodan'ın resmini de görebildim. gencecik çocuklar ikisi de. ama manzara yine aynı, unutulmuşlar.. geçen hafta hiç entryleri okunmamış, sadece air20'nin sezzo'su var, ve sezzo'nun çırpınışları, umarım enerjisi hiç bitmez..

hep onlarla yaşamayalım, kabul ama, hatırlamak da zor değil li be, niye böyleyiz biz, niye nankörüz..

bizim de bi hatırlayanımız olmayacak, analarımız hariç.. allah onlara da evlat acısını göstermesin inşallah..
Hayatında bir kez dil okuluna gitmiş insanın, 2 yıl sonra sık sık kuracağı cümlelerden biri; "dil nankör abi.." diğeri de; "ne de çabuk unuttuk yaa" dır. örnek cümlede:

- abi ispanyolca onun bunun çocuğu ne demek? sen ispanyaya gitmistin ya!
+ baba aklımdan çıkmış valla, ne de çabuk unuttuk ya
(bkz: unutulanlar dışında yeni bir şey yok)