bugün

(bkz: iyi ama hastayım)
Yakışıklı.

Teşekkürler.
(bkz: iyi diyorum genelde)
(bkz: aynı)
Nasıl mıyım? Sen söyle. Sence Nasılım?
Uçmaya hazır kafesi kilitli kuş gibi sen ?
fasılım.
Aynı be ne olsun.
Standart.
Kötüyüm.
Çok şükür.
eyvallah, sen?
- ben karışık, kırık, eksik, öfkeli, bıkkın, bitkin, yorgun, silik, sessiz, hissiz, gururlu, çalkantılı, mutlu, umutlu, mantıklı, şefkatli, canlı, heyecanlı, derin, aşık, cesaretli, merhametli... Anlayacağın ne sen sor ne ben söyleyeyim. iyisi mi ben
- Ben iyiyim...
(bkz: deli miyim neyim)
Pas geçmek.
+Nasılsın?
-şimdi şöyle ki: "bu tarlaya bir şinik, kekere mekere ekmişler.
bu tarlaya da bir şinik kekere mekere ekmişler.
bu tarlaya ekilen bir şinik kekere mekereye boz ala boz başlı pis porsuk dadanmış,
bu tarlaya ekilen bir şinik kekere mekereye de boz ala boz başlı pis porsuk dadanmış,
o tarlaya ekilen bir şinik kekere mekereye dadanan boz ala boz başlı pis porsuk,...
diğer tarlaya ekilen bir şinik kekere mekereye dadanan boz ala boz başlı pis porsuk'a demiş ki,
sen ne zamandan beri bu tarlaya ekilen bir şinik kekere mekereye dadanan boz ala boz başlı pis porsuksun?
o da ona cevaben!
sen ne zaman o tarlaya ekilen bir şinik kekere mekereye dadanan boz ala boz başlı pis porsuk san,
bende o zamandan beri bu tarlaya ekilen bir şinik kekere mekereye dadanan boz ala boz başlı pis porsuğum demiş.

+ vereceğin cevabı sikeyim.

Gördüğünüz gibi sorun çözüldü arkadaşlar Dağılın.
iyiyim ben iyiyim kalkana değmedim.
iyi ama hastayım. evet.
Veya nötr de olabilir.
kötü demeyin yeter yoksa takma kafana len der iyice kötü olursunuz.
Ştandart.
nasıl olma mı istersin?

tripli bir cevap mı yoksa hafiften meşrep mi bilemedim. nasılsın sorusuna alternatif olan cevaplardır.
Standart.
sahte ve samimiyetsiz bir sorudur. sahte bir "iyiyim" verilecek en iyi cevaptır.
"3. kez zıplamaya çalışan çekirge gibiyim; asi ve temkinli."

bu sorunun en güzel cevaplarını (bkz: matrax) adlı radyo programında (bkz: zeki kayahan coşkun)'dan duyabilirsiniz.
çok şükür nefes alıyorum.