bugün

Acı çekmeden.
(bkz: ventriküler fibrilasyon)
mutluluktan.
Sessiz sakin ve bir anda acı çekmeden, kimseye acı çektirmeden ölmek en güzelidir.
binanın tepesinden atlayıp yere düşmeden. ayranım dökülmesin durumu
mümkünse istemem; ama illa öleceksin seç birini derseniz bir aşırı hızdan trafik kazanızı alırım.
Senin yanında ölmek istiyorum güzel gözlüm. Sen varsan acı çekmem nasıl olursa olsun, birlikte özgürlüğe uçalım mı? Seni özledim ama söyleyemiyorum. Sen bunu asla bilmeyeceksin.
Kafam güzel bir şekilde kahkaha atarak ölmek istiyorum sözlük.
(bkz: niyetsizken)
medine de oruçluyken.
Uyku esnasında.
(bkz: dengesiz)
Orta şekerli olsun.telvesi iyi pişsin.
(bkz: açacağın başlığı)
Gözüm arkada kalmayarak
içim rahat kalbim ferah.
istemem.
görsel

O zaman Arkadaşı buza yaptıralım hemen...
Yüksek bir binanın ya da dağın tepesinden düşerek.
Yanarak ve boğularak olmasında diyorum olmaz, can çekişmeden tek nefeste ölmeyi isterdim. Kendim için değilde çevremdekilere en az acı veren şekli bu olurdu sanırım.
120 yerimden pıçaklanıp vücuduma elektrik verilerek ve bir yandan kafam su da boğularak can vermek istiyorum. heyecan olur.
öldüğümü vucüdumda ki tüm hücrelerimin hissetmesi lazım o kadar şiddetli ve acılı bir ölüm istiyorum.
Yemek yerken boğulayım inşallah.
nasıl uyurken ölmek acı vermeyecek şeklinde bir açıklama-inanış yanlışsa; yanarak-boğularak vb. şekillerde ölmekte çok acı verecek açıklaması-inanışı aynı oranda yanlıştır.

ölüm başlı başına bir acıdır. sondur. ölümü peygamber efendimiz tarif etmişti. insan fiziksel olarak o acıyı duyacak. ruhun bedenden çıkması anında. ama bunu nasıl hissedecek, ne kadar hissedecek, süresi ne olacak bunlar bilinemeyecek sorular. esasen böyle konulara çok kafa yormamak lazım. çünkü allah çok kısıtlı bilgi vermiş. demek ki bizim işimize yarayan bir durum değil. o sebepten çokta deşmemek lazım.

bence şunu bilmek daha önemli.

insan nasıl yaşarsa öyle ölür, nasıl ölürse de öyle dirilir.

biz hayatımıza, yaşamımıza bakalım. her işimizde allah'ın rızasını gözetelim. ve ölümün bile hayırlısını isteyelim.
şefin sipesiyalini alıyım .
Barış Manço gibi.
Şehit olarak veya yatağımda sessiz sedasız.
Taktik maktik yok bam bam bam.