bugün

müslümanların müslümanlara uyarısıdır.

(bkz: atesitler buraya gelir misiniz)
ulu önderinde diğer faniler gibi fani değil mi bre zındık? onun ruhunun da bir dua ya bir fatihaya ihtiyacı yok mu? sokayım laikliğinize.

müslüman uyarısıdır.
(bkz: faiz haramdır ama faizi yaygınlaştırmak sevaptır) şiarıyla hareket edenleri uyarmayanların yaptığı garip uyarı çağrısıdır.
bazı "din düşmanlarınca" bir kulp takılarak eleştirilebilen uyarıdır.

arkadaş ne adamsınız ya.

sırf din düşmanlığı olsun diye ne yapacağınızı şaşırmışsınız.

adam namaz kılalım diyor,

kimi laiklik peşinde,

kimi ise faizden bahsediyor.
faizin her türlüsü ayaklarımın altındadır diyen peygamberin (s.a.v) min ümmetidirler. müslümandırlar.

--spoiler--
Soru: Bir kardeşimiz:

“Sitenizde faizle ilgili hadisleri arıyordum ve Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in faiz yiyen kişinin annesi ile zina etmiş gibi olduğunu söyleyen hadisine rastladım. Bu hadisi daha öncede duymuştum. Bu hadisin kaynağını öğrenmek istiyorum?” diye sormuş.

Cevap: Hadis sahihtir. Aşağıdaki kaynaklarda geçiyor.

Abdullah ibni Mesud (Radiyallahu Anhuma) şöyle dedi:

“Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Faiz yetmiş üç kısımdır. Onların günah bakımından en hafifi, kişinin annesi ile zina etmesi gibidir. Bilin ki, faizin en şiddetlisi Müslüman kişinin ırzıdır’ buyurdu.”

Hâkim: 2259, ibni Mace: 2274, ibnu’l-Carud: 647 Albânî Sahihu’l-Cami: 3539
--spoiler--
Uyarmak değil, davet etmek daha doğru bir tanım olacaktır bu eylem için. Zira yüce allah herkese akıl fikir nasip etmiştir. insanları yalnızca yaratıcı uyarır.
Namaz kılmak gibi hayırlı bir eylemi gerçekleştirmenin temelinde maneviyat, niyet yatar. Namaz kılan insanın da maneviyatı yüksek olur, allah katında yanlış bir kelime kullanıp günah işlemekten korkar. O halde daha doğru cümleler seçmeye gayret edilmelidir.
muhtemelen (bkz: faiz helaldir) görüşünde oldukları için, eleştirirken faizin lafının edilmesinden rahatsız olanların mevcut olduğu uyarıdır.

şunların haline bakar mısınız? din kendi dinleri, günah ise dinlerindeki en büyük günahlardan biri ama hala faizi tabana yayanlara allah rızası için bir tek laf etmedikleri gibi, laf edeni de kınıyorlar!... particilik gayretlerinin allah korkularına baskın geldiği ortada...

ne zamanki akp'yi faizi tabana yaydığı için eleştirirsiniz ben de o zaman bu meseleyi kafanıza kakmaktan vazgeçerim.
Her musluman uzerine farz olan seydir.

Namaz kilmayan kisinin, iman ile ölmesi çok zordur. ölse de mezarda ve ahirette buyuk azaba ugrar ve alninda, bu adam Allah in rahmetinden ümidini kesmistir yazar.

Namazlarimizi kilalim. Eyy musluman kardeslerim.
Firavun ve kavmi sabah aksam atese arzolunur.

Al sana ayet.

Ve birçok hadis vardir.