bugün

günümüz fizik kurallarına göre evrende en bir süratle hareket eden nesne ışıktır. bir ses dalgasının ise boşlukta yayılamadığını henüz ilkokul sıralarındayken öğrenmiştik.

galaksimizin merkezinde bulunan karadeliğin çekim kuvvetinden ışık bile kaçamazken karadeliğin kendi sesi yine kendi çekim kuvvetinden nasıl kurtulabiliyor da dünya semalarında yankılanabiliyor? bu sorunun fiziken cevabını düşünmekten bazen ishal bazen de bir hal oluyorum.

bu noktada uzun geceler düşündüklerim sonucunda şöyle bir sonuç çıkmartmaktayım arkadaşlar. ses dalgası boşlukta yayılmıyor ancak karadeliğimiz çevresindeki olan biten her şeyi lapur lupur yutarken uzayın derinliklerine ışınımlar saçmaktadır. bu ışınımlar atmosferimize çarptığında belirli bir frekans üretmekte ve biz bunları duyuyor olabilir miyiz?

bilmiyorum a.k kafam çok karışık hacı diyerek sözü istanbul stüdyolarımızda ki mehmet ali birand'a bırakıyorum, evet sayın birand sendeyiz kuzum.
bu yok ses duydum diyenler sazan avi mi yapıyorlardır bilinmez ama bununla ilgili ortada bürsürü kaanıt mevcut.

http://www.caferiskendero.../makale/117-haberler.html

oh be sonunda kıyamet kopacak.
üsküdar kısıklı'da duydum, israfil a.s. akort etmeye başladı herhalde.