bugün

bizim olmazsa olmazımız .
mıdır ekmeğinin kokusu bile insanı yoldan çıkarır derecesindedir. hele daha yeni fırındam çıkmışıı. bana bir şeyler oluyorr.
antepli olmasına rağmen ne kadar güzel yapardı, rahmetli annem.
yoğurtla ne de güzel yenirdi. anadan uzak olunca her şeyden uzak oluyosun.
özellikle balıkla beraber çok güzel giden Karadeniz bölgesine has olan ekmek türü.
mısır ununun fırınlandıktan sonra un haline getirilerek işlenmesi ile yapılan bir ekmek çeşididir. Yoğurtla çok güzel gider.
Diyette olanı var. Yiyemeyeni var.

Allahsızlar.

Egyptian bread. Al sana espiğri.
Mis gibi el yapımı karadeniz kokan ekmektir. Ekşi yoğurda katılır kaşık kaşık yenir.
Yoğurtlusunu daha çok tercih edin. Hamsiyi bile mısır unuyla kızartırlar ayrıca çok güzeldir.
klasik ekmekten sıkılanlar için alternatif bir ekmek.
arada denemekte fayda var.
Bunun bir de hamsilisi vardır ki; ölene kadar başka birşey yemeyeceksin deseler canıma minnet derim.
bir egeli olarak bence tadı güzel değil. tamam yokluk içinde karadeniz insanı bir şekilde yapmış etmiş ama sevemiyorum tadını.
Tadı güzel bir ekmek çeşidi. Yapın da yiyelim o zaman Karadenizli sayın hanımefendi.
Yoğurtla karıştırıp buzdolabına koyun akşam serin serin alın yiyin.
istanbul'da asla bulunmuyor geçen gün giderken alayım dedim kaç fırına sordurttum çıkmadı en son bir yerden aldırdım bir kırdım ortadan bildiğin beyaz içi ulan dedim sizin yapacağınız işin '.......' mısır ekmeği demek altın tozu demek sapsarı olur üstü simsiyah yarık iyi pişmiş sonra 10 tane tereyağlı yumurta kırıp bulamaç edersin bizim uşaklar bilir.

Köye gidesim geldi gece gece amına koduklarım ne çok özlemişim has misur ekmouni.
görsel
aşırı güzel bir şeymiş yav hele yoğurtla efsane. çocukken sevmezdim ama artık bi sarıyor öf öf. gudumsuz sözlük kızları bilmez. eed.
Karadenizlilerin çok sevdiği fakat benim bir türlü sevemediğim bir ekmek türü.
bir kömeç değildir.
Oğlum ne korkunç bir şey lan bu huaha.
Bayılırım, efso bi lezzet. Bağımlısıyız.
O zaman sen de korkunçsun.
--spoiler--
oğlum ne korkunç bir şey lan bu huaha.
--spoiler--

Ve bunu Nickinde pezevenk yazan bir adam söylüyor.
Sensin korkunç. Gidem de yoğurda doğrayam.
"Misur ekmeği" diye size "ikram ediliyorsa" yiyin, çünkü oricınıl olan odur. Orada burada satılanlar sapsarı katkılı mısır unlarıyla yapılmıştır, şekli kek gibi, tadı...gibidir.

Önceden köfteci yusufta mısır ekmeği olurdu. Soslarıyla salatasıyla yerdim, şimdilerde bayatlamış ekmekleri kızarmış diye yutturuyorlar. Neyseğ, konu dağılmasın. Iyidir yani mısır ekmeği.