bugün

Biraz da benimdir bu.
Eh işte biraz var.
çoğu muslumanin yaptigidir maalesef.
benim kalbim temiz bir kere.
(bkz: Sen kaç beni tanıdılar)
Musluman olup calmaktan kandirmaktan aldatmaktan ikiyuzlu olmaktan iyidir.
Özel hastaneye gidilir, biraz beklenir, sekretere doktor sorulduğunda fısıldayarak "şuanda namaz kılıyor şikayet etmeyin nolur" demesi vicdanı sorguya cektirir ansızın.
Kimilerine göre islam'da temel fikir bireyin doğru olanı yapmaya çalışması ve dinini hayatı üzerinde bir rehber olarak görmesidir. Doğru olanı yapan ve yapmaya çalışan insanlar hak ettikleri gibi ödüllendirileceğinin yanında; müslümanın ibadeti, kendisi için zaten bir ödüldür. Tabi bunu kabul etmeyen görüşler de var. Tartışılmasını doğru bulmadığım konudur.
Allaha asi bir kul olduğunu söyleyebiliriz. Hatta günümüzde ibadet yapmayı bırak, günahlara alabildiğine dalan, sırf nefsini tatmin etsin diye özellikle erkekler kadınlara kızlara cinsel bir obje olarak bakıp o dedikleri seni seviyorum cümlesi de birkaç zaman sonra yalan olduğu ve olanın kıza olduğu dönemler zamanlardan geçiyoruz maalesef. Kendi şehrimde ben bunları bizzat görüyorum ve o tertemiz kızların aptal aptal erkeklerle birlikte olduğunu. Allaha şükür olsun hiçbir kıza bu pis iğrenç hedeflerle yaklaşmadım. Önce sevgilim sonra kadınım olsun gözüyle olması lazım diye düşünüyorum.
Herşeyi çok iyi bildiğini zanneder bi de bu türler.

Bilmediği şey şu, sadece bilmek değil istenen, harekete Geçmek! Peygamberin kalbi temizdi, sabaha kadar namaz kılardı.
(bkz: sanane)

(bkz: sana giren çıkan var mı)

(bkz: her koyun kendi bacağından asılır)
müslümanım demek için şehadet getirmek kafidir , ibadet bir insanın müslüman sıfatını haiz olması için şart değildir.

ibadetiniz sizin iyi bir müslüman olup olmadığınızı gösterir , müslüman olup olmadığınızı değil.