bugün

iyice pembe diziye döndürülmüş bir cinayete kurban olan kız. güya yok babası para istemişte, cinayetle aynı gün bir teğmen ile mesajlaşmışta falan da filan da. gereksiz yere insanların kafasını bulandırıyorlar. umarım çocuğun parası çok diye bu durum böyle kalmaz.
(bkz: sözlükten taziyede bulunmak)
haber bültenlerinin artık klasik bi haberi haline gelmiş kafası kesilerek öldüren kız. hergün de cinayetin üzerinden kaç gün geçtiğini kesin söyleniyor. şu katil yakalansada bi rahatlasak ülkece.
bu cinayetin aydınlatılması artık bir namus meselesi yada emmiyetin bir görevi olmaktan çıkmış;
gerçeği bulmanın ölülere olan bir borcumuz olduğunu hatırlatmıştır. *
fakat anne babasının ve emminiyet müdürlüğünün bu kadar gündemde olmasına rağmen salakça açıklamalar yapması "bitsede kurtulsak" durumunu ortaya çıkarmıştır.

--spoiler--
ulan be kadın senin neyine her tarafından sperm kalıntıları çıkan ölü kızının ardından konuşmak...bu sırada sen nerdeydi ha? konken partisindeydin değil mi?

bire pezevenk baba o kızı ortalara salmışsın, kendin büyük ihtimal kumar masalarında, orda burda geziyodun değil mi?

bunlarıda anlatsana. o 3 milyon euro mudur nedir istediğin para, onunla hastane açıcağına kim inanır ulan senin?
--spoiler--

o değil de bu katil ve kurbanla aynı yaşta olduğumu bilmek beni gerçekten şaşırtıyor. kendimi okuduğum bir kitaba yada bir filme kaptırıp sapıkça davranışlarda bulunmadığım için kutluyorum.

(bkz: yaş 17)
1991 dogumludur ve 18 yasina girmesine 4 gun kala oldurulmustur. televizyonda her gordugumde bir anne edasiyla canim benim dedigimdir. o kadar tatliymis ki fotograflarini gordukce yanaklarini sikasim geliyor. ben hic tanimamama ragmen icim nasil aciyor. allah ailesine ve tanidiklarina sabir versin.
tum bu gecen sureden sonra beni daha da yikan su bas kesme olayinin hala o canliyken yapildiginin ortaya cikmasi olmustur. boyle durumlarda kotunun iyisi umulur ya; bu canice olayin hep olmuden sonra gerceklestigini dusunmustum. bir kagit kesiginden 1 gun boyunca soylenen ben, yedigi o onlarca bicak darbesini gormezden gelmeyi secmistim. simdi neyle avunacagim? ah munevver. nerdesin bilmiyorum ama rahat uyumadigina eminim.

bir de su habercilerin 'kesikbas cinayeti' tanimlamasi nedir ya? insandan bahsediyorsun. bunu her duydugunda o kizin annecigi gozyaslarina boguluyor haberiniz var mi. insaf.
hayatı ve ölümü film yapılcak kızdır. iyi valla bi o eksikti, iyice anlamsızlaştırın bu olayı. ama ne bileyim, bir taraftan da aileler kızlarının davulcu zurnacıyla kaçmasını engeller belki de böylece.
hakkında bu kadar entry girilip, sol frame de ismini görünce öldü mü dediğim şahıstır.

o değil de; allah rahmet eylesin ama cidden boku çıktı.
Babasının iyice kendini kaybettiği merhume kardesimizdir.Allah rahmet eylesin.
faili meçhullerin peşinden böyle koşturmadı kimse arkadaş. mumcular üçoklar anterler kışlalılar de öldürüldü bu memlekette. ölüm yıldönümlerinde anıldılar sadece. haklarında film bile çekilemedi adam gibi.

sadece ve sadece medya kuruluşlarının sidik yarıştırmasına döndü bu olay.
sonuçta bi can var ortada. vahşice o can alınmış. ancak aklıma takılan sorular yok değil. madem kızları o kadar değerliydi;

-fotoğrafların çoğu niçin alkollü mekanlarda, yaşları tutmamasına rağmen ve gece çekilmişti? o yaştaki bir kızın alkollü mekanda olmaması gerekir. olsa dahi içmediğini farz etsek, erkek arkadaşıyla o saatte ne işi var?

-nasıl bir baba kızını gözlemlemez? takip etmez? lan kızının erkek arkadaşını baba gözüyle bir gözlemlemesi çok mu zor?

-davul bile dengi dengine demişler. hani kız çok sevdi. sırılsıklam aşık oldu. ancak kitaplarda olur, filmlerde olur öyle şeyler. adam yüzlerce trilyonluk servete sahip. senin kızın da saf. hiç mi uyarmazsın? hiç mi konuşmazsın?
sevgilisi tarafından katledilmiş acınası kızdır.

sevmiş, güvenmiş fakat karşılığını bulamamış, sonu da çok hazin olmuştur. ölümü bir aileyi parçalamış, babasının akli dengesini bozmuş ve türk polisinin acziyetini gözler önüne sermiştir. üzülüyor insan bu tür şeyleri öğrenince. ibret almak gerekiyor, ders çıkarmak gerekiyor. ama nerde?

eminim ki hiçbir zaman son bulmayacak bu tür olaylar. çünkü siz ne kadar iyi olursanız olun, ne kadar umut ve güven oldu olursanız olun illa bu tür kişiler çıkacak ve hayatınızdan birşeyler götürecektir. nasıl dur diyeceğiz bilemiyorum. zaten bu kaos olmasa tanrı ne yapardı bilemiyorum.
katilinin an itibariyle teslim olduğu yitik genç kız.
bok yoluna giden niyazinin dişi versiyonu.
(bkz: uyursan ölürsün)
(bkz: astsubayım sen de ölürsün)
o kadar çok münevver haberi izlemekten olsa gerek gece rüyamda gördüm,mezarda beni kurtar bana yardım et diyodu münevver çok korktum,insanın psikolojisi etkileniyo tabi.
adı üzerinden yapılan işgüzarlıktan bihaberdir.
ölmeseydi de büyük olasılıkla ünlü olacaktı münevver, ya cem'in yanında ya da başka bir zengin gencin yanında görüntülenerek.
(bkz: bırakın uyusun)
kabusum olan beynime zerre zerre resimleri işleyen kız!
allah rahmet eylesin diyerek söylemek istiyorum ki para para ve para...

daha 17 yaşında nasıl bir para hırsı bürümüş olabilir ki bir insanı ve öncelikle ailesini diye düşündüren cinayetin mağduresi.
ah acaba annesine cemi anlatırken durumları iyi değil gibi birşey söyleseydi annesinin bu yaştaki çocuğun rahat yaşantısına karşı tavrı ne olacaktı merak ettirendir.
cem garipoğlunun ifadeleri doğrultusunda mezarından çıkarılıp yeniden otopsi edilmesi muhtemel cesedin yaşarken kullandığı ad. donundaki sperme kadar her şeyi afişe olmuştur. o öldü, onun için sorun bitti ama soyadını taşıyan herkes için boktan bir etiket olarak kaldı.
olay cinayete hatta vahşete varana kadar bir takım hataları olan (ailenin rahatlığı, aynı anda bir kaç kişiyle görüşmesi evine gitmesi falan falan) ama ne tür bir hata yapılırsa yapılsın böyle vahşice ölmeyi öldürülmeyi haketmeyen rahmetlidir.
hepimiz münevver'iz
cem garipoğlu gibi bir psikopatla beraber olabilecek kadar bilinçsiz ve gösteriş meraklısı olan genç yaşta vefat etmiş yurttaşımız.
bundan 6 ay öncesine kadar kimsenin bilmediği etmediği kendi halinde bir kızcağızdı. keşke bu olay yaşanmasaydı da hiç tanımasaydık, hiç bilmeseydik o yine kendi halinde bir kızcağız olarak kalsaydı. cem denilen mahlukatın onu katlettiği günden bu yana bu kızcağız hakkında denilmeyen bırakılmadı. annesi türbanlı kendisi açık saçık giyiniyor, çocukla gecenin bir vakti içkili ortamlarda bulunuyor ve en önemlisi yalnız başına, kız başına sevgilisinin evine gidiyor. bu mu bir insanı öldürmek daha da fenası daha can vermemişken başını kesmek için yeterli sebepler, haklı sebepler? yazıklar olsun sözcükleri çıkıyor sadece ağzımdan ve bu kız hakkında yazılanları, söylenenleri görünce okuyunca kendi insanlığımdan utanıyorum.
katilini haklı çıkarma adına yorum yapanların kanımı dondurduğu günahsız kız.. ne işi varmış o yaşta içkili mekanlarda niye gitmiş erkek arkadışının evine vs.. sanki bunları yapan bi insan ölmeyi hakedermiş gibi... katilinin avukatı ne şartlarda işlenmiş o da dikkate alınmalı dediğinde aslında söyleyecek bişey kalmıyor geriye.. en fazla aldatmıştır cem'i peki sırf bu yüzden ölmeyi hakeder mi bi insan eğer bu ülkede kıskançlık aldatma sebebiyle herkes birbirini öldürmeye kalksaydı eminim nüfus yarıya inerdi.. babası ve hala ölümünü haklı göstermeye çalışanlar oldukça eminim rahat uyuyamayacak..
sözlükteki tuhaf psikolojilerin deşifre olmasını sağlayan kişi. (bkz: sözlük yazarı mı idam mangası mı)