bugün

yaptığı iddia edilen şey yüzünden değil yaptığı iddia edilen şeyin yalan olduğunu ortaya çıkarıp ayar verdiği için helal olsunu haketmiştir.

akp çarpıtmacılığını kenara bırakın bence.
açtığı tiyatro okulunda gençlere katkıları takdir edilesidir.
oldukça zeki, hazırcevap, ince espriler yapabilen; bu özellikleriyle ülkenin "sanat camiası"nda nadir rastlanan kişilerden.

ancak oyunculuğu vasatın da altında. sadece birkaç mimikle, ağız-burun kıvırmayla işi götürüyor yıllardır.
türkan şoray ın en iyi sanatçılardan sayıldığı bir yerde bu vatandaşa da büyük tiyatrocu denecektir, orası da doğru.

bir de ülkemizde "sanatçı"ların ille de siyasi tavırlarını sergilemeleri ve akıllarınca insanları bu konularda yönlendirme gayretleri çok yoğun.
yahu sen şu dalda iyi bir yetenek olabilirsin, ama bu sana sosyoloji-ekonomi-siyaset konularında da bilgelik vermez.
ayrıca bu tayfa genellikle "beyaz türk" denilen, devletin memesini emme imtiyazına sahip kişilerden oluşuyor. dolayısıyla onların baktığı yerden görünen manzara bizim buradan çok farklı görünüyor.
komik olmayan komedyen oyuncu, tiyatrocu. oldum olası sevmedim ergenliğimde izlediğim seks filmi vari filmleri dışındaki hiçbir şeyini. ama özgür istediğini söyler, yapar eder bize ne.
ayı taklidine fazla kaptırdı kendini hep söylüyorum.
kendisi atatürk'ü seviyor olmasına rağmen çirkin biridir.
(bkz: müjdat gezen/#22125311) bu entry'e katkı olması babında söylüyorum bunu.
bir şeyi en çok kim ayağa düşürür biliyor musunuz? onu savunanlar ya da savunduğunu sananlar. shandel'in dediği gibi,

--spoiler--
yıkmak için iyi saldırma, kötü savun
--spoiler--

işte müjdat gezen'in ''atatürkçülüğü'' bundan ibaret. yani tam olarak bundan (bkz: müjdat gezen/#22125311).
şarapçı.
akit gazetesi tarafından yılın hıyarı ödülüne layık görülmüştür.
(bkz: müjdoş)
Adına sanat okulları vardır.
halk tv konuşması youtube'a düşmüştür. http://www.youtube.com/watch?v=zWUiciwAwzA
durmadan geziyor durduramıyoruz efenim.
ilber ortaylı'ya ayar verdiği iddia edilen sanatçı.
Müjdat Gezen'in Halk TV'deki konuşması paylaşılıp duruyor. Videoyu izlemeden önce "ayar verdi" başlığını görünce adam akıllı sözler söylemiş sandım. Koca profesöre "Senin kulaklarını çekerler" diye ayar verirsen adam yanıldığını, salak olanın Müjdat Bey olduğunu düşünür. "Seni hiçbir çocuk tanımıyor şişman çocuk" dersen de bir daha şaşırırım. Bunca zaman entel kişiliğinden ödün vermemiş ve halka hizmet etmiş bir adamın Uğur Dündar'a hakaret etmesi en az Müjdat Gezen'in yaptığı kadar yanlış. Katıldığı programda uyumasına dokundururken acaba Gezen "Ben ne saçmalıyorum" dedi mi içinden çok merak ediyorum. Açıkçası kendisi doğru sözler söylediğini düşünüyorken ayakta uyumuş, onu ne yapacağız bilemedim.
Hak ve özgürlüğü her vatandaş kadar savunabilir ve eleştiri yapma hakkını da dilediğince kullanabilir. Lakin uykucu şişman çocuk(!) tontiş bakışıyla "çok cahilsin keşke ölsen" derse koca bir kahkaha patlatır Gezen'in söyledikleri üzerinde durmam. Umarım Uğur Dündar yerinde bir karşılık verir.
Saçma konuşan kişi. ilber Ortaylı ya fiziksel özelliklerinden dolayı hakaret edip ayar verdiğini sanmıştır. Ayrıca halkın yüzde 60 ına hakaret edip halkın çocuğuyuz diyor, saçmalık.
(bkz: müjdat gezegen)
Bu vatana millete ne yarari olmus da ilber ortayli gibi cok degerli bir insana dil uzatabiliyor merak ettigim adam.
sanatçı vasıflarını yerine getiremeyen, ona buna sataşmayı marifet edinen şahsiyet. yazıktır.

not:sanatçı toplumun aynasıysa sen hangi toplumu yansıtıyorsun...
zamanında şöyle bir demeci oldu:

"Yeni (anket) yapıldı bir tane. AK Parti yüzde 50 çıkmış. Aslında mesela Aziz Nesin kriterlerine göre yüzde 60 çıkması lazım, bence."
http://www.mansetim.com/manset/54566

Kendi gibi olmayanlara aptal diyerek "haddini aşan" , içinde kendisinin olmadığı ve uğur dündar-ilber ortaylı ikilisi arasında geçen bir mevzuuda "üçüncü" olarak müdahil olarak "had bildiren" yaşı ilerlemiş eski bir oyuncumuzdur.

bazı gerizekalılar bunu bir akp li olarak yazdığımı düşünerek eksilemiş. kendilerine teşekkür ediyorum
ulan adamın hayatında yaptığı ve akılda kalıcı tek rolü darbukacı bayram olmuş, kalkmış ilber ortaylıya kültürsüz diyor.

ilber ortaylı'ya şişman, çocuk (aralarında 3 yaş var), kimsenin tanımadığı hadsiz diyen sanatçı. solun aydın(!)larından, kanaat önderlerinden biri.

ilber ortaylı'nın acilen capsle cevap vermesini bekliyorum.
Hakkinda linc kampanyasi baslayilan aydin . ilber ortayli gidip kumda oynasin .
yani anladıydık tayyip mayyip, hükümet falan da, ağbi ilber ortaylı senin kalemin mi, sen anca darbukatör baryamsın, mahalledeki çingenelerle aşık atabilirsin. insan bu kadar mı çapsız bu kadar mı şuursuz olur. peh. vasıfsız ünlü.
ilber ortay lı gibi devrin en büyük mütefekkirlerinden birine aşağı bir biçimde ilkokul çocuğu gibi saldırarak zaten alçak olan seviyesini iyice alçatmış darbukacı. Sen git cennet mahallesinde oyna.
sanırım kıskanıyor.
çünkü kimse müjdat gezen i dinlemiyor, umursamıyor.
Cidden gereksiz kişidir ve kariyerinde tek başarısı darbukatör baryamlığıdır.
unutulunca sağa sola sataşır, hepsi bu.
yaptığı bir takım saçmalıklarla cumhuriyete sahip çıktığını sanan kişi.
uğur dündar'ı savunacağım derken ilber ortaylı'ya laf atmak gibi ağır bir hata yapmıştır. akıllı mı desin ilber ortaylı uğur dündar'a. ulan adam kaşıkçı elması sahte diye haber yaptı bu da yetmedi yıllarca aydın doğan malı götürürken o gitti ekmek fırınındaki böceğin peşine koştu.
Klasik solcu yüzsüzlüğü yapmıştır. Sanki uğur Dündar melaike amk sırf kendi görüşünden diye götünü yalayacak adamın.