bugün

uğur dündar'la aynı dönem vefa lisesi'nden mezun olan tiyatro sanatçımız. hatta aralarında sürekli olarak bir yaş polemiği sürüp gitmekte. melih aşık'ın köşesinden bir kuple:

geçenlerde uğur dündar'la sohbet ederken söz bir ara müjdat gezen'e geldi, o anda aklımdaki soruyu sorayım dedim:

- siz müjdat'la vefa lisesi'nden arkadaşmışsınız doğru mu?

+ yok canım ne ilgisi var, dedi uğur, ben okula girdiğimde müjdat'ın orada büstü vardı... adı okulun kurucuları arasında geçiyordu...
bu konuşmayı olduğu gibi müjdat gezen'e aktardım...

- doğru mu bu?

+ sen onu boş ver dedi müjdat, fark ettin mi uğur'da zaman zaman nükseden bir kırıklık var?

- evet o eski neşesi yok. peki neden?

+ yavuz sultan selim'in ölümünü kaldıramadı da ondan.

müjdat'la uğur'un arasında bir yaş tartışması almış başını gidiyor. son karşılaşmalarında aralarında şöyle bir muhabbet de geçmiş...

müjdat: - aydın boysan'ın selamı var... 89'uncu yaş gününde beraberdik.

uğur: - öyle mi nasıl aydın bey?

müjdat: çok iyi... seni de özlemiş... uğur abi'me selam söyle dedi...

yazarın notu: böyle de mizahi bir adam bu müjdat gezen.
görsel
hiçbir sebebi yokken hapis görmüş, tecrit görmüş adamdır.

anlaşılamaması da normaldir. torunu yaşında küçücük çocukların hakaret ettiğidir kendisi.

hiçbir lafını umursamıyorum, haklı bulmuyorum, haksız bulmuyorum, kısacası değerlendirmiyorum.

ama ömrü tiyatroda geçmiş bir adama bu sanatçı değil, ne yapmış ki sanat için diyen adama da sen en son ne zaman tiyatroya gittin, kaç tiyatrocu tanıdın, kaç klasik okudun diye sormak lazım.

cehalet fetişi türk halkına da selam olsun.

madem aşağılanmaktan hoşlanmıyorlar, aşağılatmayacak bilgi seviyesine sahip olmaya çalışsınlar artık.

entelektüelliğiniz müslümanlığınıza zarar vermez, merak etmeyin.

ve yıllardır kendinizi geliştirmek yerine sizdenim diyen siyasetçilerin arkasına saklanmaktan vazgeçin artık.

vazgeçin ki hakaret etmekten farklı olacak etkili silahlarınız olsun.
büyük tiyatrocudur.
filmlerini hakikaten beğenmem.
oyunculuğu iyidir ama neredeyse hiçbir filmini sevemedim. (kara gözlüm ve uyanık kardeşler filmleri dışında )
fakat bu adama hiçbir şey yapmamış diyenler var .
bu adamın; tiyatroculuğuna,oyuncu yetiştirmeye çalışmasına, insanlığına,eğitmenliğine laf edilemez.
çünkü bu konularda uzmandır. ( türkiye çapında )
edecek olanın da kariyeri çok sağlam olmalı.
bu yönünü beğenmeyenlerin kimler olduğunu biliyoruz .
nihat doğanların, şafak sezerlerin, cecelilerin peşinden gidenler.
murat yıldırım'ı, kıvanç tatlıtuğ'dan başarılı görenler.
yani aktroller.
29 mart yerel seçimlerinden sonra star tv'ye konuk olmuş ve uğur dündar ile birlikte yardırmıştır.

mg: başbakan izmir'i, eskişehir'i istiyorum diyordu... aldı...
adamdır.
adam gibi adamdır.
https://pbs.twimg.com/media/DLZUlClW4AA-InX.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DLZUlCoXoAANF3q.jpg
cumhuriyet benim etkinliğinde Usta sanatçı Müjdat Gezen'in Maltepe halkı ile büyük buluşması Cumhuriyet kadar güzel ve coşkuluydu.

maltepe belediyesi bizleri böyle güzel insanlarla buluşturduğu için teşekkürler.
Müjdat gezenin Twitter'ı olmadığından bu tanımadığım cahil zat twiterda Müjdat gezene kapak yaptığını zannediyordur, zannetmeye devam etsin yazık.
Insanlar icin degerli olmasinin sebebi "Solcu" olmasi degil. Super bir sanatci olmasi da degil.
Sanatcilarin korkmadan dusundugunu soyleyebilmesi gerekirken, bunu yapan azinliktan biri olmasidir.
güne ayak uydurabiliyor, süper. 5n 1k ya konuk olmakta şu an kendisi;

cüneyt özdemir: bülent arınç efendim adam dediğiniz.

müjdat gezen: adam değil mi ?
"tiyatro zengin mesleği değildir ama zengin bir meslektir." diyen yaşayan efsane sanatçılardan biri.
oyunculuğunu filan sevmem. okulunu da takip etmem, ne yaparlar ne ederler bilmem. vardır bir bildiği yapıyordur.

ama bu adam seksen darbesinde bildiğiniz çatır çatır işkence görmüştür.

bugün darbecileri ve darbeyi yargılıyoruz, ucuzluğuyla prim toplamaya çalışan akp kadroları o darbe zamanında, darbecilerle hangi münasebetlerde mi bulunuyorlardı ve şimdi hangi görevleri mi ifa ediyorlar?

bakalım,

12 eylül darbesini ve siyasi yasakları savunan cemil çiçek başbakan yardımcısı.
darbe garabeti yök'ün kurucu üyesi vecdi gönül bakan,
darbecilerin belediye başkanlığı görevine atadığı(evet atamak darbe böyle bir şey zavallı şakirt) abdülkadir aksu akp genel başkan yardımcısı.

hiç mi utanmanız yok lan?

islamiyet; insanlara çok ilginç, tarifsiz ve her türlü acayipliğe bulaşma muktedirliği veren bir virüs zerk ediyor.

utanmanızı, sıkılmanızı, hayanızı mı aldırdınız lan siz?

müjdat gezen faşistmiş, darbeciymiş. ama darbecilerden görev dilenenler, darbeyi destekleyenler demokrasi havarisiymiş.

hassiktirin lan ordan!
görsel