bugün

Strateji oyunlarında iyi olmanızı sağlar. Hesabı kitabı kuvvetlendirir.

Edit: gıda mühendisliğini mühendislikten saymıyorum.
Zevklidir güzeldir, sonu gelsin istemezsiniz. Mezun olunca nereden mezun oldum aq keşke uzatsaydım dersiniz.

2 sene işsiz kalmış bir mühendis olarak bu devirde yazılım adına bir şeyler yapmayacak olduktan sonra mühendislik okumayı tavsiye etmiyorum.
yazılım mühendisliği ve yanında sağlam bir yabancı dil hayat kurtarabilir.
En büyük pişmanlıklarımdandır.
analitik düşünce yeteneğine sahip, çoğunlukla pratik zekası kuvvetli olan bireylerin tercih ettiği öğrencilik statüsü. çoğunlukla lanet ettirir.
Belli üniler dışında koca bir hiçtir.
türkiye'de medya, grafik, reklam, satış, pazarlama gibi sikko bölümler kadar değeri yoktur. türkiye gibi üretmeyip tüketen ülkelerde ancak bu meslekler prim yapar. mühendislik teknoloji üreten, teknoloji ihraç eden ülkere göre bir meslektir. sanayiniz ne kadar büyük ve gelişmiş ise mühendislerinizin de çalışma alanı o kadar geniş olur. türkiye'de ekonominin %50 sini hizmet sektörü, %30'unu ise sanayi oluşturmaktadır. hizmet sektörü tüketim, sanayi ise üretim demektir. bu nedenle türkiye'de mühendislik zor olmasına karşılık hakettiği değeri görememektedir.
dershanelerdeki kpss öğretmenlerinin almanız gereken net ortalama 80 yaparsınız deyip kpss sınavına girip çıktıktan sonra dershane derslerine girmeye devam etmeleri gibidir aslında.

(bkz: terzi kendi söküğünü dikemez)
Derslerin hepsinden büte kalmak ve her sınıftan dersinin olması ve 4 senede bitirememek ve ve ve...
bir de ek olarak açıktan adalet okuyorsanız hayata dair hiçbir güzel şey düşünemezsiniz. Çünkü 11 sınav üst üste gelmiştir ve sizin günlük uykunuz 1.5 saate düşmüştür. Uyarayım.
Bunu tercih ettigim güne lanet olsun. Keşke tercih günü gözüm kör olsaydı, elim kopsaydı bu tercihi yapmasaydım. 3 senede beni hayattan soğutmuştur. Bakın tercih döneminde olanlar varsa sakın muhendisligi tercih etmeyin. Gidin ögretmenlik falan okuyun. Yazık etmeyin kendinize.
stresten ya saç kalmaz, ya da kanser olabilirsiniz.
Düzgün bir üniversite de okumuyorsanız afedersiniz ama amelelikten hallice bir durumdur.
boşa okumaktır. mühendislik türkiye'de boşa imza atmak dışında bi boka yaramayan bir meslek dalıdır. bunun yerine hukuk okuyup çok daha kısa sürede, elini suya sabuna değmeden avukat olarak paranın anasını belleyebilirsiniz.
Meslek lisesinin üst seviyesi bence.
Okurken gece gündüz demeden ders çalışırsın. iş hayatına girince emeğinin karşılığını alabilmek için en az 5 sene gerekir.
Türkiye'de talep fazlası arzdır.
Pişmanlıktır.
Mühendislik Fakültesinde okumak demektir. 4 yıl boyunca zorlu derslerle mücadele edileceğinin göstergesidir.
Önemli olan okumak değil okuldan sonra hemen askere mi gitsem, kps ye mi hazırlansam yoksa tecil bitene kadar bir iş bulup gerekirse işe devam etmek için yüksek lisansa mi gitsem üçüleminden çıkmaktır.
Devre analizini slayttan lazersiz(bari lazer kullan şerefsiz) anlatan doç. Lardan inim inim inlemektir. Hiçbir ders derste öğrenilmez bu fakültede.
sadece derslerle değil hoca faktörüyle de uğraşmak demektir mühendislik okumak.

bir insan doç.dr olabilir fakat termodinamiği slayttan anlatıp gençler bu formül burdan geliyor vs vs zırvalıyorsa, bilgiyi öğrenciye aktaramıyorsa sokayım öyle hocaya, 3. senem yıldım şerefsizim hocalarla uğraşmaktan yıldım, egoist piç hocalardan, haksızlık yapan bölüm başkanlarından, akrabasına kıyak geçenlerden yıldım. tahtaya geçip bilmediği dersi anlatmaya çalışan hocalardan bıktım.

ygs yls tavsiyesi ; ondandır ki taşra üniversitesini siktir edin adam gibi kadrolu iyi okullarda okuyun.
problemi mühendis olabilmek olan okumaktır. okumak başka olabilmek başkadır.
karı yok kız yok ne işe yarar güzel sanatlar candır.
görsel