bugün

Meditasyon yapin.
üç beş bira yuvarlanıp yatılır.
toplu mekanlara, cafe, bar vs.. gidip tek başına takılınır. ( yok artık demeyin işe yarıyor, yaramasa da çevrenin de morali bozuluyor.)
sinemadaki dandik, sevgililerin yiyişmek için gittiği filmlerde en arkada yiyişmen çiftlerin dibine oturulur, çok keyifli.. yeri bulunursa depresif depresif moral bozulur felan.
Kendini iyi hissetiricek biriyle gorusmek ya da oyalanacak bisey bulmak. Mutsuz eden syi dusunmeyi engellemek
Mutsuzluğu dibine kadar yaşamak.
Başka mutsuzlar bulmak lazım. Depresyona karşı en etkili silah. Ortak yanları olan birisi lazım sonuçta.
Aynen kanka diyecek adam da mutsuz olmalı ki anlasin seni.
 Kitap okuyun. Bunu  gerçek hayattan biraz uzaklaştırdığı için çok seviyorum. Ben kitap okumayı sevmem diyenler bence kitapların güzelliğinin, okumanın verdiği zevkin farkına varamamış insanlardır. Herkesin seveceği bir tür mutlaka vardır. Olmaması mümkün değil çünkü.
Ilik bir dus pesine de uyku.
Çikolata yiyin,kahve için,kitap okuyun,müzik dinleyin.Bana iyi gelmişti belki size de iyi gelir.
deniz kenarına gidip denizi seyredin kulaklığınızı da almayı unutmayın .

ama lanet olsun ki aq ankarasında deniz yok .
Gülmektir dicem de gülüyorsun bu sefer de mutlu sanıyorlar, bilemedim.
Her gün Dünya'da binlerce insanın öldüğünü ve bu konuda kimseden daha şanslı olmadığımızı, hayatın mutsuz olunamayacak kadar kısa olduğunu hatırlamak.
belki de sonsuza kadar uyumaktır.
Genelde internete girerim. iki üç salak da tesadüfen sinirimi bozacak bir şey dediyse internette, mutsuzluk seviyeme bağlı olarak ağlayabilirim de. Ama genelde benden daha kötü halde olanlar var şükredeyim kısmı o an bende işe yaramıyor. Ne yapayım daha da mutsuz olacak bir şey yaşayamadım elimden bu kadar geldi diyorum kendi kendime. işte pek de bir şey yapamam açıkçası.Sonra kalkıp bir şeyler yerim en fazla. Bir de şöyle moralim bozukken beni arayıp moralimi düzeltmek için kalkıp yanıma gelen bir kankam olsaydı keşke diye de ah vahlanırım.
Bunun tek ve en etkili çaresi mekân değişikliği yapmaktır.

Denemekte fayda var.