bugün

bayazıt dan sirkeciye neler yapacağını bilerek yürümek.

bayazıt da tramvay ın karşısındaki balıkçıda ayak üstü ekmek arası hamsi ve peşinden 3-5 midye dolma yiyip, çemberlitaş da 2. mahmut ve ziya gökalp e fatiha okuyup, çemberlitaş hamamı nın önünden geçerken mimar sinan ı düşünüp, ayasofya ya gelince onun gül kurusu rengine bir daha aşık olup, fatih sultan ın ayasofya nın bahçesine ilk kez atıyla girişini gözünün önüne getirip, gülhane parkı nın önünden geçerken bir zamanlar o parkta yaşayan neyzen tevfik e selam çakıp, sirkeci ye gelince de garın içine göz ucuyla bakıp tam 100 yıldır ayrılışların ve kavuşmaların mekanına iç geçirip, solda galata kulesini, sağ da adaları görmektir mutluluk.
sebepsiz olanı insana ayrı bir mutluluk verir.
eşşeğin yürüsün diye önünde götürülen ottur.

ne yapıyorsak ona ulaşmak için yapıyoruz. ama o hep bizim iki adım önümüzde gidiyor. ona ulaşma vadiyle bize istemediğimiz şeyler yaptırılıyor.

bir nevi hayatın tesellisidir.
hakkında teoman ın;

mutlu aşk varsa da mutlu son yoktur dediği hissiyat.
yıl sonu müsameresinde tulum hayri nin şaban ı sahneye davet etmesi. akabinde şaban ın ne haber şarkısını gerdan kırarak söylemesi. tüm bunları hala izleyip gülebiliyor olmak.

görsel
(bkz: happiness)
ingilizce anlamıda mutluluk veriyor insana.
(bkz: happiness)
Mutlu olmak için içinde bulunduğunuz andan daha iyi bir zaman olduğuna karar vermek için beklemekten vazgeçin. Mutluluk bir varış değil, bir yolculuktur. Pek çokları mutluluğu insandan daha yüksekte ararlar, bazıları da daha alçakta. Oysa mutluluk insanın boyu hizasındadır...

(bkz: Konfüçyus)
Mutluluk, bizi zorlayan kadere karşı kazanılan zaferlerin en büyüğüdür.

(bkz: ALBERT CAMUS)
mutluluk,yaptığın yorumun beğenilmesidir.
(bkz: haristonales)
mutluluk başlığına bir günde yazabilecek 15 nedeni olduğunu farketmektir.
mutluluk yoktur, mutlu olduğunu zannetme sanrısı vardır..
Ne zaman yüzüm gülecek ???
sevdiğimin beni sevdiğine inandığım zaman..
her insanın ihtiyacı olan duygu hali.
arada bir hayatlara uğrar; çoğu zaman çabuk sıkılır, gider.
ellerinden akıp gider bazen, tutamazsın parmak aralarından akar.
beyinde gizlidir.
mutluluk tanımlanamaz. kime göre neye göre mutluluk? senin için mutluluk kaynağı olan şey başkası için mutsuzluk kaynağı olabilir. aynı şekilde seni mutlu eden kişi mutsuz olabilir. mutsuz palyaçonun hikayesi gibi. mutluluğun da felsefesi vardır bence.
guy de maupassant' ın öykü türünde yazdığı eserin adı.

gerçekliğin binbir hali.
mutluluk, sorunsuz bir yaşam değil, sorunlarla başa çıkabilme yeteneği demektir...
insan özgür olmadan, huzurlu ve mutlu olamaz. *
(bkz: rüzgar gibi geçti)
şöyle bir aptal söz vardır mutlulukla ilgili."mutluluk senin kapını çalmaz,ancak sen ona gidersen mutluluğu bulursun."
peki ya mutluluğa gidecek yolu bile bulamazsak?
en alakasız yerde karşına çıkar ve evet ben buyum der.
çanakkaleden balıkersire doğru giderken girersin küçük köylere köylüden peynir domates alıp da yolda tıkınmak gibi güzeli yokdur nede olsa.
yaşlı nine elinde çaydanlıkla küçücük bahçesinde tahta masasında oturan kocasına çay getirirken bir kare gelir gözüne.
bakarsın dersin ki o koca ömür de kaç defa o çaylar içilmiş kaç defa şehrin kirliliğinden uzak masum muhabbetler edilmişti dersin ve anlarsın ki evet mutluluk diye bir şey var ve kimileri bunu 1 bardak çayda da bulabiliyor.
(bkz: denis robert)
(bkz: mutluluk)
--spoiler--
Bir kadın ve bir erkek... Bir otel odasında başlayıp bir bar tuvaletinde son bulan erotik bir macera... Sol sayfada kadın anlatıyor, sağ sayfada erkek... Aynı ilişkinin iki farklı yorumu... Mutluluk, sıradışı bir anlatımla, marjinal bir erotizme yelken açıyor...

Kadın: "Unutmaya karar verdim. Kendimi çalışmaya ve yemek pişirmeye zorluyorum. On gün geçiyor veya geçemiyor... Beni arayıp, onu görmek isteyip istemediğimi sorduğunda, ağzımdan yine evet çıkıyor. Buna hâlâ şaşırıyorum."

Erkek: "Ona dedim ki: Sevişmek için yaratılmışsın, sadece bunu yapmalısın."
--spoiler--
değerini bilmediğimiz duygudur mutluluk, yağmurlu bir günde doğan güneştir.