bugün

bursaspor un kayseri erciyesspordan transferidir.

Mustafa Sarp 5 Kasım 1980 istanbul doğumlu.. Orta saha bölgesinde oynayan Sarp bu sezon K.Erciyesspor takımında forma giydi ve 2 gol attı. Sarp daha önce Ankaraspor, Mersin idmanyurdu ve Gaziosmanpaşaspor takımlarında forma giydi
26 mart 2008 beyaz rusya turkiye maci için A milli takım aday kadroya çağrılan bursasporlu futbolcu.
bursaspor un başarılı orta saha oyuncusu.
bugünkü maçtan sonra açıklamalarında fenerbahçe şöyle böyle, böyle iyi takım, bizden iyiler falan demiş tabiri caizse götünü yalamıştır fenerin. ara transfer döneminde fenere transfer olması yakındır. anca böyle ali cengiz oyunları ile oluyor bu işler zaten.
başkanım beni al diyenler kervanına katılmış futbolcudur.
Galatasaray la anlaştığı söylenen futbolcudur. Bursaspor dan oyuncu alınıyorsa iyidir bu futbolcu.
3 büyükler hariç tüm takımlarda banko oynayabilecek, 3 büyüklerde de sağlam bir yedek olabilecek oyuncu. bursasporun orta sahasında görev yapmaktadır. ön libero olmasına rağmen hücuma çıkışları etkilidir ve hücum oyuncularının tıkandığı yerde beklene golü atabilir.
galatasaray'da iyi bir yedek olacaktır. oyuna girdiği zamanlarda asları çok aratmayacaktır. yalnız bonservis verildiyse yazık.
bunu kim aldıysa hayırlı olsun.beslenir ki bu..
Bursa'da yaşayıp, bursasporu takip etmemek olur mu. son yılki performansıyla dikkat çeken oyuncudur.Linderoth'un feshedileceği, Mehmet güven in yollanacağı kesinleştiğine göre seneye bir ihtimal mehmet topal'sız da kalsak, orta alanın topallamaması için transer edilen oyuncudur. yıllık 800.000 € alacağı söylnmekte.

nokta transferdir bence.

editto: € = yuro,avro,euro işareti.

sözlük bana bunu neden yapıyorsun ya, sadece para birimi belirtmek istemiştim. ( zall 7/24 yardım hattı )
bu yılki performansıyla gelecek yıl galatasaray da yedeklik yapabilecek kapasitedeki futbolcu. muhtemelen bülent korkmaz transferini halletmiştir.
galatasaray ile prensipte anlaşmış futbolcudur. transfer sezonunun açılmasıyla birlikte mukavele imzalaması yüksek olasılık. şimdiden hayırlı olsundur.
galatasaray'ın, 3 yıllığına ön protokol yaptığı, 5 Kasım 1980 doğumlu futbolcu.

http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=57339
bonservis bedelsiz alınmış oyuncudur. giderken son haftalarda hatta ikinci yarıda hiç oynamaması ve bedava gitmesiyle bursaspor taraftarlarının iyi sözlerini üstüne almıştır. ofansif özelliği yok denebilir. defansif özelliği de uzun boyundan kaynaklanan kaleciden gelen degajları kesmektir. hızlı değil ama sağlam diyebiliriz. başka bişey yaptığını görmedim.
galatasaray'ın, 9 haziran 2009 salı günü, saat 13:00'da resmi sözleşme imzalayacağı topçu.
galatasaray'da 16 numaranın yeni sahibi.
5 ekim 2008 bursaspor galatasaray maçı'ndaki ilk golü atan futbolcu.
kafa golleri dikkat çekici olan futbolcudur.

http://www.youtube.com/watch?v=2LW-Yw7v5Zk
11 temmuzda oynanan leverkusen maçında maldonado'yu andıran galatasaraylı futbolcu. üşenmedim istatistik çıkardım. aldığı topların %95 ini geriye oynayarak değerlendirdi. pres yok, yaratıcılık yok. umarım böyle gitmez.
Babasının sırf Galatasaray'ı izlemek adaına tası tarağı toplayıp istanbul'a göç ettiğini söyleyen futbolcu.
tobol maçında ileri doğru yaptığı bir iki çapraz koşu ile dikkatimi çekmişti sonradan bir kaç videosunu izledim bunu bolca yapmış . bu tarz defansif orta saha oyuncusu azdır. genellikle boş alanda bekler dururlar.
sırf bu özelliği için alınmış olamaz tabi ama kötü olmadığını söyleyebiliriz. sakatlıklardan vb sorunlardan çok çeken galatasaray kadroyu zengin tutmak istiyor şeklinde yorumlanmalıdır mustafa sarp'ın transferi. keza gökhan zan'ı da aynı kategoride incelemek lazım.
sezonun tamamını sakat geçiren linderoth ve yarısını sakat geçiren mahmet topal'ın önünde fazlaca forma şansı bulması muhtemel futbolcudur. bulamasada iyi bir yedektir fena değildir.
galatasaray'da alternatif bolluğu sebebiyle muhtemelen harcanacak futbolcudur****
9 ağustos 2009 gaziantepspor galatasaray maç sonu röportajında izlerken bir futbolcuya göre konuşmasının gayet iyi olduğunu farkettiğim kişi. ayrıca altıpas civarına sokulmayı sevdiğini söyledi. az evvel de youtube'dan kariyerindeki gollerine baktım; hakikaten kumaşı iyi. defansın önünde yatan önliberolardan farklı. kadro derinliği açısından da faydalı olacağını düşünüyorum.
galatasaay taraftarına sezonun ilk maçında büyük güven vermiş oyuncudur. kritik müdehaleleri, gerekli yerdeki temiz top çalmaları, isabetli ve hücum şekillendiren paslarıyla mevkisinde iyi olduunu göstermiştir. güzel oyununu bir de golle süslemiştir.

(bkz: entryi bir de klişeyle süslemek)