bugün

celladından bile helallik istemiş asil insan.
Serefli bir turk milliyetcisi, adamligin karsiligi sucsuz yere idam edilen ulku devi.
görsel
acayip şerefli ülkücü. 80 darbesinde asılmış şehit edilmiş ilk ülkücü....

çok şerefli olduğu için ölüm burnuna gelince isa armağını satmaktan geri kalmamış ülkücü.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25247595/

şimdi tutup kimse bana "iftira, allah yolunda bıdıdıdıdı " diye laf anlatmasın. neden hiç bir sosyalist insanı hakkında böyle bir haber çıkmıyor... neden biz satmadık. çünkü biz inandığımız şeyler için yürüdük. insan bilmediği şeyden korkar, insan varlığını hissetmediği şeyden korkar. bu kurtcuk ölümden kurtulmak için pek güzel satmış ülküdaşını.

ülkücüler 1 gecede çıkan "pişman değilim, pişmanım" yasasında tüm mapusta ki ülkücülerin pişman değilim mühürüne bastığını idda ederler o zaman bomba geliyor;

Pişman olduğunu kaydeden Pehlivanoğlu “Beni yönlendiren ve bu duruma düşüren kişilerin de yasal cezalarını çekmelerini istiyorum. Olaylarda kullanılan silahlar teşkilatta pis silah olarak adlandırılırdı, bu silahlar taşraya giderdi. Oradan bize Ankara’da kullanılmayan silah gelir, bu şekilde silahlar örgüt içerisinde devamlı dolaşırdı. Bu emir ve direktifi verenler, eylemleri yönlendirenler Abdullah Çatlı, Muhsin Yazıcıoğlu, Şevket Çetin ve Esat Bütün’dür.”
bugün şehadetinin 33. yıldönümü olan ülkü devidir.
olayda silah kullanmadığı anlaşılmasına rağmen solcu necdet adalı ya denk olması için idam edilmiştir. ülkesini yaşatmak için can veren kahramanlardandır.
ruhu şad mekanı cennet olsun...
şehadetinin 33.yılında dualarla andığımız ağabeyimiz.
--spoiler--
Mustafalar ölür Allah davası ölmez Milliyetçilik yaşar
--spoiler--

ruhun şad mekanın cennet olsun.

senin mektubunu yarım yarım okuyup siyasi şov yapanların allah belasını versin.
anayasa referandumu öncesi timsah gözyaşları ile mektubunu yarım yarım okuyan zihniyetin bugün hakkında tek kelam etmediği urganlara takılan sevgimizdir.
Bugün annesi vefat etmiştir. Oğlunun idam edildiğini, idamdan üç gün sonra ziyarete gittiğinde öğrenmişti zavallı kadın.
babası vefat etmiş olan ülkücü şehit.

http://www.etikhaber.com/...un-babasi-vefat-etti.html

allah rahmet eylesin,

"mustafalar ölür allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar"
Babasına kavuşmuş Şehidimiz. Allah kabirlerinizi nur ile doldursun inşallah.
kendisinin gözü arkada kalmasın. türkiye milliyetçi kalacak.
mezarında şöyle yazar;

öldü vatan sağolsun
Türkeşin emriyle Muhsin Yazıcıoğlu tarafından cezaevinden kaçırıldığı ancak sonrasında kaçak durumdayken ocaklara gitmeye devam ederek yakalandığı iddia edilen ve darbenin akabinde idam edilen vakti zamanının gencecik fidanıdır.
vefatının yıl dönümünde saygıyla andığımız değerli ağabeyimiz.
22 yaşında dar ağacına giden, giderken korku nedir bilmeyen bir vatan evladı.

mekanı cennet olsun.
ruhu şad olsun. mektubu her okunduğunda yürekleri yapar.
Sahipsiz davanın sahipsiz evlatlarından sadece bir tanesi. Ruhu şad mekanı cennet olsun. Vatan sağolsun
--spoiler--
nişanlıma da selam eder, cenab-ı allah'tan mutlu bir yuva kurması için ona yardımcı olmasını dilerim
--spoiler--
12 eylül darbesinden sonra 22 yaşında idam edilen ilk ülkücüymüş kendisi.
mahkeme süresi boyunca polis ifadesinin işkence zoruyla alındığını ve kendisinin masum olduğunu söylemiş ancak denge sağlamak adına idam edilen ağabeyimiz. Yaradan rahmet eylesin.
BUGÜN GÜNLERDEN MUSTAFA PEHLiVANOĞLU!..

7 Ekim 1980 tarihinde idam edilen ilk ülkücü şehidimiz, Mustafa PEHLiVANOĞLU'nu rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz!..

Mektubunu okuyup sahte gözyaşı dökenlere inat;
Unutmadık..
Unutmayacağız..
Unutturmayacağız!..

Ruhu şad olsun!..
onu anlatacak filmle ilgili mhp'nin açıklaması:

Mustafa Pehlivanoğlu’nun hayatının anlatıldığı ‘Veda Mektubu-Ankara Yazı’ filminde Şehit Mustafa’nın annesini Hülya Avşar canlandıracağı gündeme bomba gibi düştü.Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri ismet Büyükataman “Şehidimiz Mustafa Pehlivanoğlu’nun aziz hatırasına saygısızlık yapılacağı iddialarına” ilişkin yaptığı yazılı açıklamada “Kendi çocuğuna anne olmaktan uzak bir tipi de şehidimizin annesi rolünde oynatma hadsizliğine soyunan bu kanal bilmelidir ki, şehitlerimizin istismar malzemesi yapılmasına asla müsaade etmeyeceğiz. ” dedi. işte o Açıklama;

TRT’nin Türk sinemasının 100. yılı nedeniyle desteklediği 33 sinema filminden biri olan ‘Veda Mektubu-Ankara Yazı’nda, 1980 askeri darbesinde 22 yaşında idam edilen şehit ülküdaşımız Mustafa Pehlivanoğlu’nun hayatı ve idamın ardından ailesinin yaşadığı dram beyazperdeye yansıtılacağı basına yansımıştır. Dönemin Başbakan’ı Erdoğan TBMM kürsüsünden şehidimiz Mustafa Pehlivanoğlu’nun mektubunun işine gelmeyen kısımları atlayarak okumuştu.

ihtimaldir ki hükümetin arka bahçesi olan Tayyip Recep Televizyonu TRT işine geldiği gibi şehidimizin hayatını beyaz perdeye aktarmayı planlamaktadır. Kendi çocuğuna anne olmaktan uzak bir tipi de şehidimizin annesi rolünde oynatma hadsizliğine soyunan bu kanal bilmelidir ki, şehitlerimizin istismar malzemesi yapılmasına asla müsaade etmeyeceğiz.

AKP hükümetlerinin ihanet projelerine desteğini her fırsatta açıklayan Hülya Avşar’ın ya da yeni öğrendiğimiz ismi ile ‘ın TRT tarafından bu şekilde ödüllendirilmesi elbette sürpriz değildir ancak şehidimiz Pehlivanoğlu’nun annesi rolünün Ello kızı Malakan’a verilmesi elbette kötü niyetli bir yaklaşımdır. Ello kızı Malakan’a yakışacak rol aslında bölücü başının akrabalarını canlandırması olacaktır. Olmazsa ihanetin diğer sacayağını oluşturan çözüm paketi mucidi siyasilerin akrabaları da Ello kızı Malakan’ın canlandırabileceği rollerdir.

PKK ve bölücübaşı ile uzun süredir pazarlık masasında oturan AKP hükümetinin genel seçimlerin yaklaştığı bu günlerde ihanetlerine perde çekmek, gündem değiştirmek üzere piyasaya sürdüğü bu yeni oyun ile sözde kaybedecekleri milliyetçi muhafazakâr oyları toparlamaya çalışmaktadır. Ancak hesaba katmadıkları bir husus şehidimizin kemiklerini sızlatacak ve ülkücü milliyetçileri de derinden yaralayacak bu hareketin ters tepeceğidir. Hesabının her şekilde sorulacağıdır.

Ülkücülerin neler çektiğini, ülkücünün çilesini romanlarda dahi okumayanlar, ülkücüleri anlamazlar. O dönemlerde biz mücadele ederken top peşinde koşanlar bizim mücadelemizi anlayamazlar.

Kimse Milliyetçi-Ülkücü hareketin değerleri üzerinden hesap yapmaya kalkmamalıdır. O setleri hesap sahiplerinin başına yıkarız, altından kalkamazlar. Herkes aklını başına alsın.

Türk milleti; Suriye’de vatan toprağını terk edenlere, ecdat yadigârına sahip çıkamayanlara Ülkücüleri istismar etmeye kalkanlara 7 Haziran’da dur diyecektir.
mekanı nurlar içerisinde olsun dediğim tertemiz, pırıl pırıl vatan sevdalı bir genç. mektubunu her okuduğumda gözlerim doluyor.. bilmiyorum neler hissettiğimi, ama içim çok farklı duygulara sahip oluyor. mekanın cennet olsun güzel isimli genç.

işte beni duygulandıran mustafa'nın o mektubu:

Sevgili anneciğim ve babacığım, sizler beni bu yasa kadar büyüttünüz ve yetiştirdiniz. Benim sizlere karşı işlemiş olduğum hataları ve suçlarımı affedin. Hakkınızı helal edin. Ben sizlerin bir evladınız olarak, bugüne kadar Cenab-ı Hakkin ve Onun Resulünün, Yüce Peygamberimizin yolundan ayrılmadım. Alın yazımız böyle yazılmış. Kader ne ise onu çekeceğiz. Ben de kardeşim Haydar gibi bir an önce Allah'ın huzuruna çıkacağım. Eğer benim günahım varsa Cenab-ı Allah'ın huzurunda çekmeye hazırım. Yok, bir yanlışlık sonucu ölümüme karar verenler, idam edenler Allah'tan bulsunlarAnne, sizlerle helalleşmek isterdim, fakat olmadı. Hakkım varsa, hepinize helal olsun, siz de helal edin.

Son olarak, abime, yengeme, yeğenime, bacıma selam eder, haklarını helal etmelerini dilerim. Nişanlıma da selam eder, Cenab-ı Allah'ın mutlu bir yuva kurması için ona yardımcı olmasını dilerim..

oğlunuz mustafa.

7 ekim 1980
Hayatını anlatacak TRT destekli filmde annesini hulya avşar oyanayacakmis.

Bu AKP iyice tozuttu.
bir sağdan bir soldan astık sözünün mağduru vatansever kişi.yazdığı mektup yürek burkucudur.