bugün

birazdan ekrana gelecek olan dizi. sahne, dekor, oyunculuklar harikaydı geçen bölüm. en çok şaşırdığım şey 4. muradın gürzüyle adamın kafasını patlatması, kılıçla savaşılan sahnelerde kolun bacağın kopması gibi görüntüleri neredeyse hiç sansürlemeden göstermeleri. rtükten ceza yemeyi göze aldılar demek. müzik konusunda da savaş müziğine uygun formlarda bestelemeleri dizinin akıcı ve coşturucu olmasına sebep olmuş.

ekran başına geçmeden son olarak diziyi izlemek isteyenlere https://youtu.be/oH_Fu0vuTlU dönem hakkında bilgi sahibi olması için paylaşmak istiyorum. çünkü bu dizinin tutmamasının en büyük sebebi dönemin çok karanlık, karakterlerin sürekli değişiyor olması. videonun bir iki dakikasını izledikten sonra diziyi rahatça anlarsınız *
En ilgi çekici yanı mehter müziği olan dizi.
Saran dizidir.
1. bölümü 100 kere vererek rekor kırmış dizi. evet.
Bu bölümde farkettim ki dizi Muhteşem Yüzyıl Kösem değilde Diriliş Murad ya da Diriliş Kösem adıyla yayınlanabilir. Onlara doğru dümen kırmış. Muhteşem Yüzyılı andıran en güzel yanı da Hazerfan Ahmed Çelebi ile Evliya Çelebi olmuş. Sağlam oyuncular.
Cuma. Cumartesi ve pazar günü bitmeden yayınlanan dizi.

Adamlar bitmeyen dizi yapmış lan. dizinin ilk sezonunun finalini izlemiştim sadece ve çok beğendim. Yeni sezonda takip edeyim dedim. Cuma malum insan haftanın yorgunluğu ile geliyor izlerken hep uyuyakalıyorum. Dizi çok uzun. Gece uyanıyorum hala yayınlanıyor. Yatağıma gidip yatıyorum sabah kalkıyorum kahvaltı sonrası bir açıyorum yine aynı dizi. Ulan dışarı çıkıyorum geliyorum yine aynı dizi. Ertesi gün yine aynı.

Bence kanalın adını muhteşem yüzyıl kösem diye değiştirsinler. Dizinin arasına program koyarak kanal açmışlar.
Türkmen askerlerinin seferde keferelerin kellelerini alacağı dizidir.
şu prensesin dadısını acil öldürün her ''pğgenses'' deyişinde kusasım geliyor.
kösemin vito corleone'e bağladığı dizi. gülbahar sultanın yatağına boynu kesilmiş hatun bırakıyor.
aşırı başarısız ve izlenirlikten yoksun dizi.

maalesef kösem sezonlarını hiç beğenmedim, keşke muhteşem yüzyıl'la bıraksalardı.
Sarayda sürekli pğenses pğenses diye dolaşan karıyı boğmalarını istediğim dizi.
Benim için muhteşem yüzyıl kanuniyle birlikte bitmiştir. Diğerleri kesinlikle başarısız işler oldular. Bir şeyi de tadında bıraksalar, zirvedeyken bitirseler olmaz zaten.
Erkeklerin sinek kaydı tıraş olduğu dizidir.
içi dışı boş bir dizi. Evet.
zorla millete izlettirmeyip yayından kaldırtacaklar kendilerini dediğim dizi. böyle giderse yakında çarşamba gününe sarkacak dizi. saat 23:00'de dizi mi başlar amk. insanlar zaten yorgun en geç 12'de yatıyor. kim izleyecek bu diziyi.
23 de yayına giriyorsa zaten gözden çıkartılmış bir dizidir.
ilk dizinin rating gazıyla başlayıp tutmayan dizi.
Bu ne ya dizi çizgi film animasyonuna dönmüş.
devamı çekilerek piç edilmiş dizilerden sadece bir tanesi.
An itibariyle izlemekte oldugum dizi.

(edit: bu bölümde:

--spoiler--
4. murat revan'ı safeviler'den aldı (bkz: revan seferi). kardeşi şehzade beyazıt'ı boğdurdu. şair nef'i'yi bir daha hiciv yazmaması yönünde fena halde tehdit etti. ayrıca bekri mustafa şarap içerken yakalanıp subaşından ikaz yedi.
--spoiler-- )
neden hala devam ettiğini dizi oyuncuları bile bilmiyordur. evet.
yurt dışı satışından dolayı devam etmektedir.
her zaman olduğu gibi bunun da boku çıktı.
sonunda hepsi ölüyo.
Muhteşem bir fragman yayınlamış dizidir.
https://youtu.be/bfMFVo3uF-A