bugün

Bugünkü konuşmasında iktidarda kim varsa ağzını açık bıraktı hdjjdjhdjd umarım hayırlı bir sonuç olur, umarım muharrem ince cumhurbaşkanı olur ve umarım türkiye kazanır..!!!
Vatana millete hayırlı uğurlu olsun, allah utandırmasın...

Aynen katılıyorum. Allah hayırlı uğurlu etsin. Umarım başarılı olur. Sayın muharrem ince halkın içinden gelen birisi. Statükocu değil. Değişimden yana. Hizmet edebilecek potansiyele sahip. Zeki ve çalışkan. içi dışı bir dürüst bir kişi. Neden olmasın ki?
bir akpli olarak söylemem gerekir ki seçilebilecek en iyi adaylardan birini seçtiler, ha bu yüzde 0.05lik bir puan bile kazandırmayacaktır o ayrı mesele tabi.

fakat problemin ben kılıçdaroğlu tarafıyla ilgileniyorum madem bu adam chpnin adayı senin orda ne işin var, bu adam yılların chplisi taraf yani, sen sözünü yutuyorsun hadi yuttun diyelim neden sen degilde muharrem ince.

konuşmasını dinledim ufak bir r gördüm kurultayda eleştirdim adam tuttu beni en ufak bir tereddüt göstermeden cb adayı gösterdi falan dedi, yahu sen demedin mi chpnin genel başkanı dogal cb adayıdır diye, terse dönder chp tarafından cb adayı gösterilen kişi de chpnin dogal genal başkanıdır, o halde bu neyin rsi neyin övgüsü.

bak bu kadar oy aldım defol git bu koltukdan desene kılıçdaroğluna.
entellektüel bir yarış olsun istiyorum ama mahalle kavgasininda feristahini bilirimdiyerek beni kopartan baskan adayimiz.
Nihayet.
Akşenerden daha güvenilir geliyor şahsen bana. En azından ne olduğu belli yıllardır.

ikinci tura kalırsa akşener kadar sağ kesimden oy alamaz ben de Kabul ediyorum ama en azından tabandaki chplilerin oyunu alır. Ekmeleddin ihsanoğlu’nu çatı adayı gösterdikerinde bir çok chpli sandığa bile gitmedi.

Türkiye için hayırlısı olsun. Kazanırsa demokratik bir ülke olmaya doğru geri döneriz ama erdoğanın ülkeye bıraktığı borçların sorumlulukların altından da kalkamaz ve muhtemelen genel anlamda başarısız gözükür. Bu da haksızlık gibi geliyor bana.
bu babonun yaptıgı kritik hatalardan biri hitabet yetenegiyle üye oldugu parti arasındaki uyumsuzlugun farkına varamaması, daha dogrusu hitabet yetenegini törpüleyen bir partiye üye olması.

bakın bir akpli olarak söylüyorum içki de içse chp'den degilde ne bileyim işte mhp'den aday olsa alacagı oy yüzde 30dan aşagı degildir, biraz atatürk dediginde bu oy daha da artabilir ama bakıyorsun chp'li adam nasıl böyle bir kariyer hatası yapmış anlamadım.

hitabet yetenegi tam akdeniz insanlarına hitap eden cinsten, ideolojisi geniş tabana yayılsa çok rahat istedigi her yerde başkan seçilebilir.

misal şu adaylıgı chpden bagımsız olarak gelseydi daha fazla oy alırdı. bu babo da sanırım pek ülke insanını tahlil edemeyenlerden, koy mhp'den falan adaylıgını her seçim dönemi zaten en kötü vekilsin böyle durumlarda cb adayı oldugunda ise direk cumhurbaşkanısın.
Chp; sen ki yelpazenin en uzağındaki abdullah gül ü ve devamında da abdüllatif şener i aday göstermeye kalktın. Bu adamların refah partisi kökenli olduğunu bilmene ve seninle apayrı bir dünyaya sahip olmalarına rağmen.

Söylemde ve eylemde sana o kadar da uzakta olmayan ve seninle şu an aynı hedefte bulunan meral akşener i aday göstermiyorsun.

Oysa ki meral hanım her kesimden oy olabilecek yegane isimdi şu an, özellikle 2.turda. şimdi bu seçim 2.tura kalmayabilir ve bunun tek sebebi chp nin meral akşener i aday göstermeme inadıdır.
Adam fizikçi adam bilim insanı lan düşünsene ülkeyi bilim adamı yönetiyor lan laynn.
adam öğretmen fizikçi deyince hani... öğretmen olması da iyi olmuştur. bize lazım.
muharrem ince dışında chp nin çıkaracağı hiç bir adaya asla oy vermem demiştim beni dinlediler.
Anası babası pek nurlu insanlar ya maşallah. Adam takkeli anne başörtülü çomarlar daha da kudursun.

görsel
asla kazanamayacak cb adayı.
chp´nin cb adayı.
kendisini ve chp´yi tebrik eder, seçimlerin hayırlı olmasını dilerim.
milletçe alkışlıyoruz.
O nasıl hitaptı öyle kavga eder azarlar gibi.belliki kendiyle kavgalı.
güzel tiyatro oyuncusu olurmuş vesselam. evet..
günahı sadece içkiye indiren kendini de müslüman sanan dingiller yine nefretimizi kazanmayı başardılar. bu kadar istikrar ekonomi de olsa ohooo.
2.turda hiç şansı yok şansı olacak tek kişi Meral Akşener.
2002 yılında CHP milletvekili olarak meclise girmiş ve 2 dönem grup başkan vekilliği yapmış birisidir. Milletvekilliği ve grup başkan vekilliği yaptığı sıralarda mecliste hükümeti eleştiren konuşmaları ülke de ilgi odağı haline gelmiştir. Sonrasında CHP genel başkanlığı için aday olmuş ve yaptığı konuşmalarla partinin eksiklerini ve değişimin gerekliliğini anlatmıştır. Her ne kadar genel başkan seçilemesede parti tabanında hatrı sayılır bir destek kazanmıştır. Hitabet gücünün çok yüksek olması, konuşmalarının herkesçe anlaşılabilir ve net olması onu ön plana atmıştır. CHP cumhurbaşkanı adayı olarak belirlenmesi, konuşulan diğer adaylar arasında parti tabanında daha çok yer etmesinden ötürü olabilir. Kemal Kılıçtaroğlu ‘nun çıktığı her seçimde yenilmesi, Abdullah Gül ve Abdüllatif Şener’in de ikinci bir Ekmeleddin ihsanoğlu vakası olacağı açıkça ortadaydı. ilhan Kesici ise çok aktif biri değildi. ince, referandum sürecinde anadoluda gitmediği yer kalmamış, konuşmasında ikna gücü yüksek, savaşmaktan çekinmeyen, medyatik yanı da olan bir isim. CHP kendi içerisinden çıkarabileceği en iyi adaylardan birini çıkardı.
Kendisi şahsıma yıllardır pek samimi gelmemiştir, lider potansiyeli ve karizması yoktur pek.
chp nin sorunu zaten budur, hala Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yönetici veya siyasetçi değil çoban ve lidere ihtiyaç duyguğunu anlamamıştır, zira hala başarısız vatan haini padişahlarla övünüp böbürlenen insanlardan aksi yönde mantıklı bir davranış beklemek gereksiz bir iyimserliktir. Fakat yinede şartlar gereği; içime sinmesede destekleyeceğim adaydır.
Din tüccarlarının yalancıların hırsızların vur ağzına ağzına.
Seninleyiz.
daha ilk günden seçim çalışmalarına renk katacağının sinyalini vermiş chp cumhurbaşkanı adayı... ver izmir marşını..
hayırlı olsun, inş. bu sefer türkiye kazanacak.
Atanamayan öğretmenler, sözleşmeli olarak doğuda 6 yıl kalan öğretmenler ve zırt pırt sistemin değişmesinden bıkan veliler sizin ciddi bir oy kaynağınızdır. Buna dikkat ettiğiniz takdirde 2-3 milyonluk bir kitlenin oyunu alabilirsiniz.
halkın adamıdır. Halkın içinden olan adayların da toplumda her zaman karşılığı vardır. seçimi az bir farkla kazanma ihtimali vardır, bazı bölgelerde sürpriz oylar alabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=D_KpxdJyZ9Q
Kafiye biraz çocukça olmuş.

Ama adaylığının tüm CHP kanadına hareket ve renk getirdiği aşikar.