bugün

2.bölümü 1 temmuzda yayınlanacak,ilk bölümü başarılı olmuş dizi.
-toplumda seni bu kadar hayal kırıklığına uğratan şey ne?
-hepimiz çocukların sırtından milyarlar kazandığını bilmemize rağmen steve jobs'un harika biri olduğuna inanmamız mı? ya da belki tüm kahramanlarımızın sahte olduğunu hissetmemizdir. dünyanın kendisi bile büyük bir aldatmaca. birbirimizi fikir gibi maskelediğimiz saçmalıklarla doldurmaktan, sosyal medya da samimiyet taklidi yapmaktan başka ne yapıyoruz? hileli seçimlerden değil mal mülk paramızdan bahsediyoruz. yeni bir şey söylemiyorum bunu neden yaptığımızı biliyoruz. açlık oyunları romanının bizi mutlu ettiği için değil uyuşturulmuş olmak istiyoruz diye yapıyoruz. çünkü bu gerçek bir acı kendimizi kandırmayalım çünkü biz korkağız. toplumu sikeyim.

bu sahnede aslında her şeyi anlatan dizidir.
2. ölümü 1'e göre baya yavaştır.
mistik bir dizi öncelikle. ilk bölüm itibariyle çok hızlı bir giriş yaptı olaylara. kahramanımız hacker eliottun başından geçen olayları anlatıyor. dizi biraz bana dexter'ı anıtmsattı. konu itibariyle olmasa bile karakterin kendi iç sesiyle konuşması, bir nevi dark passage tarzı bir olay olması anımsattırıyor. çok sağlam eleştirilerin olduğu 1. bölümden sonra, 2. bölümde de aynı şekilde sağlam eleştriler mevcut. velhasıl çok güzel bir dizi temposunu bozmadan ilerlerse bu 10 bölüm içinde muhteşem bir başyapıta dönüşebilir. lakin bir tek sorun var.

--spoiler--

eliottun şizofren ya da bipolar olmasından dolayı şüpheler mevcut. bu da fsociety grubunun aslında olmadığını, eliottun kendi kafasında bunları yapabileceği gerçeği 2. bölümden ortaya çıkması biraz garip oldu. sadece teori tabiki ama eğer böyle olursa 2. bölümden bunu anlamamız iyi olmayacak.

--spoiler--
bu anarşikli dizilerin, filmlerin ahlakla ilgili sorunları var.
adam '' ben insanları öldüremem '' ve '' masum bi adamın hayatını kararttık'' dedi, bu ne lan? oyun parkında kumdan kale mi yıkıyorsun pezevenk, girmeyeceksin o halde bu işe.

hatta dizileri ve filmleri geçelim, devrimciyim diye her eyleme koşan adamların bile bu ahlakı var.
che tshirtü giyiyor '' aman kan dökmeyelim, tadımız kaçmasın '' diye geziniyor.

insan ırkı ne zaman kan dökmeden devrim yaptı?

siz de bu diziyi yiyorsunuz. çattttır çattır.
Bugün iki bölümünü birden izlediğim harika dizi. sanki dexter a benziyor. 3. Bölümü nasıl ve ne zaman merak konusu.
--spoiler--

ilk bölümden beri kendine dokunulmasından hoşlanmadığını gözümüze gözümüze soktukları ana karaktere sahip dizidir. Her ne
hikmetse ikinci bölümün son sahnesinde mr.robot un kahramanımızı aşağıya itmeden az evvel, omzunu okşaya okşaya bi hale getirdiği ama gel gör ki kahramanımızın hiç rahatsız olmadığı dizidir aynı zamanda.

--spoiler--
ilk iki bölümüyle efsane giriş yapmış dizidir.
bu çizgini koruyabilirse adından söz ettireceği kesin, öte yandan elliot karakteri hareketleriyle bana Michael Scofieldi andırıyor.

hackedit : üçüncü bölüm ile fight cluba bağlayacağı iyice ayyuka çıkan dizi, ancak eğer bağlamazsa bütün dünyayı şaşırtır.
üçüncü bölümü yayınlanmış dizidir.
Patlayacak dizidir.
izledikten sonra beni paranoyak yapmış dizidir.
4. bölümü ile bana göre en iyi bölümünü yayınlamış olan dizidir.

çoğu kişiye sıkıcı gelmiş bu bölüm ama aksine çok derin anlamları olan bir çok şeyi ileride çözmek konusunda anahtar olacak bölümdü. elliot'ın yaşadığı tripler ayrıca efsane olmuş * bol bol her türlü kimyasal uyuşturucu içerikli olmasına rağmen bu kadar direk yayınlamaları ise bilinçlenme açısından güzel.

ayrıca böyle bir bölüm yayınlamaları güzel oldu. yarrak kürek sürekli aksiyon, çatışma bekleyen sikikler sıkılıp bırakır belki diziyi.
Kapitalizmin acimasizligini,kisiliksizligini veya insanlari nasil kisiliksizlestirdigini cok acik ve cesur bir sekilde elestirebilen guzel bir dizi. 9/10
4. bölüm itibari ile kendi kendine yaptığı göndermesini beğendiğim dizi.

yazayım da tam olsun

--spoiler--
hollywood korsan saçmalıkları. 27 yıldır bu oyunun bir parçasıyım, şarkı söyleyerek hareket eden bir virüse bir kez bile rastlamadım. Benimse tron şehrinin dizin yapısında uçmuşluğum var.
eminim şu anda bir senarist korsan kültürü hakkında yeni jenerasyonun kafasını bulandıracak bir tv dizisi üzerinde çalışıyordur.
--spoiler--
son bölümünden bir bok anlamasam da kendini izlettiren, ilginç bir dizi.
Bok gibi dizidir diyemeyeceğim, iyi de diyemeyeceğim dizi. izlemedim. ilk bölüme bir ara bakarım, vk linki varsa. Evet.
bok gibi dizidir diyemeyeceğim iyi de diyemeyeceğim dizi izlemedim ilk bölüme bir ara bakarım.
--spoiler--
2 bölüm izledim ve mr. robot adlı karakterin aslında var olmadığını - elliot'ın şizofrenisinin bir ürünü olduğunu düşünmekteyim. çünkü şimdiye kadar yanılmıyorsam mr. robot'la elliot dışında konuşan yok, kendiyle ile ilgili soruları daha sonra diye geçiştiriyor. bir de böyle az role sahip bir karakterin diziye ismini vermesi hiç mantıklı değil.
--spoiler--
ileride adından çok söz ettireceğe benziyor demedi demeyin.
aksiyon severlerin beğenmeyeceği, dextere, fight clube, matrixe benzetilen dizi.
dexter'dan fena şekilde ilham almış dizi.
elliot un morfin çekme sahneleri ve konuşları yüzünden izlenir be sadece.
bir günde 5 bölümünü izlediğim, yeni bölümün bugün çıkacağını ancak saatini falan hatırlamadığım dizi. 30 temmuz gece yarısı 2-3 gibi izlerim artık.

dizi, elliot ismindeki baş kahramanımızın başından geçenleri bize anlatıyor. her bölüm farklı bir gerilim hissi yaratan dizi şu ana kadar gözümde, en iyi dizi olmuştur.
devamının da böyle olmasını felaket şekilde umuyorum. yani öyle olmasa üzülürüm lan sözlük.
az önce 6. bölümünü izlediğim dizi.

aynı muazzamlıkta fakat üzücü bir sonla bitmiştir bu dizi. fakat bu şekilde devam ederse efsane bir dizi olmaya aday.
konusu ve işleyiş şekli ile hayranlık uyandıran dizi. şahsen programlamaya duyduğum ilgi neticesinde ayrı bir çekici geldi ama bu elliot'a biraz gıcığım. her şeyi pek güzel götürebiliyor fakat sosyal açıdan bu kadar mı kütük olunur kardeşim ? adam ne zaman konuşmaya başlarsa o an hafakanlar basıyor, ruhum daralıyor. biraz çenesi kuvvetli olsa adamın dertleri %50 oranında azalacak. umarım elliot bunun üstesinden gelir ileride.