bugün

(#24419873)

insanlıktan çıkmış adeta bir yaratığa dönüşmüş yazar.

sen insan degilmisen dididididindindin
19 haziran 2015'te vizyona girecek olan suç, drama, gizem ağırlıklı bir film.

sir arthur conan doyle'un karakterlerinden sherlock holmes'un geçmişine bakılacağı filmde başrol oyuncusu ian mckellen bulunuyor.

filmin yönetmeni ise bill condon.

filmin ilk trailer'ı:
https://www.youtube.com/watch?v=FJwgItmobFE

afiş:
görsel

--spoiler--
the man behind the myth....
--spoiler--
sabırsızlıkla beklediğim yeni bir sherlock holmes filmi.
robert downey jr ve benedict cumberbatch in sherlock performansından sonra nasıl olacağını merak ettiğim filmdir.
11 eylül de vizyonda.
butun oscarlari hakeden film. muhakkak izlenmeli.
nefis bir film. sherlock holmes u egosundan arınmış bir şekilde gösteriyor.
Görsel açıdan dönem filmlerine ve Sherlock holmes gibi derin mantık kurma ve veri toplama yeteneği, hafif kibre dönüşmüş efsane bir karaktere hayran biri olarak "hayat kısa, her şey boş" mottosuyla izlemek bana çok keyif verdi. Yavaş akan ama girdaplarla dolu olan bir nehir gibi bu film.
O girişteki müziği hem hüzün dolu hem merak uyandıran... insanı şaşırtan film. Baş rolde ian mckellen(gandalf ı oynayan kişi) yan rolde laura linney oynuyor. +13 yazıyordu filmde korkacağım sanmıştım hiç de öyle değil. Filmin sonlarına doğru:ne yani gerçek miymiş?" dediğimde arkadaşım:"hayır o adamın yazdığı hikayede oldu." diyerek beni aydınlattı. Ağır ilerliyor evet ama detaylar için bu şart bir aksiyon filminde olduğu gibi hızlı olsa daha çok anlaşılmaz olurdu. Bir de adamdaki işsizliğe gel; Japonya ya gidip dişbudak kökü arıyor. En azından buluyor. Filmin en sevdiğim karakteri tabiki arı saldırısına uğrayan çocuk. Mr holmes un sağ kolu oldu filmde, her şeyine yardım etti. Annesi bunu onaylamazken film sonunda o da alıştı.
olaylara mantık çerçevesinden bakmanın dibine vuran sherlock holmes'un 2. dünya savaşı'nın hemen ertesinde artık ömrünün son demlerinde olduğu 93 yaşındaki halini ele alan ve holmes'un iç dünyasına ve duygularına yolculuk yaptıran değişik bir film. holmes sözde son uğraştığı vakanın hikayesini bu kez dr watson yerine kendisi yazmaya çalışırken aslında geçmişini sorguluyor ve yalnızlığının ve duygularının derinliğine inmeye çalışıyor, tabii bu arada hafıza kaybına yol açan hastalığıyla mücadele etmeye ve küçük ama çok zeki bir çocukla olan dostluğunu da ihmal etmemeye çalışıyor. holmes efsanesine farklı bir noktadan bakan bir film. ağır tempodan sıkılanlara hitap etmeyebilir, ama bence denenmeli ve keyfine varmaya çalışılmalı.