bugün

rowan atkinson'un canlandirmis oldugu komik otesi karakter. ama karakterin bu kadar komik olmasinin tek sebebi senaryo ve karakter degil sadece rowan atkinson'un (bence) jim carrey'den daha komik olan mimikleri. sinema filmi de cekilmisti ama asil komik olanlari yirmiser dakikalik olan tv showlaridir. yerlerde surundugumu hatirliyorum gulmekten.
ayrica alakasiz olsa da (bkz: a night at roxbury)
elleri bileklerinden sonradan eklenmiş olduğunu sandığım her yeri farklı hareket eden belalı adam. herkezle her konuda yarışır, zekasıyla her sorunu halleder. "teddy" adında yanından ayırmadığı ayıcığı vardır ve asma kilitli arabası...
özellikle mimikleri ve de kimi zaman tepki olarak çıkardığı homurtuları ile, çok feci güldüren, ona ek olarak rowan atkinson olmasa, pek bir numarası olmayacak olan, efsanevi komedi karakteri..
komik eglenceli insan. Dizileri keske gosterilse bi yerlerde
iyi yürekli vatandaş, her işi ters gider bu adamcağızın.
kesinlikle aptal değil otistik bir insanın maceralarını anlatan, yaran komedi efsanesi.
1990-1995 yılları arasında yayımlanan tv serisi ile tanınmış, zeka seviyesinin çok düşük olduğu* tahmin edilen, mimikleriyle hatırlanan karakterdir, baş düşmanı üç tekerlekli mavi arabadır, pek diyalog kurmaz ama güldürür yine de, eğlenceli bölümleri vardır. ayrıca iki tane sinema filmi bulunur, ikinci film 2007 yapımı olup ve karakterin fransa'da tatilini içermektedir. mr. bean'in yaratıcısı ve canlandırıcısı rowan atkinson bir daha mr. bean filmi çekmeyeceğini açıklamıştır.
http://tinyurl.com/2uokl2p adresindeki videosuyla yaran insandır.
tekrar tekrar izlenip gülünesi bir karakter.
yüzlerce kez de izlense sıkmayan karakterdir. tüm gün boyunca mr bean 1-2-3 filmler dahil ve animasyon dizisini izleyince, net 2 hafta mutluluk saçarsınız etrafınıza. o derece sıkıntılardan uzaklaştırır insanı..
aptal hareketlerle insanı güldüren komik karakter.
türk halkının değimi ile cenabet adam.
o kadar çok izleyip gülmüş ve unutmuşum ki kendime kızdım. keyifli zaman demekti zamanında.
Bu abinin mizahıyla insana verdiği mutluluğu, çoğu zaman en çok değer verdiklerimiz bile veremiyor, veremez de.
tipik moron abd'lilerin komedi anlayışına hitap eden karakterdir.
abd'nin recep ivediğidir. bu yüzden eleştirirken tüm abd için söylenmesi saçmadır. kaldı ki nüfus oranına bakarsak burada daha az insan daha çok etkilenmiş olduğuna göre salak olan bu ülkedir.

şöyle bir hesap yapılırsa kabaca;

320 milyon nüfus abd
maksimum 80 milyon nüfus türkiye

abd lilerin o nüfus arasından sadece 1.2 milyonu bu filmi izlemiş.
türkiye'de recep ivediği izleyen kişi sayısı neredeyse memleketin yarısından fazlası. buda zaten mantıklı düşününce aptal olanın kim olduğunu gösterir.
Kahkaha attirmasa da izlemesi gayet eglenceli olan film.
ingiliz asıllı pandomim sanatçısı olup, konuşmadan güldüren ve senede en az bir kere tüm skeçlerini baştan sona izlediğim favori komedyenlerimden biridir.
sinemada pek başarılı olmasada (bkz: dr bean) tablo filmi içlerin de en iyisidir.
mr bean's holiday adlı devam filmi de yarıcıdır.

anlaşılmaz konuşması, korktuğunda girdiği tripler, biraz otistik tavırlar.. onca yıl sonra tekrar izlediğimde bile güldürmüştür.
rowan atkinson'ın canlandırdığı dizi ve film karakteri. bir çok kişi sevmez kendisini lakin ben çocukluğumdan beri çok ama çok severim. en son filmi olan mr. bean tatilde filmi özellikle favorilerimdendir. kendimden çok şey bulurum bu karakterde.. seni seviyorum bean!
https://www.youtube.com/watch?v=D0je15bOPIE
ulan cem yılmazdan sonra beni bu kadar güldürmeyi başarabilen tek komedidir heralde. o kadar zekice tasarlanmış ki senaryo, insan aniden kahkahalara boğulabiliyor.
gülmekten çatlatan bir komedi oyuncusu (ben de izlemiştim lan.)
Sınav skeci beni bitiriyor her izlediğimde.
Kendisine pek gülmediğim fakat izlemekten çok zevk duyduğum bir ingiliz komedi efsanesidir 20 dklık kısa bölümler halinde 1990-95 yılları arasında yayınlanmıştır daha sonra rowan atkinson iki sinema filmi de çekmiştir mr bean e her gün cn de tekrar bölümleri yayınlanmaktadır ayrıca kendisi çoraplarını ceket askısına asıp bavulunda taşıyan biridir arabasını kilitlemek için asma kilit kullanır.