bugün

ihtiyacın olmadığı halde alışveriş yapmayı çok normal bir şeymiş gibi gösteren, yani bildiğin tüketim emperyalizmini pompalayan şerefsizliktir. 40 beden giyiyorsun ama 36 beden kıyafet alıyorsun, peki neden? eee ne de olsa zayıflarım ama bu fiyata bir daha bulamam! ya zayıflamazsan ne olacak benim küçük gerizekalım!

ben ömrümde böyle aşağılayıcı bir reklam görmedim. ihtiyacın olmasa da alacaksın işte çünkü biz böyle istiyoruz diyor! herkes de bunu bir bok sanıyor! alın anasını satayım, tüketim manyağı olun, ihtiyacınız olmayanları bile alın ki patronlar biraz daha güçlensin!

edit: oouuvvv genç hipolar rahatsız!
var olmayan serefsizliktir. adamlar "kendi bedeninizde yoksa almayin ya, biraz az kazaniveririz ne olacak?" mi diyeceklerdi?

edit: reklamin kendisini ben de begenmem, orasi ayri.
pek çok reklamda olduğu gibi, ihtiyaç harici tüketimi pompalama şerefsizliğidir. şerefsizleri beslemek de şerefsizliktir. ihtiyacımız olmayanı almayarak şerefimize sahip çıkmak lazımdır.
beni de rahatsız eden yavşaklık içeren reklam!
Ortada şerefsizlik filan yoktur. Sayelerin reenkarnasyondan sonraki yaşam formum için bile giyeceklerimi temin ettim. Hepsi marka hepsi kalite teşekkürler morhipo.
şerefsizlik değil reklamcılıktır. buna şerefsizlik deniyorsa reklam kuşaklarını kökten kaldırmak lazımdır.