bugün

sözlüğün zabıtasıdır, kendisine karşı ters hareket yapmayı aklından bile geçirene çakar, dine, kitaba, vatan, millete, darwin'e, evrime veya devrime sövüp sayanlarla ilgilenmez, cooldur!
uludag sozlukte moderator*, yalnizca denetlemez entriyi sizin yerinize yaziverir, yeter ki aklinizdan gecsin...
reklam gibi oldu ama onu da yapicaklar nerdeyse.
(bkz: ben kelimeleri soyledim sen cumleyi kur artik)
uludağ sözlükteki versiyonları sanırım artık arsız trollerle uğraşmaktan yılmış durumda. bu sözlükte 2009 senesinden beri yazıyorum. şu an on birinci nesil olduğuma bakmayın işin ucu altıncı nesle dayanıyor. o zamanlar hepsi görevini severek yapıyordu. şimdi hiçbiri ortada yok. bizler eski sözlüğü geri istiyoruz. eğer görevinden bıkanlar varsa hesaplarını başka insanlara devretsinler bence. çünkü cidden artık tam manasıyla ortamın boku çıkmış durumda. siktiriboktan insanlar trollük kisvesi altında değerlerimize, dini inancımıza, anamıza bacımıza, örfümüze adetimize giydiriyor. böyle giderse sözlüğün kepenkleri kapanır gider. aklı başında bir kişinin bile okumadığı bir sözlük olup çıkacağız yakında. evde anasının avutamadığı bebeleri eğlemeye kimsenin hali yok açıkçası.
Lerin işlerin bir kısmını astıklarını düşünüyorum. Yazar olduğum ilk zamanlarda girdiğim bir entry silik yedi. Baktım hakikaten de başlıkla uyumsuz. Helal olsun ne kadar ayrıntılı çalışıyorlar dedim. Ancak fark ettim ki hiç de öyle değil. Kadını aşağılayan, genelleyen; tacize, sapıklığa teşvik eden onlarca başlığın sol framede kalması ve o başlıklara girilen sapkın entry yazarlarının da hiçbir uyarıya maruz kalmamaları beni çıldırtıyor.
Nefret söylemi, ötekileştirme gibi başlıklarla saygısız ifadelerin de fink attığı malum. Yani bizim gerçekten cinsellik ve siyaset(!) üzerinden nefret ve sapkınlıklarımızı kusmamız haricinde söyleyecek tek bir cümlemiz dahi yok mu?
allahin buyuk nimeti, bazen musibeti...
Sözlüğün selameti açısından arada bir formatı (tabi hâlâ kaldıysa) okumalarını ve ara ara ellerinin altındaki butonları kullanmalarını öneririm.
en boktan zamanlarda bile varligini hissettirip en gereksiz entryleri sacma sapan sebeplerle silebilen, en gerekli oldugu zamanlarda bulunamayan kisi.
sözlüğümüzde enteresan iki karar alarak zabalayn ile gwaihiri'yi çaylak yapan kurulun her bir üyesi.

artık ortada belli bir homojenlik kalmadığı için kimin, ne zaman, hangi nedenle çaylak olduğunu da tÂkip etmek zor ve can sıkıcı olmakta.

sinirli günlerinde olduklarında tepeye kırmızı bir işaret koysunlar da biz de ona göre entry girelim, bir günleri başka bir günlerini tutmuyor sanki.

- naber abi ?
+ olm hatunla kavga ettik aq yaaa
- yapma yaa
+ evet
- hmm şimdi naapıyon ?
+ sözlükte birkaç yazar çaylak edicem, bana a'dan z'ye kadar 2 harf söylesene

sözlükte "üst" katta oturan kişi.
Varsa huzur operasyonunuz alırım bi dal.
Şöyle sağlam bi dalsalar keşke.
abuk subuk başlıkları saatlerce sol tarafta bırakabilen ama benim bazı entrylerimi ışık hızıyla silen yetkili.
Sözlukte moderator var mi acaba diye sormak istiyorum. Soru/cevap seklinde diye entry silmekle ugrasip durmak yerine hakaret basliklarina goz atsaniz? Hadi ataniz ataturk degildir onlari dikkate almiyorsunuzdur hatta belki hosunuza gidiyordur ama alevi ya da kiz konulu basliklara nasil itibar edilmez gunlerce orada durabilirler? Birilerinin burayla ilgilenmesi lazim. Bilgi amacli gelen bikac yazari da kaybetmek istemiyorsaniz ilgilenin.
ortalıkta fink atan entrylere bakılırsa hepsi erkek galiba.

(bkz: bir kadın elini kaldırıyorsa verecektir)
(bkz: bir kadın kısa mini etek giyiyorsa verecektir)
(bkz: kadınlar gülüyorsa kesin verecektir)
Malum partinin genel başkanı gibiler amk.

Ne moderasyonluktan vazgeçiyorlar nede ortamı düzeltip yararlı bir iş yapıyorlar.
uludağ sözlükte bulunmayandır.