bugün

Bir CIA değildir.
Türkiye cumhuriyeti'nin göz bebeği kurumlarından'dır yurt dışı, yurt içi bilinen, ve daha bilmediğimiz birçok başarılı operasyonlara imza atmıştır, özellikle terör örgütlerinin korkulu rüyası olmuştur.
içinde hala darbeci barındırdığını düşündüğüm veya bunun kuşkusu içinde olduğum yapı. 2015 senesi muhafız alayında asker iken mit'e eleman almak için mülakat düzenlenirdi. mitte düşük standartlarda başlayıp yükselebilecek mit adayı olmak isteyen askerleri bir takım aşamalara sokarlardı: şınav barfiks vs. en son da sözlü bir mülakat olurdu ve bu noktada odada alay komutanı alay komutan yardımcısı ve mitten gelen görevliler olurdu. bunu komutanımıza sordum, neden ? mite alımlar neden buradan yapılıyor ? komutanımız o zamanın alay komutanı muhammed tanju poshor'un mitte bu işleri düzenleyen kişiyle arasında bir muhabbet-tanışıklık olduğundan bahsetmişti. şimdi düşününce bu kapsamlı projede muhafız alayının hali ortada, harekat merkezlerinden bir tanesi. ve bu alaydan mit'e onlarca insan alındı. hmm, enteresan.
Açılımı Milli istihbarat Teşkilatı olan, Türkiye' de istihbarat işlemlerini sürdüren kurum. Önceden Başbakanlığa, daha sonra da makamın Cumhurbaşkanlığı ile birleşmesinden sonra Cumhurbaşkanlığına bağlı olup genel Merkezi Ankara' nın Etimesgut ilçesindedir. Binasının adı Kale' dir.

Kaynak:Vikipedi.
Hakan fidan'ı istifaya davet ediyorum. Cia, mossad, kgt'nin yarısının yarısı olsanız yeterdi be.
Selam.

iyi misiniz?

Afiyettesiniz umarım.

Bu kadar organize bir saldırıdan hiç mi haberiniz olmadı yahu.

Çok teessüf ediyoruz.
Cia mosad olsa düşünürdük ama mit olmaz liyakat yok çünkü orada.
Personel alımı yapacak. Yazarlar başvuru yapmalı bence.

https://www.haberturk.com...man-alimi-yapacak-2931175
Ekşi sözlükte ortalığa karıştırmakla meşgullerdir.
dediler gel, götüm yemedi.

detayları vermicem.

tabiki de masaçusets teknikal.
yeni yerleşkeleri güzel oldu ama. sen bilirsin serdar.
gerçek vatan ve millet sevdalılarının çalışabileceği bir yerdir. para için yapılacak iş değildir.
görsel
Eveet evet. Uzun zamandır polis teşkilatı ve askeriyemizin nasıl içinin boşaltıldığı sonra nasıl asker olmayan, askeri disiplinden anlamayanların subay yapıldığını; poliste ise terörle mücadele, cinayet, özel harekat gibi *afedersiniz ağır daşaklı babacanların yerine nasıl işten anlamayan gençlerin getirildiğini orada burada yazmıştık.

Şimdi sıra geldi mit'e. Mit personellerinin üçte ikisi tasfiye edildi şeklinde bir duyum almıştım. Ama gelin bakalım iç işleri bakanı ala bey ne demiş?

19.08.2016
"ENÜ
78
Sıradaki Haber
Kız meselesi can aldı!

Gündem
19.08.2016 - 20:19
Bakan Ala: '7000 istihbarat elemanının 6500'ü FETÖ'cüydü'
Bakan Ala: '7000 istihbarat elemanının 6500'ü FETÖ'cüydü'
içişleri Bakanı Efkan Ala, "Bizim şu anda emniyette daire başkanlığı seviyesinde bir istihbarat örgütümüz var. Bu istihbarat Daire Başkanlığı'nda 17-25 Aralık'tan önce yaklaşık 7 bin çalışandan 6 bin 500'ü FETÖ mensubuydu. Buranın durumu yükseltilecek, belki daire başkanlığından başkanlık seviyesine, şimdi çalışıyoruz. Onların hepsi temizlendi, başka yerlere tayin edildi, gönderilenler oldu, çıkarılanlar oldu"
(Kaynak: sabah)

Mesela telefonunuz uzun zamandır dinleniyordu ve malûm zamanlardan sonra dinlenmediğinizi mi farkettiniz. Çok normal. Çünkü artık dinleyecek adam kalmadı maalesef.

Bol bol karakol baskını yeyip ve şehit mi veriyoruz. Ah bir saniye! Artık onlar tv de ancak altyazı şeklinde geçiyordu. Ne kadar aptalım.

Peki koskoca milli istihbarat teşkilatının müsteşar 15 temmuz günü 6 saat boyunca genelkurmay başkanıyla çay içip, oje mi yapıyor. Durun keşke darbe olacağını söyleseymiş. 6 saat ne konuştu bilmiyorum ama unutmuş işte ne yaparsın.

Ne desem ki şimdi ben? Ah ülkem vay ülkem diye ağlayayım mı?

(bkz: yapmıyorum mu zannettin sen)
http://www.ujisab.com
bir an önce kendini toparlaması gereken kurum. 7 düvel bize karşı, libya, suriye, abd fransa, yunanistan , israil, nerede evladı zaniye var birlik olmuş bize saldırıyorlar. böyle durumlarda güçlü istihbarat'a çok ihtiyaç duyarız. ama malesef istihbarat konusunda şu an çok zayıf gözüküyoruz. kosovada yerel polis yardımıyla fetö'cü tutuklamaya başarı diyecek kadar düşmüş durumdayız. mi6, mossad, cia böyle mi? adamlar ellerini kollarını sallayarak arap devletlerinde, latin amerikasında iç savaş çıkarıyorlar.
DEVLET TV Si OSMAN ÖCALANLA ROPARTAJ YAPABILIR AMA MIT GIDIP ADAMI ALAMAZ VEYA iNFAZ EDEMEZ.
Sormazlar mı adama senin mit başkanın senin iç işleri bakının ve dış işler bakanınla bir araya geldiğinizde hangi muhabbeti yapıyorsunuz. 15 Temmuz’un yalan olduğunu sormazlar mı sana.

kırmızı bültenle aranan teröristten haberi olmayan bir cumhurbaşkanı ve işlevsiz bir mit. bunların alayının değişmesi şart.
Yıllardır amcamın çalıştığını düşündüğümüz oluşum. Lisede bana dayak atan çocuğun akşamında bir grup polis tarafından tartaklanması ile daha da şüphelenmiştik.. ayağını denk al Pınar ifşa olmayayım sakın.. *
mit hakkında mit uydurmak mite yarar sağlamaz.
Mosad ajanlarının 57 saniyede açtığı kelepçeyi 3 saniyede açan devlet görevlileri yetiştiren kurum.
Şuan fetoyu ucurmakla meşgul kurum.
çeşitli uluslarin mitleriyle ilgili kapsamlı bir seri arıyorum. hayal gücümü genişletmek adına. önerebilecekler varsa mesaj atabilir.
Ptt'nin yandan yemişi.
Cia ve kgb yi kıskandıran teşkilattır.

Ayrıca fetöcüler tarfından da kıskanç saldırılara uğrar.