bugün

neredeyse o zamanların mersedesi sayılabilecek 5 milyonluk(eski parayla) faber kastel 05 uclu kalemimi sobaya atmakla gerçekleştirilen şerefsizliktir.
Defter ve boya kalemi istemesi. Verilmemesi sonucu rujlarımı, kalemlerimi, ne bulduysa alıp duvarlara resim çizmesi.

Annesiyle birlikte dövmüştük çocuğu.
neredeyse o zamanların mersedesi sayılabilecek 5 milyonluk(eski parayla) faber kastel 05 uclu kalemimi sobaya atmakla gerçekleştirilen şerefsizliktir.
Akvaryuma hindistancevizi kek atması...
Bilgisayara ve müzik aletlerine bulaşmaları. Bak abisi, benim zaten çocukluktan kalan oyuncaklarım zevkinize amade. Hatta masadaki jelibonlarımı bile yiyebilir, çubuk krakerimi evinize götürebilirsiniz. Bilgisayara bile bir nevze katlanabilirim. Ha, müzik aletleri dedin mi orda bir dur. Onlar da benim saklı hatıralarımdır. Tahammülüm sıfır çizgisindedir. Hele bir de benim odama giren abin, ablan ya da annen senden önce oynamıyor mu... Katliam yapadım geliyor.
abi telefonunda oyun varmı diye yüzlerce kez sormasıdır.
tamam bilgisayarı açıyorsun, oyun oynuyorsun hatta pcnin ırzına geçiyorsun ama niye o videoları gidip annene izlettiriyorsun? Mal mısın? amına kodugumun olu? Sen gelirsin bir daha anneni oynatacam orda piç kurusu velet.
raporlarla götünü silmesi. amk veledi.
Zeytinyagli yaprak dolmasinin pismesine 15 dk kala gelen misafir cocugu..
özene bezene aldığınız bem beyaz koltuklara kalemin mürekkebini akıtmak.
lan daha borcu bitmedi.
Yeni süpürülen halıya ayakkabıyla basması.
--spoiler--

eski gümüşlükte ki fotoğrafları bir bir parçalamasıdır. Hele ki onların arasında mahallede ki çocukluk arkadaşınızla çekilmiş ve zamanla yıllanmış bir şarabın tadını alan bir kareyse eğ...

nereye kaçtı lan o oç ?

--spoiler--
Yatak odanıza girip çekmeceden karınızın iç çamaşırlarını alarak salona dönüp * anne bu ne demesi !
yatak odasına gidip, sonra gelip, herkesin içinde '' yatak odasının tavanına neden ayna taktınız '' sorusunu sormasıdır.
ben buraya entry yazarken bana bana geta aç piç dermiş gibi bakması yeterlidir.
Yana yakıla gunlerce arayıp buldugunuz turkıye'de basımı olmayan bır albumu, sanatcısına ımzalatmıs ve arsıvın en nadıde kosesıne koymussunuzdur. bu analı babalı pıc gıdıp tek atısta onu bulur. Masadakı fosforlu kalemle ustune pepee cızmeye calısır. Neyse yaptıgı en buyuk serefsızlık ıse bunu yaparken benı cagırmaması ulan velet senın onu yaparken kı yuzunun ıfadesıne olurum, mutluluguna olurum ben.
Halılara ayakkabılar ile basmak, koltukta otururken ayaklari aşağıya uzatmamak, gidip gelip şeker tepsisinden şeker aşırmak minik şerefsizlikler olup en büyüğü "büyümüş maşallah" tadında çocuk sevilirken ani bir el hareketi ile memenin ellenmesidir.
defterimin arasında bulunmakta olan aşk mektubunu bulup annesine göstermişti piç.ama sonra hunharca dövmüştüm.
290 lira verilip yeni alınmış oyuncak arabanın lastiğini kırmasıdır. Koleksiyonu bozdu piç.
Pileysıteyşın'ı keşfetmesi. Senin o piley diyen ağzını siksem yine hırsım geçmez piç kurusu. Ananın evinde de piley vardı steyşın vardı tabi pezevenk.
(bkz: hadi oğlum amcaya minik şerefsizlikler yap)

(bkz: öğrettiğim gibi)
bir cocuk nasıl serefsizlik yapabilir? daha serefin anlamını bilmezken.
Evdeki Kur'an-ı kerim' yakması.
bilgisayarda oyun açmayınca gidip anne heyetine şikayet etmek.
evcil tavşanımı 6. kattan aşşa atması, bende onu atacaktım atamadım yemedi.