bugün

insanı deli eden durumdur. bir de bir şey yokmuş gibi gidiyorlar ya bitiyorum. hayat damarlarımdan biri kopuyor. o derece yani. ulan yaptın bir bok özür dile bari hayvan.
"Bana maç açsana" adlı cüleyle başlayıp sonrasında gelişen olaylar eşiğinde kanın beyine sıçraması.
hadi anan baban ile misafirliğe geldin ne diye elalemin bilgisayarını kurcalıyorsun, hadi kurcaladın nasıl becerdin bozmayı, hadi bozdun ozaman sen gel bakalım buraya diyip annesi babası görmeden itip kakmak biraz korkutmak gerekir , ama korkuturken dikkat etmek lazım annesine falan söylemesin diye. cok sinir bozucu durumdur oyuzden ya bilgisayar zaten bozuk bak acılmıyor gibi yollar denenmelidir cocuk salaksa zaten yer , değilse cocugun basından ayrılmamak gerekir yoksa allah korusun insan katil olabilir***
sorumsuz ana-baba ürünü veledin yaptığı piçliktir.
misafir bebesinin dayak yeme nedenidir.
(bkz: sonra dövünce dövdü oluyor)
başlı başına bir sorun olan bu çocuklar sadece bilgisayarı değil herşeyi darmadağın eder giderler. mesela şiir defterinize resimler çizer, kitaplarınıza adını yazar ve tüm bu eserlerini sanki anonim bir şahesermiş gibi bırakıp giderler. gittiklerinde arkada kalanlarsa kül olmuş bir kütüphane sessizliğinde ve patlamaya hazır volkan sinirinde duygulardır.
(bkz: o değilde benim floppy kayıp lan) *
kafasına beyzbol sopası ile bir adet vurulup bilgisayarın kablolarıyla oynarken kafasını bilgisayar masasına vurdu herhalde denmesi gereken velet. eğer çocuk 'anne kafama zopayla vurdu bu ipne' şeklinde bir savunma yaparsa, ehehe çocuk işte klişesi kullanılarak üste çıkılabilir.
aldığımdan beridir yani bir yıldır uğraşıyorum çökertmeye veledin biri sadece bir saat içerisinde çökertmeyi becerdi.helal olsun şapka çıkartıyorum. yanarım da giden datalarıma yanarım.
entrylerin altında "çocuk lan, ne olmuş bozmuşsa" diyen bir yazının bulunmadığı başlık.
olasıdır bu yüzden şifre koymak farz kılınır kimi evde..
dun gece benimde tecrube ettigim olaydir. hicbir $ey olmami$ gibi davranmalari sinire dokunuyor bence. o pic siriti$i, ehehe li gulu$u sonra da hadi anne gidelim artik yaa demesi...

(bkz: seni bulacam oğlum)
tedbir almayanları sinir krizlerine sokabilecek durum. tedbiri ise eğer kasa içine müdahale edilebiliyorsa * 20+4 pin anakarttan sökülür. yada psu şalterden kapatılır.
...ve sonra çocuk ölür! ***
bu durumda misafir çocuğun babasının veya annesinin bilgisayarın yenisini almasıyla çözüme ulaşılabilir.
tabirimi maruz görün ama anası sikilir. zaten anası da evin içinde. çocuğun annesi bir odaya çekilir. artık gerisi sizin fantezi dünyanızın genişliğine kalmış.
aşırı merak dolu veledin bilgisayara saldırı düzenleyip kitlenmesine neden olduğu haldir. al camdan sarkıttır. sık boğazını oturttur. ama ses çıkarılamaz içe atılır bir güzel.
çocuk, "senin s.kin sağolsun, bilgisayar senden önemli mi ya?" denilerek teselli edilir. bir bilgisayar, bir çocuktan önemli midir?

önemlidir tabi lan, ağız burun girişin. bakın bir daha yapabiliyor mu?
çocuklardan nefret etme nedenidir. şifre koymak en güzelidir. hatta odayı da kilitleyip evden çıkmak daha da caydırıcı yöntemdir.
akabinde çocuğun ailesinin evini yıktırıp yerine güzel bir teknolojik alışveriş merkezi açabilirsiniz, oh olsun.
anne babaya nefret duyulmasına sebep olan hadise.
nitekim yıllaaar önce furby furyası çıktığında yurtdışından gelen ve uzun bekleyişler sonucu elde ettiğim furby'yi misafirin oğlu yere atıp durmuştu ve anası babası hiçbir şey dememişti. hala gıcığım o aileye ben. oysa horlardı ne güzel furby'm, konuşurdu.
(bkz: siz hiç çocuk olmadınızmı lan ibneler)
bundan birkaç yıl evvel benim başıma gelen olay.
o olaydan sonra çocuğu bir daha gören olmadı. yok canım bi şey yapmadım çocuğa, sadece bizim eve gelemedi bir daha. ona birinin çocuk olduğunu hatırlatması gerekiyordu, o seçilmiş kişi de bendim. beni nerde görse öcü görmüş gibi kaçardı zavallı. şımarık, saygısız, kendini dünyanın merkezi sanan çocuk müsvettelerine hiçbir zaman tahammülüm olmadı, olmayacak.
ben yaşadım . cezası mühim değil ya. ufak bir kefaretle paçayı yırtıyorsunuz paşalar. gönül rahatlığı ile çekinmeden vicdan azabı duymadan öldürün gitsin. ben iki sene önce bir tane öldürdüm bir daha eve çocuk bile gelmedi. hatta öyleki bize misafirliğe gelmeyi düşünenler çocuk yapmaktan bile vazgeçmişler.
deneyin. farkı göreceksiniz.
güncel dolar kuru ile orantılı şiddette dövülmelidir.

kitapta böyle yazıyor.