bugün

niye bu kadar övüldüğünü anlamadığım adam. tamam türkiye'deki serüveni başarılı sayılabilir ancak çok sıkıcı bir futbol oynatıyordu. galatasaray ne zaman öne geçse karın ağrısıyla seyrediyordum maçı ha gol yedik ha yiyeceğiz diye. takımları önce savunma yapsın sonra nasıl oursa gol atarız mantığıyla yöneten bu da bana sadece işkenceyi anımsatan teknik drektör.
beşiktaş için yeniden adı geçen antrenör. yıldırım demirören ukrayna'dan takımla beraber dönmeyip kendisi ile görüşme yapmak için kalmış. lig tv'nin yalancısıyız gerçi. vatan da haber yapmış:
http://haber.gazetevatan....d=201801&Categoryid=5
(#4040224)

entry'min üzerinden saatler geçmeden değerli uuser'ların verdiği haberleri okumamla hayret ve sevince boğulmamı sağlamış imparatordur. şayet iddia edildiği gibi beşiktaşımız'a dönerse bayram edeceğim, şampiyonlar ligi tarihinde en fazla puan toplayan 16. teknik direktör olan futbol kurdu.
giderken, bir gün muhakkak galatasaray'ın yeniden başına geçeceğini beyan eden teknik adam. bu ülke lucescu gibi çok az teknik adam gördü, çoğunun da kıymetini bilemedi.
for example; (bkz: zico)
rıdvan dilmen'in tabiriyle " sokakta dolaşan 11 kişiyi çevirip takım kurabilecek " bir adamdır.
üçüncü dünya futbolu varsa, luçesku bunun imparatorudur.
dünyanın en iyi teknik direktörleri arasında yer alır. çok net!
eldeki malzemeyi en iyi değerlendiren teknik direktörlerdendir. galatasaray'A dönmesi ise en büyük arzumuzdur.
denize düşen yılana sarılır misali teknik adam. kadroda iş yok ki lucescu gelse ne yapacak ? kalece formsuz rüştü ve kova hakan var. defansta gökhan zan denen kazma ve istikrarsız çek oyuncular. orta alan delgado nun insafına kalmış o kıpırdarsa eh işte. kanatların çökmüş genç yeteneklere bırakılmış birgün iyi ikinci gün berbat. forvette bobo istikrarsız, birazcık nobre çabalıyor. sonuçta kadroda köklü değişim olmadıkça lucescu da ilaç olamaz bu takıma.
yanında mario jardel çok iyi gider. her takıma lazım bir ikili.
bu ülkeye gelmiş en iyi teknik direktörlerden biridir. galatasaray'ımız ile çeyrek final ve ondan sonraki sene inanılmaz vasat bir kadroyla şampiyonluk kazandırmış ikinci bir çeyrek finali kılpayı kaçırmıştır. büyük hocadır. takımları sistem takımıdır. çatır çatır oynar. her büyük takıma kafa tutar. shaktar takımı kalecileri elinden topu kaçırmasa barca'yı yeniyordu.
iki güne kalmadan beşiktaşın başına geçeceğini düşündüğüm teknik direktör.

yani neymiş? şampiyonluk bu sene de bize yalanmış ömer abi.

lan bari ortalıkta bu kadar iyi top oynayan takım var, gitsin bir gaziantep, bir bursaspor şampiyon olsun ne diyelim.
ocak ayinda takimdan kesin olarak ayrilacagini aciklamistir. turkiye'den teklifler var, ben de dinlenmek istiyorum diyor.

besiktas'a dinlenmeye gelmesin de...
galatasaray'ın şu anki kadrosuyla neler yapmazdı ki, düşünmek bile istemiyorum. düşündükçe şampiyon yaptığı kulüpten koparılıp gönderildiği gün geliyor aklıma, sonra da imparatorun kaprisiyle geçen gerilimli-bunalımlı günler... bir yandan da türkiye'ye gelmesini istemiyorum, gelipte yeniden hakaretlere maruz kalmasını, yıpratılıp rencide edilmesini hiç istemiyorum. türkiye'ye fazla gelecek bir antrenördür kendisi, dünya'nın en kaliteli ve kesinlikle en karizmatik teknik direktörleri arasındadır, kesinlikle!
besiktas'ta gormek istedigimiz basarili teknik direktor, psikolojik harekat ustasi.
ertuğrul sağlam'ın istifasını önleyebilecek belki de tek direktör şu an. keşke gelse diyoruz hep. belki gelir, umarım gelir.
beşiktaş'a gelmesini çok istediğimiz kurt hoca.
üç büyük takımdan hangisinin başı sıkışsa kurtarıcı olarak akıllarına ilk gelen hoca.
muhteşem hocadır denilir hep, yalan değil türkiye de iyi işler yapmıştır ama ortalama bir teknik direktördür. piyasa sı türkiye de fenadır bu adamın, ama herhangi bir avrupa klubün de görememekteyiz yıllardır, en son galatasaray da göstermişti kendini avrupa piyasasın da.. ha bir de beşiktaş var..
eldeki malzeme ile kimseyi memnun etmesi zor olan çakal hoca. başarı için zeka yetmez kaliteli ve takım için koşan futbolculara ihtiyaç var.
daum'la birlikte 3 büyüklerin başı sıkışınca can simidi olan teknik direktörlerden biridir. işin ilginç yanı daum'u ilk beşiktaş bulmuş; daum hem beşiktaş'ı, hem fener'i şampiyon yapmıştır. fenerli taraftarlar kendisiyle "kokainman" diye dalga geçmiştir; lucescu'yu ise galatasaray keşfedip ülkemize kazandırmıştır; lucescu'da hem galatasaray'ı, hem de beşiktaş'ı şampiyon yapmıştır. fenerli arkadaşlar ise kendisiyle "çingene" diye dalga geçmiştir.

(bkz: büyük konuşmamak lazım)
Çağdışı futbolun büyükbabası. Bu adam kesinlikle kötü bir hoca değildir, kötü bir insan hiç değildir, ancak oynattığı futbol anlayışı hiç bir futbolseveri tatmin edecek bir anlayış değildir. Lucescu ile tam 1-0'ın üzerine yatmışken 90.dakikada rovaşata yiyerek elenmeniz her zaman başınıza gelecek bir durumdur örneğin. Kendisinin kanımca tek başarısı çalıştırdığı 2 takımı da şampiyon yapmasıdır. Oynattığı o çağdışı futbolla, insanları fıtık ederek tsl'de şampiyon olmak çok zor değil sanırım. Sonuçta teknik direktörsüz bir galatasaray 2007-2008 sezonunda şampiyonu olabildiyse bu adamın efsane olması için gerçekleştirdiği çok önemli bir başarı yoktur demektir. Kendisi iyi bir insan, belki iyi bir hoca olmasına rağmen, galatasaray'ın başına gelmesi durumunda futbol'u izlemeyi bırakacak kadar sevmiyorum kendisini ve bu şekilde abartılmasına anlam veremiyorum. Şu klasik şampiyon yaptı ama gönderildi geyiğine gelirsek, galatasaray'a ilk geldiği sene 2. olmuş ve görevine devam etmiştir. Galatasaray hiç bir zaman skor endeksli bir politika gütmemiştir. Bahsettiğim oyun stratejisi o dönemde hepimizi delirtmiş, şampiyonluğu bile umursamayarak bence çok doğru bir kararla lucescu'dan kurtulmuştur. Dileğim o günleri hiç bir yöneticinin unutmaması, bu adamı takımımızdan uzak tutmasıdır. isteyen çok gitsin başka bir kulübe çok gerekiyorsa.
herkes beşiktaş'a beklerken, son dakika fenerbahçe'ye gelirse şaşırmayacağım ve canı gönülden gelmesini istediğim teknik adam.
fenerbahçenin kurtuluşu için gerekli olan isim.
kendisinin tek başarısı çalıştırdığı beşiktaş ve galatasaray'ı şampiyon yapmak değildir. ukrayna liginde shaktar donetsk son 4 yılın 3ünde şampiyon olmuş ve düzenli bir şekilde şampiyonlar ligine katılmıştır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar