bugün

"istanbulda yemez bilader o" "yavaş ol,kendine gel" denilesidir. lakin minibüs şöförleri genel olarak sinirli ve bir o kadar anti-insancıllardır.
(bkz: annesinin ne suçu var)
aman denemeyin! bunlar, adamı vitese otutturular.
otobüs şöförünün kamu görevlisi olmasından kaynaklı, 'ulan en azından bununla allah kime verdiyse artık' şeklinde çözülür mevzu rahatlığından kaynaklı fütursuzca sarfedilmiş nahoş cümledir.
(bkz: ölmeden yapılacak 100 şey)

(bkz: ölmeden önceki son sözler)
minibüs şöförlerinin geneline isim takmaktır yalnıştır.iyi aile çocuğu minibüs şöförleride var.
(bkz: bir diğer hayalim de bmw sahibi olmak)
genellikle tersi gerçekleşen durum. zira minibüs şoförleri genelde tıntın diye tabir edilen şekilde giderler. hızlı sürmelerini sağlayacak tek yol vardır. o da arkadaki minibüsün yetişmesi ya da aynı hatta çalışan başka bir otobüs, dolmuş vs. ile denk gelmesidir.

(bkz: hadi şoför bey ne bekliyoruz)
genelde içinden söylenen sözdür.
"gel sen kullan orospu evladı" tepkisiyle karşı karşıya kalınabilecek durum.
minibüsün ani bir frenle sağa çekmesine neden olacak eylemdir.
ben genelde, hızlı kullan diye söylerim o sözü.
Fakat içimden.yinede minibüs şoförlerinin yüzde sekseni babasının kim olduğundan bihaber yaşıyordur.
(bkz: adam manyak beyler).
(bkz: alternatif intihar etme yöntemleri)
intihar girişimlerinin en acılı olanlarından biridir. git hap map iç ne biliyim kuleden at bir anda olsun bitsin.
ölümüne gidiyor mına koyayım herifler, daha hızlı git lan mı desek?

adamlara da hak veriyorum bazen. o kadar para verip plaka alıyorlar, sonra yaktıkları yakıt ve bazen dolmaması minübüsün... adam verdiği paradan daha fazla almak isteyecek haliyle.

bir yandan da yolcuları düşünüyorum... ulan adamın bir suçu yok. minübüsçü daha fazla para kazanacak diye yolcu niye kelle koltukta gitsin. bir de bu adamların trafik anlayışı çok enteresan, ışık filan dinlemiyor herif.

daha yeni kırmızı oldu geçeriz. geç geç ben de ölmek istiyorum zaten, o yüzden minübüse bindim...
istanbulda yapılması tavsiye edilmeyen bir davranıştır.
(bkz: dolmuştan inme isteğini söyleme çeşitleri)
hele dipgazdan sonra sert bir fren yapmaz mı,insanı dinden imandan çıkaran cinsdendir.
sadece istanbulda değil tüm türkiye sınırları içersinde söylenmemesi, akla getirilmemesi, düşünülmemesi, ağızdan kaçtığı an tereddüt bile etmeden topuklanması gereken cümledir. allah muhafaza hem bu cümleyi şöföre sarfedip hem de ona yakalandığnızı tahmin bile etmek istemiyore. anlamsız ömrünüz * müsait bir yerde inecek var diyemeden geçer mirim..
(bkz: leyvem nerde amunaa koyiimm!)
beğenmiyorsan siktir git taksiye bin diye sonlanacak bir eylemdir.
içten kurulabilecek bir cümledir zira sesli söylendiğinde tekrar içine geri sokarlar.
ölmeden evvel sondan 1 veya 2 önceki söz olsa gerek.
(bkz: işte şimdi sıçtın)