bugün

Sevgili babamın beşe dört dükkanında tevekülle , elimden geldiği kadar çalışarak , yıllardır girmeyi hayal ettiğim üniversite. Zor sözlük zor. Elini attığı herşeyi kurutmuş biri olarak , oraya girmeden yıkılmasından korkuyorum.
16 mayıs 2013 üniversitelilerin reyhanlı eylemi gaz şenlikleri kapsamında polislerin attığı gaz bombaları nedeniyle dersleri iptal olan üniversite. gaz bombası sıradan mı geldi plastik mermiye ne dersiniz ?
görsel
Eylül ayında şehir ve bölge planlama bölümüne başlayacağım, beni oldukça heyecanlandıran üniversite.
otomasyon sorunu sinir bozan üniversite.
bomonti ve fındıklı kampüsü hariç bir adet konservatuarı ve balmumcuda bir adet güzide sinema-tv merkezi de olan, şekil ve etiket meraklısı tiplerin 'yaa keşke bizim kampüs de fındıklı olsaydı iğrenç böyle bina filan' diye serzenişlerde bulunduğu okul.
be adam gelmişsin 20 yaşına, bölümünü seçmişsin, okuyosun işte iyi kötü sanki binanın tapusunu alıp satışa mı çıkarıcaksın , sana ne? olay fındıklıysa yılda 5-10 kere git kartını göster gir takıl orada zaten kampüsler arasında çok mesafe de yok (ayrıca bir süre sonra sıkılacağını ve o deniz analarıyla dolu iğrenç yosunlu denize bakmanın manasızlaşacağını ve gelen balık kokusundan bıkacağını garanti ediyorum) . sonradan görmeliğin deniz versiyonu mudur nedir deniz manzaralı üniversite aşkı?
napıcaksın sen denizi? adam sanki antalyada 5 yıldızlı otel seçiyor denize yakın olsunmuş. veya barbaros hayrettin paşa, boğazdan açılıp italyaya sefere gidicek sanki.
işte okulun estetik düşkünüyüz sanatçıyız entellektüeliz diye geçinen çakma hippi yarı devrimci nostaljik rockçı ne idüğü belirsiz tayfasının halini gözler önüne seren bir şey de bu fındıklı takıntısı. şahsen okuduğum bölümün yeterli laboratuvarı, asistanı ,hocası ve uygulama atölyesi, malzemesi, düzenli ve havadar derslikleri, temiz bir binası vs. varsa denizin dibinde de olmayıversin sorun değil diye düşünüyorum. o zaman ankarada üniversite okuyanlar toptan ölsün bak. bilkentmiş odtüymüş deniz yok hacı burada biz en iyisi okulu bırakıp istiklal caddesinde evsiz takılalım belki deniz görürüz diyerek istanbula yerleşsinler. gerçekten şekilsiniz. evet.
tamam sakinim tamam.
Türkiye'de ODTÜ'den sonra anti-otoriter mücadele veren ikinci üniversitedir. Kural tanımaz. Veganlarla, eşcinsellerle ve otonom yapılarla doludur. Binanın içinde sigara ve alkol tüketebilir dilediğiniz örgütün ismini büyük harflerle duvarlarına yazabilirsiniz.

Örneğin, DHKP-C'nin silahlı kanadı bile selamlandı daha ne olsun.

http://www.halkinsesitv.c...acisini-selamladilar.html
Fındıklı kampüsünün yanık şeker kokulu kütüphanesi, öylece durmak için bile gitmeye değerdir .
1882 yılında kurulmuş ve sadece 20 öğrenci ile öğretime başlamış olan harikulade üniversitedir.
bu aksam itü maden fakultesinden sonra universite ogrencileri tarafindan işgal edilen bir baska Üniversitedir.
mimarlıkta okuyanların bilgilerine ihtiyaç duyduğum üniversite.
sosyoloji bölümünde okuyanlardan yardım istediğim üniversite.
Kesinlikle saçmasapan kriterler ile öğrenci alan okul. Mülakatta "bu ilk girişin mi, seneye bir daha gel" diyen hocaları vardır. Çünkü ilk girişte öğrenci almak -kendilerince- ucuzlamaktır. Halbuki bu "saçmalaktan" başka birşey değildir. Çocuk yetenekliyse alırsın değilse almazsın. "Seneye gel, alalım seni" ne demek?

Bu saçmalığa maruz kalan kişi ise basar gider ingiltere'de okur, iş bulur hatta evlenip yerleşir. Eşşek kadar adamdır, bazen mesajlaştığımızda takılırım hatta kendisine "niye bi dahaki sene denemedin lan" diye........
Genellikle kötülenmesine rağmen bomonti kampüsünü gayet hoş bulduğum okulum. içerisi böyle nasıl denir, dünyada büyük bir afet olmuş da, elektrikler filan hep kesilmiş, kalan az sayıda insan bir binaya sığınmış, telsiz sesi dinleyip kurtarıcı birliğin onları bulmasını umduğu türden bir hava veriyor. Bina içinde her yerde sigara, alkol, ot içilebiliyor. Ayrıca cinsel ilişkiye de girebiliyorsunuz. Bence güzel yer.
mimar sinan'da çalışmayı istiyorum bi tanıdığınız varsa ilgilensin benle
kırmızı' nın güzeller güzeli bas gitaristi ecem otgucuoğlu' nun öğrencisi olduğu fakülte.
Zamanında kerane olarak bilinen sanat okulu.
ne de isterdim seni, kazanıpta kucaklayamadığım hayalim...
minimum 5 senede mezun olunabilinen ve yokun kabul etmemesi sebebiyle bunu resmilestiremeyen universite. nice mimarlar heykeltraslar vs. yetistirmis ilim irfan yuvasi.
asansörü yüzünden derse hep geç kaldığım güzide okul..
Fularsız öğrencinin çok olduğu ve aksine insanların gösteriş meraklısı değilde herkesin kendi dünyasına baktığı üniversite.
bu üniversitenin bünyesinde 26 yıl devlet memuru kadrosunda çalışan Yaşar T adlı memur, sahte yemek fişi bastırıp öğrencilere satarak üniversiteyi 266 milyar dolandırmış. "zincirleme olarak nitelikli dolandırıcılık" ve "özel belgede zincirleme sahtecilik" suçundan 4 yıldan 10 yıla kadar hapsi isteniyormuş.
sinema televizyon bölümü hakkında bilgisi olan var mı?
mimar sinan iyi adamdır.
Bomontideki fen edebiyat Fakültesinde halay çekeceğim yegane okul.
Kanımca kız oranı ve güzel kız populasyonu en yüksek olan üniversite.