bugün

kadınlarda yaş ilerledikçe sevilen bir renk olabilme ihtimali var.
yanına tuborg kelimesini aldiginda guzel bir tamlama olusturur (bkz. kirmizi tuborg)
beyaz tenli kadınlara çok yakışan bir renktir
Html Renk kodu #FF0000 * olan renk.
(bkz: hande yener)
insanlara enerji verdiği ve iştah açtığı tespit edilmiş renk. dikkat edilirse fast food restaurantlarının çoğunun iç kısmının rengidir.
(bkz: al)
hürriyetin verdiği reklam ödüllerinin adı.
kırmızı kalemlerde olmayan renk.
kışkırtıcı özelliği olan sexi görünmeye yarayan kullanmak için cesaret gerektiren özel ve güzel renk
yunus bülbül dinleyen pink floyd ,beatles,queen,rolling stones gibi aşmış gruplara bok atmayı kendine görev bilmiş uludag sözluge sırf bu yüzden katıldıgını düşündügüm yazardır.
Yunus Bülbül'ün kendisi olduğunu düşündüğüm yazarımız.
bir bünyeye yakışması konusunda idare eder bir durum teşkil etmeyen renktir...kırmızı bir insana ya yakışır ya da yakışmaz
sibel tüzünün sesLendirdiği parca.
YIL BAŞI GECESi HERKESiN TERCiH ETTiĞi,UĞURLU OLDUĞUNA iNANILAN iÇ ÇAMAŞIRI RENGi
(bkz: kirmizi merkep)*
karşındaki insanın herhangi bir sebepten dolayı utandığı zaman yüzünün aldığı renk tir dikkatlice bakıldığında hatta kulaklarının bile aynı renge döndüğü görülebilir
sözlüğün yeni oylama sisteminde "beğenilmeyen entryler"in yanındaki okun rengi.
sarının yanında değer kazanan bir renk
iç ısıtıcı bir renktir.kanı,aşkı falanı filanı çağrıstırır.
yeditepe üniversitesi'nde yer alan ortak kantine verilen ad.
şeytani renk..
(bkz: benim adım kırmızı) (bkz: kırmızı ve siyah)
efsanevi sanatçı ve topluluklara*** sağlam bok atan, özellkle freddie mercury gibi tüm zamanlarının en büyük yorumcusunun altına girdiği özgün(!) dahice(!) entryle beni dumura uğratan şahsiyet..

ilave: the beatles ıda sirk maymunu dörtlüsü ilan etmiş amcam...

(bkz: bu çok iyi ya)
fr.rouge (gırtlaktan evladım gırtlaktan)